משתמש:מקוה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיבת כישורי שפה
yi דער באניצער רעדט אידיש אלס מאמע-לשון.
he-3 משתמש זה יודע עברית ברמה מתקדמת.
en-2 This user has intermediate knowledge of English. (אנגלית)
tmr-2 משתמש הדא ממלל ארמיא דתלמודא בבלאה בדרגא מציעתא.‏
תיבות משתמש
Book1.gif משתמש זה אוהב לשחות
בים התורה
Beth Yaacov Torah.JPG משתמש זה הוא בעל קורא
Volozhin yeshiva.jpg משתמש זה הינו ליטאי
Brockhaus and Efron Jewish Encyclopedia e9 327-0.jpg משתמש זה מדקדק בקיום ההלכה
Aleppo-HighRes2-Neviim8-TwleveMinorProphets (page 1 crop).jpg משתמש זה הוא בעל ידע בתנ"ך
P history.png משתמש זה הוא בעל ידע בהיסטוריה
P judaism.svg משתמש זה הוא בעל ידע בנושאי יהדות
Noia 64 apps karm.svg

משתמש זה נמצא במכלול במשך
שנה, 11 חודשים ו־12 ימים.

Wiki-broom.svg משתמש זה הוא אחד מבין 23 המנטרים במכלול, הדואגים לאמינות המידע המופיע בו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG משתמש זה הוא אחד מבין 30 עורכי אספקלריה במכלול
סמל המכלול גמרא 2.PNG משתמש זה הוא אחד מבין 5 מפעילי מערכת במכלול.
+10000 משתמש זה ביצע מעל ל־10000 עריכות עד כה.
Plume ombre.png משתמש זה משתתף במיזם השכתוב
לא תשא1.PNG משתמש זה משתתף
במיזם שמות הקודש
Jerusalem from mt olives.jpg משתמש זה הוא ירושלמי
PikiWiki Israel 21316 Ponevezh Yeshiva in Bnei Brak.JPG משתמש זה למד/לומד בישיבת פוניבז' ובאשר על כן מתקרא פונוביז'ער
Jerusalem Modell BW 3.JPG משתמש זה מתאבל בכל יום על חורבן בית המקדש
Second Temple in model Jerusalem at Israel Museum.jpg משתמש זה מתפלל ומצפה בכליון עיניים לבניין בית המקדש כבר 1952 שנים, 3 חודשים ו־7 ימים, כחלק מעם ישראל בכל הדורות.
שבת קודש
משתמש זה שומר שבת
ומבקש לא להשאיר הודעות בשבתות ומועדי ישראל


שלום. וברוכים הבאים לדף המשתמש שלי.

הצטרפתי למכלול בתאריך י"ג בחשוון תש"פ. בתקופת הצטרפותי היה כאן פעיל משתמש מסויים, שהשמיע את משנתו באזני כל מי שהיה מוכן לשמוע, גם באזני מי שלא היה מוכן. משנתו אותה הוא ראה וניסה להציג כפלורליסטית ונאורה לעומת משנתה החשוכה של היהדות החרדית קוממה אותי מאוד. מתוך חוסר ההיכרות שלי עם המערכת סבור הייתי כי הרבה מהעורכים כאן סבורים כמוהו, סיוע לכך ראיתי בהמון הערכים שהגיעו מויקיפדיה שלא סוננו מכפירה נסתרת בדברי חז"ל. ובעיקר מהקרירות והזלזול המופגן בדבריהם ובשיטתם. מה שהביא אותי אז לכתוב את דף המשתמש שלי כמחאה על סברותיו העקומות של אותו משתמש. הדף עדיין נמצא כאן, אם מאוד מעניין אתכם תוכלו להציץ שם. מהיכרותי העכשוית עם העורכים אני יכול להגיד שכל העורכים הפעילים חותמים על סט הערכים שם בלי בעיה.

מאז שהצטרפתי עד רגע זה בו אני כותב את הדברים (אור לכ"ט באדר תש"פ) עברו פחות מחמש חדשים. אולם בעיני אינני עוד כלל חדש פה. את דף המשתמש הראשון שלי ערכתי בעורך החזותי. בו השתמשתי לאחרונה כנראה לפני למעלה משלש חדשים. ותקחו בחשבון שכשהצטרפתי אפילו לא ידעתי שיש מושג של קוד ויקי... (אז אם זה נראה לכם משהו שאינו בר השגה, למדו ממני שזה אפשרי). במשך הזמן מהצטרפותי, התקדמתי כאן רבות בעזרת הרבה מהמכלולאים הוותיקים, בראשם ר' שרגא, ומאירי. ועוד רבים וטובים מתוך המכלולאים שעזרו לי וסייעו לי להתקדם, תוך מתן פידבק מעודד, וביקורת בונה.

בדיוק ביום שמלאו לי 3 חדשים במכלול מוניתי למנטר. כעבור למעלה מחודש מוניתי לעורך אספקלריה.

עיקר הפעילות שלי כאן מתמקדת בעיקר בניטור שינויים אחרונים. ובניטור ערכים אקראיים לצורך סינון, הגהה, או סתם השלמות חסרים. מפעם לפעם בנוח עלי הרוח, ובהינתן מחשב פנוי לידי (ב"נייד" אין את תוסף הייבוא), אני מייבא כמה ערכים מויקיפדיה גם.

אחד הדברים החביבים עלי הוא תבניות המידע, במשך הזמן למדתי להסתדר איתן, עד שכיום אני אחד הבודדים כאן שמטפל בהם, (רק בצד של המיכלול, לא היבוא). אז אם שמתם לב לתבנית שמחזירה שגיאה, (זה בגלל שהיא עדיין מבוססת על ויקינתונים) אתם מוזמנים לתייג אותי, כשיהיה לי זמן וסבלנות אני יטפל בכך בהנאה רבה. כמו גם אם ישנו פרמטר שצריך להוסיף, או פרמטר שמשום מה נשמט ממנו בטעות התנאי מה שגורם לו להופיע גם אם הוא ריק בצורה כזאת {{{כיתוב}}} למשל. אתם גם מוזמנים לתייג אותי. בשלב זה אני עדיין מתקשה לבנות תבניות מהיסוד, אבל אני מקוה בעזרת ה' ובעזרת קצת מהסבלנות של כמה מהחברים פה שאני גם את זה יצליח ללמוד מהר.

דבר נוסף שאני קצת יחידאי כאן בכך שזה מפריע לי. הוא תיארוך שלא על פי חז"ל בעיקר רלבנטי לתקופה שלפני 350 לפנה"ס. ולפני כן. וזאת בעקבות מה שמכנים החוקרים השנים החסרות. כאשר בויקיפדיה לקחו את כל הענין כעובדה היסטורית מוכחת ודאגו לדחוף בעשרות אלפי מקומות (זאת לא גוזמה) את התיארוך הכפרני. לעומת המכלולאי מן השורה שרואה לדוגמה חורבן בית ראשון 588 לפנה"ס זה לא אומר לו כלום. הרי שלי כאיש שיודע לקרוא מספרים ולוח שנים. זה פשוט קופץ ומפריע בעיניים. כבר רציתי פעם ליזום מיזם שכתוב התאריכים שיתאימו לחז"ל, תוך גיוס המכלולאים לעניין, אולם לא נסתייע מילתא, ואולי יעזרני ה' ועוד יום אחד נזכה ליצור מיזם כזה.

שאיפתי מהמכלול

אחד הדברים שבעיני חשוב ביותר לצורך יצירת אנציקלופדיה, מהסוג שאני מעוניין לראות בהמכלול. הוא יצירת קבוצת עורכים מגוונת שתייצג את כל שכבות הציבור החרדי. לשם כך אני משתדל מאוד לשמור על המכלול כנייטרלי בכל הקשור לציבורים השונים בציבור החרדי והקרובים אליו. אני מוכן לשם כך למתוח עד קצה גבול היכולת את ההגדרה חרדי, בכדי לאפשר לכמה שיותר גוונים לחסות בצילו, במרחבי המכלול (כולל בדפי השיחה) אני משתדל מאוד להקפיד על כבודם של האדמו"ר מליובוויטש ושל הרב קוק ממש כשם שאני מקפיד על כבודם של הגרי"ז מבריסק והרב שך. ומצפה אני מכל מכלולאי שהוא שינהג כך גם. חורה לי מאוד אותם עורכים שנרשמים למכלול אך ורק בכדי לערוך/להשחית דף או קבוצת דפים מסויימת שם הם חוזרים ועורכים ודוחפים את הסופרלטיבים שלהם או לחילופין את ההשמצות שלהם. חורה לי גם מכלולאים שמנסים בכח להשליט את הנרטיב שלהם בלבד על ערך מסויים, וכאשר מעירים להם שההתנהגות שלהם אינה נייטרלית וראוי שימנעו מעריכה בערך, הם מתלוננים על "חוסר ה"שיתופיות"" שבהערה.

דפים לשכתוב אספקלרי

  • סופרנובה
  • תרגום השבעים - כתוב מזוית נוצרית מובהקת.
  • שמעון הצדיק - כתוב בעמדה מובהקת בניגוד לחז"ל, ללא הבאת המקורות החזליי"ם
  • מניין השטרות - כתוב מזוית מחקרית בניגוד לדעת חז"ל וללא הבאת חלק מהמקורות בחז"ל, תוך ביטול דבריהם על סמך השערות בעלמא.