שיחת תבנית:++

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

יש בעיה בתבנית -> בקרדיט לוויקיפדיה העברית

הרישיון של הוויקיפדיה העברית הוא תבנית:Cc-by-sa-3.0. ראו כאן וגם כאן. אתם מציינים בתבנית רישיון שלא קיים. בנוסף ראוי לכתוב קרדיט לויקיפדיה העברית. למה רק ויקיפדיה? נלסון ויוסף. אני מבקשת שתתקנו את תבנית הקרדיט הזאת, ותוסיפו אותה בכל הערכים שלקחתם מהוויקיפדיה העברית ובכל פורטל ובכל דף שהעתקתם, לא משנה מהי טכניקת העתקה. תודה Hanay (שיחה) 19:56, 21 בדצמבר 2017 (IST)

Hanay - בוצע בוצע על פי הערותייך הנכונות (אם כי הכיתוב היה פשוט ראשי תיבות, ועם קישור להסבר המלא).
בנוסף, חשוב לי להדגיש משהו: את חוזרת שוב ושוב על הטענה על התבניות וטכניקות ההעתקה השונות שכן או לא משנות לך. בכל דף במכלול, בתחתית הדף, יש קרדיט לוויקיפדה + קישור לדף שממנו נלקח התוכן בוויקיפדיה + קישור לדף הגרסאות הקודמות בוויקיפדיה בו מופיעים כותבי הערך. נא להפסיק להתעלם מזה. בברכה, דוד (שיחה) 20:29, 21 בדצמבר 2017 (IST)
דוד תודה שתקנת, ברישיונות אין קיצורי דרך. חשוב לציין בצורה ברורה את הרישיון. עשיית קיצור הדרך על ידכם נובע מחוסר הידע שלכם. שוב מצער שלא פניתם בצורה מסודרת לקבל ייעוץ כי שביקורת הסביר לכם. יש בוויקיפדיה את הדף ויקיפדיה:OTRS. יש שם כתובת לשאלות [email protected] מי שנמצא שם הם בעיקר גיאה ואני. אז כדאי לשאול.
אני אחזור על טענותיי כל עוד לא תסדרו זאת. סגנון השיח שלך דוד לא נעים לי בוויקיפדיה העברית וגם לא כאן. אין צורך לצבוע בכחול ובהדגשות, זה לא משנה לי דבר. ובמקרה זה, זה גם מכאיב לי בעיניים, אז לא קראתי. אני מגיבה הרבה יותר טוב לסגנון נעים ורצון להבין. Hanay (שיחה) 18:04, 24 בדצמבר 2017 (IST)
מקוה אם כך שתקבלי גם בהבנה שמכאן ואילך חזרה לקונית על טענותייך תוך התעלמות מהתשובות לא תזכה לתגובה. כמו כן כל ייחוס אלי של שיח המתנהל בוויקיפדיה העברית הוא על אחריותך בלבד. דוד (שיחה) 20:26, 24 בדצמבר 2017 (IST)
ועל תגובה כזאת אמא שלי הייתה אומרת נו שויין. אמרו לי שכאן רצו ליצור מיזם שההתנהלות בו תהיה יותר נעימה מאשר בוויקיפדיה העברית. לצערי אתה לא נעים כאן וגם לא בוויקיפדיה העברית. אני נוהגת להתעלם מאנשים לא נעימים. משתמש:יוסף, הבנתי שאתה הבעלים של אתר מכלול. לידיעתך. Hanay (שיחה) 20:45, 24 בדצמבר 2017 (IST)
התבנית חכמה ועונה על הצרכים לכל הדעות; סבא שלי היה אומר: תחזקנה ידיכם! ובאופן כללי, האתר מעניין מאוד ונראה שהושקעו בו מחשבה, עמל וחזון. בשתי מלים: חזק ואמץ! יעל (שיחה) 21:13, 24 בדצמבר 2017 (IST)
Hanay אני מעתיק כאן את ההדגשה של דוד "בכל דף במכלול, בתחתית הדף, יש קרדיט לוויקיפדה + קישור לדף שממנו נלקח התוכן בוויקיפדיה + קישור לדף הגרסאות הקודמות בוויקיפדיה בו מופיעים כותבי הערך. נא להפסיק להתעלם מזה." אם זה לא מספיק בבקשה תכתבי מה הבעייה. יש כאן גם כתובת לפנייה בנושא כאן. אולי תוסיפי את עצמך ב{{בעלי ידע/זכויות יוצרים}}.--יהודהשיחה • ח' בטבת ה'תשע"ח • 19:52, 25 בדצמבר 2017 (IST)
דוד האם לא צריך ליצור קישור לשם?--יהודהשיחה • ח' בטבת ה'תשע"ח • 20:03, 25 בדצמבר 2017 (IST)
אגב לי נראה שיותר טוב שנוסח התבנית יהיה <small>[https://he.wikipedia.org/wiki/{{שם הדף המלא מקודד:{{{1|{{שם הדף המלא}}}}}}} התוכן באדיבות ויקיפדיה העברית]</small> וישימו אותו בתחילת הדף. מה דעתכם. Hanay כדאי שתשימי לב שהאתר בשלבי הרצה (אמנם מתקרב לסוף) ויש לנו דברים יותר דחופים מלתת את הקרדיט בצורה ההולמת ביותר. מספיק בינתיים לצאת ידי חובה.--יהודהשיחה • ח' בטבת ה'תשע"ח • 20:28, 25 בדצמבר 2017 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ראיתי שעכשיו בכל דף למטה יש קישור לויקיפדיה עם כל הדרישות. אבל מה עם התנאי שאסור לערוך תוכן בלי להשאירו בכפוף לרישיון Cc-by-sa-3.0 וכאן כתוב למטה "כל הזכויות עליו שמורות למכון לאוריינות וידע כהלכה (בע"מ, חל"צ, מלכ"ר)."--יהודהשיחה • ח' בטבת ה'תשע"ח • 20:54, 25 בדצמבר 2017 (IST)

יהודה - המשפט שציטטת נכון רק לטקסט שנוצר במכלול, לא לטקסט שנוצר בוויקיפדיה. זה אגב גם מובהר מפורשות בכל אישור עריכה של טקסט במכלול: "שמירת השינויים מהווה את הסכמתך לתנאי השימוש ואת הסכמתך הבלתי־חוזרת לתרום את התוכן למכון לאוריינות וידע כהלכה. (במידה ואתם עורכים בטקסט שמקורת מוויקיפדיה שמירתכם מהווה הסכמה לשחרר את תרומתך בכפוף לרישיון CC BY-SA 3.0 ולרישיון GFDL) " דוד (שיחה) 23:32, 25 בדצמבר 2017 (IST)

הסבר חוזר על נושא זכויות היוצרים, והקרדיט שיש לתת לוויקיפדיה העברית

יהודה, תודה על הרצון הטוב שלך בכך שאפשרת לי לקרוא תוכן שלא מנקר את עיני בצבע הכחול. הבעיה היא שאנשים שלא מבינים בזכויות יוצרים, מייצרים תבניות קרדיט, או מנסחים משפטי קרדיט לאתר מכלול, או מחליטים שקישור בגרסאות קודמות לערך בוויקיפדיה העברית שנערך על ידי עורכים רבים, ולכל אחד מהם יש את זכויות היוצרים שלו, הוא מספיק. הידע שלי בנושא נוצר במשך שנים רבות שבהן אני עוסקת בזכויות יוצרים, ושואלת שאלות רבות את המומחים, אבל אני לא עורך דין שהתמחותו היא זכויות יוצרים. יש עורכי דין רבים שלא מבינים דבר בנושא זה. וכאן עורכים שלא מבינים דבר חושבים שאם הם קוראים כמה משפטים בנושא, זה הופך אותם למבינים.

לעמותת ויקימדיה ישראל ראו ערך בוויקיפדיה העברית כאן, שאני חברה בוועד המנהל שלה, יש יועץ משפטי מומחה בנושא זכויות יוצרים: עו"ד יהונתן קלינגר. הוא מייעץ לעמותה בהתנדבות. משתמש:יוסף בעליו של האתר הזה, צריך להתייעץ עם עורך דין מומחה בנושא זכויות יוצרים (אני מדגישה זאת, כי זה חשוב) כדי לוודא שהאתר פועל בנושא על פי החוק. אין טעם להתנגח בי ולנזוף בי שאיני קוראת כל מיני ניסוחים משפטיים שנכתבו על ידי אנשים שלא מבינים בנושא. קראתי ואני אומרת שמה שעשיתם אינו מספיק. אני לא חושבת שאני צריכה לבזבז את זמני להגיב שוב ושוב לאותם טיעונים. זאת טכניקה המוכרת לי מהוויקיפדיה העברית, שמטרתה לייגע את המתדיין השני. חזרתי שוב על מה שכבר אמרתי לפני כן, כי משום מה שוב ושוב מעלים כאן את אותם טיעונים.

אין לי כל כוונה לערוך באתר הזה. אני מנסה לסייע לכם ולהצביע על בעיות הקיימות כאן. תתחילו לתקן את המצב בכך: לכל ערך שמקורו בוויקיפדיה העברית לא משנה מהי הטכניקה שבה הוא הועתק, תוסיפו את התבנית {{וח}}. שימו לב גם העתקת תוכן לכאן על ידי מי שיצר במקור את הערך בוויקיפדיה העברית, דורשת את התבנית הזאת, כי כל ערך עובר עריכות על ידי עורכים נוספים, והעתקת הגירסה האחרונה כוללת גם עריכות של עורכים אחרים. בנוסף כל מי שתרם תוכן לוויקיפדיה העברית שחרר אותו ברישיון CC-BY-SA-3.0 ויש לתת קרדיט על פי תנאי הרישיון. אל תקשיבו לעצות של אנשים שלא מבינים דבר בנושאי זכויות יוצרים. חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בנושא זה.

אני מאד מקווה שזאת תגובתי האחרונה בנושא זה באתר מכלול וכי הנושא הזה מובן, ותפעלו בהתאם לעצות הטובות שנתתי לכם, במטרה לעזור לכם. שיהיה לכם יום טוב. Hanay (שיחה) 03:24, 26 בדצמבר 2017 (IST)

תודה, אנו מעריכים את רצונך לעזור. התייעצנו כבר מזה זמן עם משפטנים מומחים לעניין, ואנו גם בקשר עם ויקימדיה ישראל. מדיניות הקרדיט שלנו בגדול ממלאת את החובה לדעת כולם, ואף על פי כן אנו במגמת תיקון ושיפור כדי לסגור את כל הפינות בנושא זה. חלק מהשיפורים דורשים תיקונים טכניים שלא קורים ביום אחד. כפי שכתבת בזאת אפשר לסיים את הדיון, אנו ננסה להפיק את מרב התועלת מהדברים שכתבת, ואני מקווה שאת גם תיקחי בפרופורציה את הביקורת שלך ואת הפער הגדול בין ביקורתך החריפה בכיכר העיר בפדיה לבין המציאות פה והמציאות המשפטית (וכפי שהסכימו מומחי הזכויות האחרים שם, כולל גיאה) - גם אם יש מקום לשפר. המשך דרך צליחה, ובתקוה שבפעם הבאה שתבקרי פה תהיי מרוצה יותר וגם מכבדת יותר. בברכה, דוד (שיחה) 11:03, 26 בדצמבר 2017 (IST)
Hanay, נא לחדול מההתנשאות. כאן זה לא ויקיפדיה ויש לכבד את הזולת. עידו (שיחה) 12:49, 12 בפברואר 2018 (IST)

קרדיט בערכי מתורגמים

שלום חנה. אשמח לייעוץ שלך, כיצד נוהגים בוויקיפדיה העברית לתת קרדיט בעת תרגום ערך מוויקיפדיה זרה? ראשית זה יכול ללמד אותנו. שנית לאחרונה גם אצלינו מתורגמים ערכים וזה שונה מקרדיט רגיל של ייבוא רגיל. דוד (שיחה) 17:38, 1 בינואר 2018 (IST)

דוד כשמרגמים ערך מוויקיפדיה אחרת, יש לתת קרדיט בדף השיחה של הערך או בתקציר העריכה בעת העלאת התרגום. בנוסף, יש כלל חשוב בוויקיפדיה העברית שאתם לא מקיימים והוא אסור להעתיק הערות שוליים שלא נבדקו אישית על ידי מתרגם הערך. כי הערות שוליים נותנות אמינות למקור ויכולות להיות טעויות. יש על כך החלטת פרלמנט ראה הסדרת עניין אסמכתאות שלא נקראו על ידי כותב הערך מיוני 2010.תרגום של ערך שלא באמצעות גוגול תרגום, הוא מאמץ הרבה יותר גדול מאשר לעשות העתק הדבק מהוויקיפדיה העברית. אני מאד מקווה שאינכם משתמשים בתרגום גוגל כדי לתרגם ערכים, בוויקיפדיה העברית אנחנו מוחקים תרומים כאלה, כי תרגום גוגל, יוצר ערכים ממש גרועים ומגוחכים, לעתים אני מתפקעת מצחוק מהתוצאה לפני שאני מוחקת את התרגומים האלה.
אבל ההבדל בין הוויקיפדיה העברית למה שאתם עושים כאן הוא: אנחנו כותבים אנציקלופדיה ולכן ההקפדה הזאת, במכלול אתם בעיקר מעתיקים. אני חושבת שעליכם ליצור קטגוריה של כל הערכים שאתם מעתיקים מהוויקיפדיה העברית, לא משנה באיזו טכניקה, של יבוא או של העתק הדבק, וכך אפשר יהיה בקלות לקבל תמונת מצב מדויקת של כמות העתקות שלכם. Hanay (שיחה) 05:41, 11 בפברואר 2018 (IST)
שלום חנה. היות שגם אתם נותנים קרדיט בדף השיחה או בתקציר העריכה בעת העתקה מוויקיפדיה אחרת, אני מתקשה להבין במה זה שונה מהקרידט שעלינו לתת בעת העתקה ממכם. אם בכל אופן זה שונה כי אנו איננו ויקיפדיה, זה צריך להיות שונה גם כשאנו מתרגמים מן הסתם. תרגום - אנ אנצי' איכותית, לא אינדונזית, איננו מתרגמים אוטומטית. יש לנו את הקטגוריה שדיברת, אם כי היא אינה מושלמת עדיין. הערות שוליים - הכלל הזה מובן מאוד, אך הוא אינו נוגע לקרדיטים אלא לאיכות התוכן, כשאנו החלטנו להעתיק תוכן מוויקיפדיה, משיקולי סדרי עדיפויות שלנו, נאלצנו לוותר על כלל זה לעת עתה, והוא נוהג אצלינו רק בתכנים שנכתבו/תורגמו אצלינו. תודה על תגובתך, דוד (שיחה) 10:03, 11 בפברואר 2018 (IST)
צר לי שאינך מבין את ההבדל בין פעולת העתק הדבק שלוקחת מספר דקות, לבין המאמץ של תרגום ערך שהיא פעולה מורכבת שדורשת קריאת חומר, בדיקת המקורות, ניסוחים כי השפות אינן בנויות במבנה זהה. תעשה את שני הדברים ואולי תבין את ההבדל.
לגבי הקטגוריה, אני מבקשת שתכתוב כאן את הקטגוריה שמאחדת את כל הערכים שהועתקו מהוויקיפדיה העברית.
לגבי הערות שוליים, אני את שלי אמרתי.
אתמול הייתה התייחסות לאתר שלכם בתוכניתגב האומה של ליאור שליין, כדאי לכם להקשיב. Hanay (שיחה) 10:11, 11 בפברואר 2018 (IST)
מסכימה עם דוד.
דברי ליצנות אינם ראיה, ותוכניות בידור ושעשועים לא מענינות אותי.
ראוי לציין ככלל, כי שיחות של חובבנים אינן מקדמות דבר בסוגיות משפטיות כבדות משקל השנויות במחלוקת, אם בכלל שנויות במחלוקת. מבלי לפגוע בזכויות, יתכבדו וידונו המשפטנים ויפרסמו את דעותיהם במאמר מסודר, או שמא יפנו לבית המשפט. בברכה, יעל (שיחה) 12:44, 12 בפברואר 2018 (IST)
חנה מה דעתך על הערך ציאנוגן? אני התחלתי לתרגם אותו מאנגלית. והפסקתי את העבודה באמצע. האם הקרדיט מספיק? למעשה התחלתי אותו בויקיפדיה העברית ולא ידעתי אז שעל תרגום צריך לתת קרדיט. תראי W:he:ציאנוגן ואת דף השיחה שם. יהודהשיחה • ד' באדר ה'תשע"ח • 21:32, 18 בפברואר 2018 (IST)