בילי מוסקונה-לרמן

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף בילי מוסקונה לרמן)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בילי מוסקונה-לרמן
לידה 1956 (גיל: 65 בערך)
ראשון לציון

בילי מוסקונה-לרמן (נולדה ב-1956) היא מגישת טלוויזיה ועיתונאית ישראלית.

קורות חייה

בילי מוסקונה-לרמן נולדה וגדלה בראשון לציון, למדה בגימנסיה הריאלית, שירתה בצה"ל ביחידה 8200 של חיל המודיעין. היא בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ובפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, החלה לימודי קולנוע לתואר שני באוניברסיטת תל אביב, וסיימה תואר שני בלימודי מגדר באוניברסיטת בר-אילן.

מיד לאחר שירותה הצבאי החלה לכתוב במוסף סופשבוע ובמוסף הפוליטי של מעריב כשהיא כותבת בענייני חברה, מגדר וראיונות אישיים. ב-2003, לאחר מותה של רייצ'ל קורי, עשתה כתבה פוליטית כשהיא מחופשת לעיתונאית צרפתיה, נכנסה לרפיח בניגוד לחוק, חיה שם ארבעה ימים והייתה היחידה שתיעדה את המצור ברפיח.

בילי מוסקונה-לרמן נכנסה למדיום הטלוויזיוני בתוכניתה "חדרי חדרים" ב-1991. עם הקמת ערוץ 2 הצטרפה לשידורי קשת עם דן שילון והגישה את התוכנית "בילי בדרכים", בה היא נסעה ברחבי הארץ וערכה ראיונות.

באמצע שנות התשעים הגישה בטלעד את תוכנית הטלוויזיה הלילית "בילי באוויר". בין השנים 1998-2005 הגישה את התוכנית "מבט נשי", תוכנית הטלוויזיה היחידה שתיארה את סדר היום החברתי דרך עדשה פמיניסטית, ובה ניתנה במה לאוכלוסיות החלשות של החברה כגון אתיופים, עולים מברית המועצות לשעבר וערבים.

מוסקונה-לרמן משתתפת בפאנלים טלוויזיוניים רבים כדוגמת "פופוליטיקה", בהם היא נותנת הטון הפמיניסטי.

מלמדת במסלול עיתונות כתובה בבית הספר לתקשורת שבמכללה האקדמית ספיר.

מוסקונה-לרמן, גרושה, (מד"ר עודד לרמן) היא אם לשניים.

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0