שיחת משתמש:מקוה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוכים הבאים לדף השיחה שלי, אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא ואשמח לעזור

אפשר להכניס את כותרת ההודעה בתיבה הבאה:

הזמנה לבעל ידע

Wikipedia Library owl.svg

שלום מקוה!

לפי ההתרשמות מעריכותיך, נראה שיש לך ידע מקיף בניטור. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף עשויה להעלות את הרמה בתחום זה.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בדף תבנית:בעלי ידע/ניטור ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבניטור. אם יש עוד תחומים שנראה לך שתוכל לתרום בהם, אתה מוזמן כמובן לשבץ את שמך גם בהם. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בשאל את המומחה וכדומה נותרות לעתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאד בהצטרפותך.

בברכה,--שלמה (שיחה) 12:49, 19 באפריל 2020 (IDT)

ערך מנייני מרפסות

הקישורים מפנים למייל ולא לדרייב, כתובת הקישור היא mail. אתה מוזמן ללחוץ על הלינק דרך גלישה נסתרת ותראה להיכן תגיע. אביר על סוס (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

תודה, הסרתי. מקוהשיחה • כ"ו בניסן ה'תש"ף 20:39 (IDT) 20:39, 19 באפריל 2020 (IDT)

הרב צוקר מפונביז'

מה תפקידו בפועל וברשמי. איציק (שיחה) 15:22, 20 באפריל 2020 (IDT)

איציק ברגמן בזמני (ולא נראה לי שזה אי פעם השתנה) לא היה לו שום תפקיד לא רשמי ולא לא רשמי. למעשה כאברך שנחשב בעיני הציבור (מסתמא זה גם נכון, פשוט מעולם לא בדקתי) כבקיא בכל מכמני התורה, פעמים רבות לומדים בישיבה שאלו אותו שאלות הקשורות לבקיאות (הרבה בתחום תורת הנסתר) אולם בדרך כלל הוא לא אוהב שמפריעים לו ללמוד... יש כמובן גם כאלו שכן הצליחו לפתח איתו קשר וללמוד איתו בחברותא וכדו'. בעיקרון, הקשר שלו לפוניבז' הוא בעיקר מהיותו יושב ולומד בהיכל הישיבה. (ומקשיב לחלק מהשיעורים הכלליים, מתוך חדר שיש לו בישיבה, שם הוא גם היה ישן בימי החול) מקוהשיחה • כ"ו בניסן ה'תש"ף 15:36 (IDT) 15:36, 20 באפריל 2020 (IDT)

אתה מוחק מידע ?

אתה מבצע מחיקה של ערכים במכלול? Eyal gliboa (שיחה) 15:25, 20 באפריל 2020 (IDT)

Eyal gliboa למה? מקוהשיחה • כ"ו בניסן ה'תש"ף 15:32 (IDT) 15:32, 20 באפריל 2020 (IDT)

שאלה

למה יש ערכים שכוללים [או שרובם] פרה--היסטוריה, כדוגמת רשימת המלכים השומרית ומה אמורה להיות ההתיחסות הכללית לנושא ישע (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

ישע תודה על עיסוקך בנושא. בעיקרון צריך להסיר כפי שראיתי שאכן עשית למשל בהיסטוריה של ניו יורק, הדוגמה של רשימת המלכים השומרית היא בעייתית, ראיתי אותה כבר מזמן, אם תשים לב התאריכים שם שונו, כך שלא יהיו בטרם בריאת העולם, ורק אורך השנים המופיע במצטבר הוא לא הגיוני, כנראה (כך אני חושב וכנר' גם כך חשב העורך של זה) שזה לכשעצמו לא כ"כ בעיה... נ.ב. בפעם הבאה שים לב לחתום באמצעות ~~~~ מקוהשיחה • כ"ח בניסן ה'תש"ף 22:31 (IDT) 22:31, 21 באפריל 2020 (IDT)

מחיקת תיארוך יום העצמאות מלוח הזמנים של ה באייר

איזה הכחשה מצידך ומדוע יום העצמאות הנכלל כערך לא יכול להופיע בעמוד הראשי של המכלול גידוס (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

גידוס פעם הבאה תקפיד לחתום באמצעות ~~~~. לגופו של עניין עניתי לך בשיחת תבנית:ה' באייר#הזכרת יום העצמאות (החלטת שנת תש"פ). עיין שם. מקוהשיחה • ה' באייר ה'תש"ף 12:25 (IDT) 12:25, 29 באפריל 2020 (IDT)

מדוע מחקת?

שלום לך מקווה,
אני חדש כאן ב"המכלול" ואודה לעזרתך ולהסברים שלך.
הוספתי תוכן חשוב + מקור בערך קו העוני. מדוע מחקת אותו? בן נחום (שיחה) 16:35, 29 באפריל 2020 (IDT)

בן נחום א. ברוך בואך למכלול. ב. באופן כללי מכיון שהינך חדש חשוב באמת שתדע שבערכים מהסוג הזה יש כאן מערכת עדכון נרחבת מויקיפדיה, בגלל היעילות של העדכונים שם בדברים כאלה ליומת מיעוט העורכים כאן, במיוחד הבקיאים בנושא, בדרך כלל המעדכנים משתדלים לשמור על עריכות מכלולאיות מקומיות. ג. במקרה שלך ההוספה שלך היתה של ביקורת שהיתה בעיקר ציטוטים ש"קטלו" את הרעיון, בלא להסביר בכלל מה רע בו, העובדה שפלוני כתב שאין דרך מדעית לקבוע מהו קו עוני היא מידע לא חשוב באם לא נלוה הסבר למה. המידע שעדכנתי מויקיפדיה, היה ביקורת עניינית על הענין, זה הכל. ד. נקודה חשובה אם הינך באמת בקיא בנושאים שעליהם הינך כותב, בתחומים שאינם חרדיים ולא קשורים לחרדים, בדרך כלל עדיף שתתמקד בעריכה בויקיפדיה, זה כבר יבוא לכאן אח"כ בעיקר כי פה אין לנו מספיק עורכים שיגיהו וישפצו את העריכה שלך, רוב ככל המנטרים יסמנו בלי מחשבה עריכה כמו זאת שעשית כ"בדוקה" בלא לשים לב לכך שזה השחית את המשמעות של הערך לחינם. ה. לצורך העניין אין פה קהילה מספיק גדולה שתאפשר גם דיון בנושאים שלך האם הינך צודק או לא עדיף שתעשה זאת בויקיפדיה שם זה יעבור את המסננת השיתופית בדרך כלל בסוף זה יגיע גם אלינו. בכל מקרה אני מאחל לך הצלחה בהמשך הדרך. מקוהשיחה • ה' באייר ה'תש"ף 17:34 (IDT) 17:34, 29 באפריל 2020 (IDT)
  1. קודם כל תודה על ההסבר!
  2. כעצתך, לרוב אעשה זאת בויקיפדיה.
  3. עם זאת, לפעמים יש טקסט שנמחק מויקיפדיה בגלל שזה נושא דתי/חרדי שהעניין שם בו פחות משלנו, או בגלל שהוא סותר לתיאוריה כפרנית וכו' שבויקיפדיה מקובלת כעובדה, או בגלל ש"הלובי השמאלני" של ויקיפדיה מתנגד לו. בכל אותם מצבים - איך גורמים שהתוכן החשוב לא 'ידרס' בהעתקת הגרסה של ויקיפדיה?
  4. באופן ספציפי לגבי העריכה הנ"ל - פרופסור אברהם דורון הוא חתן פרס ישראל לחקר עבודה סוציאלית, כלומר הוא לא סתם "פלוני". לכן נדמה לי שיש מקום לצטט משפט או שנים שלו שקוטלים את הרעיון - אבל אם אתה חושב שלא, אקבל את דעתך. מה אתה אומר?
  5. לגבי הביקורת שגורסת שצריך לחשב את "קו העוני" בדרך שונה מהנהוג בישראל כיום - אחזיר אותה לערך עם הסבר ברור ונהיר, (לצערי בויקיפדיה יש קושי לכתוב עמדות שאינן מתיישרות עם התפיסה הקלאסית בנושא הזה...) בסדר? בן נחום (שיחה) 17:59, 29 באפריל 2020 (IDT)
אז בדרך כלל בנושאים חרדיים וכדו' המעדכנים משתדלים לשים לב. בקשר לאזכור של פרופסור מכובד וכו' פה אנציקלופדיה. ובאנציקלופדיה אנחנו נשתדל להתמקד בעובדות היבשות. נושא חשוב נוסף, אינני מומחה לסוציולוגיה וכו', והדיון הוא עבורי לזרא. זה נראה לי יותר אנציקלופדי ככה ונימקתי גם למה. המכלול בכללותו הוא ויקיפדיה מסוננת, בדרך כלל גם זכינו לקבל את מגרעותיה של ויקיפדיה בכדי שנוכל לקבל את מעלותיה. כוח האדם שלנו קטן מדי בכדי להתמודד בויכוחי סרק אינסופיים בערכים שוליים. דבר שאינו מצדיק את הורדת הרמה שלנו. לכן ככלל נעדיף שהויכוחים יתנהלו בויקיפדיה ואנחנו נקטוף מן המוכן. התוצאה היא אכן שבהרבה דברים שליטתה של אותה קליקה בויקיפדיה משפיעה גם עלינו. זהו חלק מהמחיר אותו אנו משלמים כדי ליהנות מתוכן איכותי גם ולא רק כשר. יש אתרי ויקי אחרים ששם הם פחות צמודים לויקיפדיה. שם האיכות היא פחותה בהרבה גם אם אכן לשם כך מתאפשר לכל אחד להוסיף ולגרוע ככל העולה על רוחו. שוב, נשמח מאוד אם תתרום למיזם הזה. אבל בדברים כאלו אני מעדיף שזה יעבור את מסננת האיכות של ויקיפדיה. גם אם המחיר יהיה שהמסננת תסנן יותר מדי. נקודה חשובה נוספת. הארכתי כעת בהסברי אליך, אולם לאמיתו של דבר זמני לא פנוי לכך. הכתיבה הזאת מגיעה בסופו של דבר על חשבון תרומה מועילה למכלול. בזבוז הזמן שלי ושל תורמים מועילים נוספים בשביל עריכות שכאלה, בכל מקרה אינו שוה את הנזק הנגרם מכך. קבל אם כך בהבנה גם כשאנחנו פחות נסביר את עצמנו כאשר נערוך אחריך. אין לי כ"כ מושג מה הולך בויקי. אבל העורכים פה לרוב הם אנשים מאוד עסוקים בדברים נוספים. זמנם הנתרם למיזם הזה יקר. ולא ראוי לבזבז אותו על ויכוחים. במיוחד מהסוג שלא יועיל כלום לכלום. בתקוה להבנה והמשך יום נעים. מקוהשיחה • ו' באייר ה'תש"ף 18:23 (IDT) 18:23, 29 באפריל 2020 (IDT)

אפשר להכניס תמונה אצל ישראל מאיר גבאי

תמונהמוישי ברנשטיין (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

שלום לך מוישי ברנשטיין. בפעם הבאה תקפיד לחתום באמצעות 4 ~~~~ כאלה. לשאלתך, ודאי שאפשר בתנאי שהתמונה היא ללא זכויות יוצרים (אין דבר כזה). או שאתה צילמת ואתה משחרר את זכויותיך, או שאתה מכיר את הצלם ומביא ממנו אישור בכתב שהוא מוותר על הזכויות כנ"ל. תודה. מקוהשיחה • כ"ג באייר ה'תש"ף 00:52 (IDT)
אני לא יודע איך מכניסים תמונה אני ישלח לך במייל אולי ותכניס.מוישי ברנשטיין (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה
אני מזכיר לך שוב פעם לחתום. לגופו של ענין עדיף שאתה עצמך תעשה זאת. אני יכול להדריך אותך. אז קודם כל מי צילם את התמונה? מקוהשיחה • כ"ג באייר ה'תש"ף 00:58 (IDT)
הכנסתי תמונה רק צריך לעצב אותה קצת--מוישי ברנשטיין (שיחה) 01:07, 17 במאי 2020 (IDT)
תודה שחתמת. אני יטפל בעיצוב. רק תגיד לי מי צילם את התמונה. מקוהשיחה • כ"ג באייר ה'תש"ף 01:10 (IDT)
לקחתי אותה מאתר אהלי צדיקים באישור--מוישי ברנשטיין (שיחה) 01:12, 17 במאי 2020 (IDT)
מה זה באישור? מוטיאל או שרגא תוכלו אולי להנחות את האיש היקר הזה מה עליו לעשות בכדי שהתמונה תוכל להישאר? המדובר על קובץ:20191022 094745 compressed.jpg. תודה. מקוהשיחה • כ"ג באייר ה'תש"ף 01:15 (IDT)
וזה המקור של התמונה. לידיעתכם. מקוהשיחה • כ"ג באייר ה'תש"ף 01:17 (IDT)
מקוה ומוישי ברנשטיין, ראו שיחת משתמש:מוישי ברנשטיין. מוטיאל (שיחה) 14:14, 17 במאי 2020 (IDT)

ניטור

שלום לך.
אם אתה מחפש עבודה :) אז לידיעתך - הערך רבי אברהם חיים ראטה (שומרי אמונים) נפתח כעת לעריכה, ואחד מהחסידים הנלהבים הסתער על הערך עם כל ה"התלהבות דקדושה", והתוצאות בהתאם... היות שאני לא מנטר ואין לי את הכלים הדרושים לעבודת הניטור, קשה לי לברור את האוכל מתוך הפסולת ולהגיה רק את הנצרך, ואי לכך אתכבד בזאת לכבדך בעבודת קודש זו... תודה, יחיד ורבים (שיחה) 02:35, 19 במאי 2020 (IDT)

כבר חזרת מהחופשה? יחיד ורבים (שיחה) 14:21, 24 במאי 2020 (IDT)
יחיד ורבים אני לא בחופשה. אבל אני לא פעיל הרבה אני עדיין מאוד עסוק ברוך ה'. מקוהשיחה • א' בסיוון ה'תש"ף 14:28 (IDT)

מדוע מחקת?

תמונת הרב יזראל ואדמורי סטמאר?? 120אביאל (שיחה) 06:53, 24 במאי 2020 (IDT)

120אביאל אני לא מפעיל. ואיני יכול למחוק תמונות. מחקתי מהערך את התמונה שהעלית לויקיפדיה ונמחקה. פשוט כי התמונה מחוקה. מקוהשיחה • א' בסיוון ה'תש"ף 07:17 (IDT)