המכלול:אולם דיונים

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפושמילים בעיתיות

נתקלתי באמצע היבוא במשפט "נתונים כמו גיל, מין, סטטוס משפחתי" האם אני צריך להחליף את המילה "מין" ל"מגדר" ? יוסל'ה (שיחה) 02:22, 13 בנובמבר 2018 (IST)

סמים פסיכואקטיבים

האם אנחנו כאנציקלופדיה יהודית בעל אספקלריה תורנית, אמורים להביא לקוראים ומשתמשים, ידע על סמים ? מה דעתכם בנידון ? יהודי מאוד פשוט • שיחה • אין על המכלול • כ"ה באייר ה'תשע"ח • 18:47, 10 במאי 2018 (IDT)

אני יכול רק לציין, שבאנציקלופדיה לבית ישראל (שבשונה מהמכלול, מיועדת גם עבור ילדים ובחורים), יש ערכים על סמים, אבל נראה לי שלא על כולם. עם סגולה (שיחה) 18:55, 10 במאי 2018 (IDT)
לא רואה היגיון להשמיט את זה. אין כאן שום עידוד אנשים לקחת אלא כמו הידע הרפואי. שידעו מה זה גורם ואיך זה פועל. הידע ממה מפיקים הוא גם מועיל להתבוננות בבריאה. (החומרים הבסיסיים כאדמה ומיים נהפכים לסם שלא תמיד בני אדם יכולים ליצור במעבדות).--יהודהשיחהבואו נבנה את המכלול ביחד • כ"ו באייר ה'תשע"ח • 20:37, 10 במאי 2018 (IDT)
גם סמים פסיכואקטיביים משמשים לרפואה, ולהם ודאי יש מקום.
לגבי סמים המשמשים ל"תרבות אנשים חטאים", גם לדעתי צריך להיות ערך אך עם הדגשה על הצד השלילי שבהם. עידו (להשארת הודעה) 14:00, 14 במאי 2018 (IDT)

תמונות ותיאורים מיותרים

הדיון הוא לגבי תמונות או תיאורים טיפשיות שאינם מסבירים את הערך ואין בהם תועלת האם יש למוחקם ?

לדעתי עדיף להעלות את הרמה של המכלול מעל וויקיפדיה, פירוש: לא רק דברים לא ראויים וכו' אלא גם דברים מיותרים, כגון תיאורי רצח וכו' (אינני מתכוון שיעסקו בזה אלא אם וכאשר נתקלתי בדבר כזה האם למחוק או להשאיר ?) מה דעתכם ? יהודי מאוד פשוט • שיחה • אין על המכלול • כ"ט באייר ה'תשע"ח •
מתייג גם את עידו, יהודה, עם סגולה, איש גלילי, האלקושי, מוטיאל, וכל מי שיש מה לומר בנושא, לדוגמת תמונה, עיין כאן, יהודי מאוד פשוט • שיחה • אין על המכלול • כ"ט באייר ה'תשע"ח •
כדאי לדון כל דבר לגופו. אין דין תמונות כדין תאורי פרטים המועילים לתאור הדבר אך מכילים אלימות, חוסר צניעות וכיוב. עידו (להשארת הודעה) 13:57, 14 במאי 2018 (IDT)
לא רואה צורך למחוק, לדעתי כאשר אנחנו במצב של 60,000 ערכים מיובאים מוויקיפדיה, העיסוק ב'להעלות את הרמה של המכלול מעל וויקיפדיה' הוא פתטי ובבחינת דל גאה (מסכת פסחים, דף קי"ג, עמוד ב'). הָאֶלְקֹשִׁי (שיחה) 17:34, 14 במאי 2018 (IDT)
זה נראה שהשאלה מורכבת משתים, מחד מדובר על דברים טיפשיים ומיותרים שאין בהם כל דבר רע (וכנראה שלפרט הזה מתייחס האלקושי), והשני (וכנראה לזה עיקר הכוונת השואל), העלאת האפשרות שיש לנו לשמור על רמה רוחנית גבוהה יותר, וזאת על ידי הימנעות אפילו מתיאורי רצח וכו'. אמנם כמובן שלא נוכל למנוע הבאת רצח 'נחוץ', בבחינת דייך מה שאסרה עליך תורה, אלא שכשהרצח, השימוש בסמים, או כל דבר לא מרנין כזה או אחר אינו נחוץ, ונכתב רק לשם הוספת מעט צבע, ובזה רוצה הרב יהודי מאוד פשוט להעלות אפשרות למחוק דברים כאלו. אז לגבי הדבר הראשון, נכון שאין טעם כמדיניות לנסות למחוק דברים מיותרים מהערכים המיובאים. לגבי השאלה השניה, אפשר לשמוע כיון כזה, אם כי זה לא קריטי, וגם הרבה פעמים בעיני אחד מדובר במשהו מיותר, ובעיני השני חלק בלתי נפרד מתוכן הערך. בקיצור, לא מופרך, לשיקול דעת נקודתי של העורך. עם סגולה (שיחה) 17:50, 14 במאי 2018 (IDT)
מבחינתי יש רק שני דברים שיש לצנזר בהמכלול - תאווה - וכפירה. כל צנזורה נוספת, מיותרת ומעיקה. הָאֶלְקֹשִׁי (שיחה) 17:55, 14 במאי 2018 (IDT)
יש צנזורה מחייבת, ויש נתינת טעם אישי. הרי ברור שאם ידיים חרדיות היו כותבות ערכים רבים הם היו נכתבים אחרת, בדברים שהם בבחינת 'טעם וריח', אז אם בא עורך ורוצה לשנות ערך שיהיה לפי טעמו האישי (שזה בעצם הטעם של כולנו) מה יכול להיות רע בזה? הרי חלק מעקרונות הכתיבה הנכונה זה קיצור ודיוק, אלא שעריכה חילונית תיטה (מבלי משים) להרחיב דווקא בדברים מעין אלו, ומדוע לא לתת שיקול דעת לעורך חרדי ליישר קצת את הערך? עם סגולה (שיחה) 18:00, 14 במאי 2018 (IDT)
א. הָאֶלְקֹשִׁי חבל שאינך קורא\מבין את השאלה, כי אם אני כותב: אינני מתכוון שיעסקו בזה אלא אם וכאשר נתקלתי בדבר כזה האם למחוק או להשאיר ? ואתה עונה :העיסוק ב'להעלות את הרמה של המכלול מעל וויקיפדיה' הוא פתטי ובבחינת דל גאה, פירושו שלא הבנת או לא קראת את שאלת הדיון, ב. יכול להיות שההגדרה "להעלות את הרמה של המכלול מעל וויקיפדיה" אינה נכונה, ואתקן זאת: בלי שום קשר לוויקיפדיה אנו במכלול רוצים אנציקלופדיה בעלת אספקלריה וניסוח תורני , היטיב להסביר זאת עם סגולה נפלא ובבהירות רבה, ג. אם מבחינתך יש רק שני דברים שיש לצנזר בהמכלול - תאווה - וכפירה. וכל צנזורה נוספת, מיותרת ומעיקה עליך, אזי לא נטריח אותך לצנזר יותר מזה, אך למי שמבחינתו יש לצנזר קצת יותר מתאווה - וכפירה, ומבחינתו כל צנזורה נוספת, אינה מיותרת ולא מעיקה עליו, ואף עושה זאת בשמחה כדי שיהיה לנו אנציקלופדיה שיתופית בעלת אספקלריה וניסוח תורני, למה שלא יעשה זאת אם וכאשר הוא נתקל בדבר כזה ? (נ.ב. אבקש לא לקחת את התגובה ברמה האישית, אינני מתכוון חס ושלום לזלזל, ואני מאוד מעריך את תרומותיך למכלול, בסך הכל רוצה שתבין). יהודי מאוד פשוט • שיחה • אין על המכלול • כ"ט באייר ה'תשע"ח •
הרב יהודי, אנסה להסביר גם את עמדת האלקושי. הוא מכוין לדיונים שכבר היו כאן בעבר, האם אנחנו צריכים להיות אנציקלופדיה נקייה מהדברים שהוא הזכיר, או להפוך לעיתון המודיע או יתד. האלקושי נוקט בגישה המקילה, וזאת לא מחמת קלות ראש או חוסר יראת שמים, אלא שלדעתו המכלול ישיג את מטרתו באופן מיטבי יותר בשיטה הזו. אין צורך להאריך, באשר הדיונים הארוכים הללו כבר כתובים בספר דברי הימים למכלול, ימצאם כל המעיין. בעיני הרבה מתבוננים ההצעה הזו נראית כחזרה על אותם דיוני עבר, ולכן טוב שהוספת הבהרת מדויקת למה כוונתך. עם סגולה (שיחה) 20:07, 14 במאי 2018 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── דעתי בעניין כבר נכתבה פעמים רבות ואני לא רואה צורך לחזור שוב. רק אדגיש להאלקושי. אנחנו לא צריכים להיות מדיי ענווים כלפי ויקיפדיה העברית. אמנם חייבים להכיר טובה לכותבי הערכים הטובים שם. אבל עם זאת אי אפשר להתעלם שיש שם גם טעיות רבות שלא תוקנו. או שמתוקנות באיטיות. התמונות שם לא תמיד אנציקלופדיות וכבר פעמים רבות חשבתי למחוק שם תמונה ולכתוב בתקציר "כאן לא ויקישיתוף" ולאו דוקא מסיבה חרדית תראה למשל בערך W:he:דומינו, התמונה של החתול מיותרת לחלוטין. הם כמובן לא יריבו בשביל זה. אבל זה לא ממש אנציקלופדי. לנו מותר להוריד תמונות או תיאורים כשזה גם לא אנציקלופדי וגם לא מספיק חרדי ונראה כדחיפה בכוח של תרבות חילונית. בפרט שאם היה כזה דבר שעושה חרדי יותר, זה מסתמא היה משוחזר גם שם. בקיצור מותר לנו לחשוב בצורה עצמאית. החרדים, גם אלה שלא ערכו בויקיפדיה מספיק חכמים. (ואם אתה לא יודע אני ערכתי בויקיפדיה. תראה שם את הדף משתמש:יהודה 01/חשבונות) יהודהשיחהבואו נבנה את המכלול ביחד • א' בסיוון ה'תשע"ח • 21:34, 14 במאי 2018 (IDT)

לדעתי, מעבר לסינון דברי תאווה וכפירה - שעל זה אין מחלוקת - ראוי לסנן לתקן ולשכתב גם ערכי חול מובהקים כגון אירועי ספורט וספורטאים. כמו שאמר עם סגולה המכלול לא אמורה להיות האנציקלופדיה של יתד נאמן או המודיע, ולכן הסינון בערכי חול מובהקים לא צריך להיות באופן גורף וחד משמעי אלא כדאי להשאיר (עם ההתאמות הנדרשות) את הערכים המשמעותיים ביותר. תיאורי רצח וכדו' צריך לעדן ותמונות או איורים למחוק אך תמונות מיותרות כמו W:he:דומינו אין צורך למחוק כי זה לא פוגע באופי הדתי של המקום. קשה לקבוע נהלים לרמת סינון מדוייקת כי רוב השאלות הן באיזור הביניים ולכן לדעתי צריך להגדיר את גבולות המותר והאסור החד משמעיים וכל מה שבאמצע יישאר לשיקול דעתו של העורך. אני חושב שעל מנת לשפר את האיכות של המקום חייבים לצרף הרבה עורכים חדשים ו"לייבא" ויקיפדים דתיים וחרדים וזה לא יקרה שיופיעו כאן כל הערכים החשובים וכל אחד ידע שזה אלטרנטיבה מושלמת לויקיפדיה. מוטיאל (שיחה) 11:22, 15 במאי 2018 (IDT)
מוטיאל, הדוגמא שהבאתי מדומינו היא לא של תמונה בעייתית כלל (אם כי יש שיטענו שאסור להביא תמונות של בע"ח לא טהורים או לראות שמגדלים אותם בבית) אלא שהיא מיותרת. ובתור עורך בויקיפדיה הייתי מתנגד להוספתה. אמנם יש להם שם דברים חשובים יותר לריב עליהם ולכן התמונה לא הוסרה. ומסתמא אם תסיר אותה כעת לא ישחזרו אותך. אבל דיברתי ברמת העיקרון. התמונה הנ"ל לא אמורה להיות שם. ונתינת חופש לעורכים להכניס אותה היא על חשבון העלאת הרמה. לכן אין בעייה להוריד אותה אצלנו. וחבל גם כאן להתווכח שהתמונה לא מזיקה לאף אחד. כי היא גם לא תורמת לאף אחד חוץ מלרגשות מי שהכניס אותה.
כמובן שלא דיברתי על קביעה שחייבים להסיר תמונה כזו ולריב עם כל עורך שלא מסיר. אבל אני מקווה שדוגמא זו הספיקה כדי לחדד את הדברים. יהודהשיחהבואו נבנה את המכלול ביחד • א' בסיוון ה'תשע"ח • 13:47, 15 במאי 2018 (IDT)

ערך כפול

הערך רבי שמואל פרנקל מופיע פעמיים פעם אחת עם דארג ופעם נוספת בל צריך למחוק אחד מהםמשה ברמן (שיחה) 16:53, 21 במאי 2018 (IDT)

מחקתי את רבי שמואל פרנקל מדאראג מה שעשית שם צריך לעשות מחדש. זה נמחק.--יהודהשיחהבואו נבנה את המכלול ביחד • ז' בסיוון ה'תשע"ח • 17:05, 21 במאי 2018 (IDT)

מחיקת והסתרת תוכן בדפי שיחה / סמכויותיו של מפעיל מערכת

לאלו שיש מה לומר בעניין, למרות המבצע: מהן סמכויותיו של מפעיל מערכת במכלול למחוק תוכן מדפי שיחה ועוד להסתיר את הגרסאות? האם זה כפוף להסכמה כללית, או שמא נתון לשיפוט אישי? אני מזמין אתכם להיסטוריית דף שיחתי, ומקווה לשמוע את דעתכם כאן. אתר איכותי נבנה מאיכות. ישראל משה (שיחה) 11:43, 21 ביוני 2018 (IDT)

בעיקרון זה אמור להיות כפוף להסכמה כללית. אבל שם היה תוכן שבעיקרון ראוי להיות נאמר בפרטי. לכן הוא הסתיר את התוכן. אין טעם עכשיו לדיונים בעניין. לא נראה לי שדחוף למישהו לראות את התוכן הנ"ל. אם אתה חושב להציע רעיונות איך לבנות בצורה טובה יותר, זה עצמו נדחה לאחר המבצע. --יהודהשיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ח • בואו נבנה את המכלול ביחד 13:19, 21 ביוני 2018 (IDT)
על סיום דבריך, ראה את תחילת דבריי. אפשר לדחות הכול ל"אחרי המבצע". השאלה היא מה יהיה לנו כאן חוץ מ-200,000 ערכים. אמנם כל אחד רשאי לבחור במה להשתתף, וכעת הוסכם/הוחלט שהיעד העיקרי הוא ייבוא ערכים, אבל אין סיבה לחנוק כל פעילות אחרת. בחתימה שלך אתה מפנה לדף שכותרתו היא שיתופיות, וזה לא יהיה אם כל אחד יפעל על דעת עצמו. אתה בחור מספיק חכם להבין שיש חיים גם לאחר מבצע הייבוא. אנשים לא משקיעים התנדבות מלאה שעות רבות ביום על מנת למצוא את עצמם קרחים לבסוף. חוץ מהמון פספוסים שיש לנו בערכים המיובאים, דבר יום ביומו, מה שידרוש מאיתנו עוד עבודה לאחר המבצע, עוד יש לנו גם להקים קהילת ויקי שוות זכויות. בלי זה, אין כלום. בעניין התוכן הנמחק בדף שיחתי, תמיד אפשר למחוק, אבל כאשר אתה צריך את התוכן - אין לך אותו. ואתה מגלה את זה רק בסוף. לא דיברתי על לבנות טוב יותר, אלא על לא לקלקל. האם זה נראה לך טוב שבכל דף שיחה של משתמש תופענה מחצית מהעריכות כשהן מוסתרות? זה נראה מחשיד ואף מדאיג... אולי כדאי להתייעץ בזה עם כאלו מאתרי ויקי פעילים ומצליחים. ישראל משה (שיחה) 15:09, 21 ביוני 2018 (IDT)

האם ראוי שמופיע בדף הראשי(!!) שבע"ח נוצר לפני 70 מיליון שנה?

במשבצת "ערך איכות", מופיע בע"ח בשם "קאקאפו", שחי רק בניו זילנד.

ציטוט: "האב הקדמון של הקאקאפו נפרד ממיני התוכיים האחרים כשניו זילנד הפכה לאי, לפני כ-70 מיליון שנה."

האם לא בשביל שלא נתקל בכגון אלו הוקם המכלול?

כמו כן, במסגרת "היום בהיסטוריה" (25 יולי),

מופיע "1978 – תינוקת המבחנה הראשונה, לואיז בראון, נולדת".

זה אני חושב שאין חולק, שלא היה צריך להיות פה.

ק"ו שלא בדף הראשי.

MusiCode (שיחה) 06:11, 25 ביולי 2018 (IDT)

תודה לך MusiCode, זה בהחלט לא אמור להופיע כאן ואכן בוצע תיקון. כשיש למעלה מ100,000! ערכים (כ"י) יש פה ושם פספוסים בסינון ובדיוק בשביל זה צריך שיתוף פעולה של כמה שיותר מכלולאים כמוך שעוקבים אחרי התוכן ומנטרים. יישר כוחך! מוטיאל (שיחה) 09:18, 25 ביולי 2018 (IDT)
עוד נקודה חשוב להדגיש שהדף הראשי כמעט לא נבדק באופן ידני אלא מתעדכן באופן אוטומטי, כך שייתכנו בעיות שנוצרו מתקופה שלא היה מספיק כוח אדם לסנן הכל אבל היה נחוץ ליצור תשתית של עמוד ראשי כדי שיהיה מה שיראה רציני אצל המבקרים. ובדרך כלל הערכים שנכנסו נבדקו קודם. יהודהשיחה • י"ג באב ה'תשע"ח 12:49, 25 ביולי 2018 (IDT)
בעיקרון אני עובר על תבניות העמוד הראשי כל יום, רק יש ימים שאני מתעכב קצת, וטוב שמישהו מעיר על כך שהרי "לית נהורא אלא מגו חשוכא"... שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י"ג באב ה'תשע"ח • 13:04 (IDT)

ייבוא ערכים מאתרים נוספים

האם אפשר לייבא ערכים מאתרים נוספים? == ייבוא ערכים מאתרים תורניים. אפשרי? == אני מדבר על אתרים תורניים בדוגמת ויקישיבה, חבדפדיה ועוד.

האם מספיק להסתפק בקרדיט פשוט בטקסט?
האם צריך להתאים תבניות?
אני חדש אז אני לא יודע את מי לתייג... אתייג את משתמש:שרגא כי אני חושב שהוא קשור מ. פינחסי (שיחה) 15:29, 1 באוגוסט 2018 (IDT)
ובכן, זה קשור אלי בדיוק כמו שזה קשור אליך... ואם תעיין היטב בדפי המדיניות והדרכה תחסוך לעצמך הרבה שאלות.. כך או כך זה התשובות:
א. בעיקרון ניתן לייבא גם מאתרים אחרים, אך כרגע אנו מתמקדים בייבוא וסינון של כל וויקיפדיה העברית,
ב. המלצת המכלול היא גם לכתוב בתקציר העריכה את המשפט 'ייבוא מוויקיפדיה העברית ראה רשימת התורמים' וגם {{קרד}} בסוף הערך עצמו,
ג. למה כוונתך 'להתאים תבניות', פרט/באר/נמק/הסבר...
ד. בשום אופן אין לכתוב משפט כמו 'יש לערוך ערך זה וכו' בדף הערך כמו שנכתב כאן, בשביל זה יש דף שיחה,
ה, אם בכל זאת אתה מייבא מאתרים אחרים ראה כאן, בהצלחה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  כ' באב ה'תשע"ח • 15:43 (IDT)

כתבתי לפני התנגשות עריכה

מ. פינחסי היקר עקרונית אפשרי, תלוי ברשיון השימוש של כל אתר ואתר,
ויקישיבה- יש לתת קרדיט כך- צורה מלאה: {{קרד|ישיבה|שם ערך מקורי}} אפשר לוותר על שם הערך כאשר השם במכלול זהה לשם במקור.
קרדיט לחב"דפדיה- צורה מלאה: {{קרד|חב"ד|שם ערך מקורי}} אפשר לוותר על שם הערך כאשר השם במכלול זהה לשם במקור.
לגבי אתר אחר צריך לבדוק את הרשיון שם.
יש לשים לב כשמייבאם מאתרים אחרים לבדוק האם הערך תואם למכלול מבחינת הצורה והעריכה, בויקישיבה יש ערכים רבים מוזנחים שלא עוברים את רף המינימום של ערך במכלול, בחבדפדיה לפעמים כנ"ל וכן לפעמים התוכן מוצג בפרספקטיבה חבדית ולא בפרספקטיבה כלל חרדית
(זעירא דמן חבריא תבדוק עם ויקיסוגיה מה הרישון שימוש לשהם, אם הוא רישיון חופשי נוסיף אופציה בתבנית קרד גם של ויקיסוגיה, וערכים שם שתואמים מבחינת הצורה והערכיה למכלול תוכל לייבא אותם למכלול)--יוסף (שיחה) 15:54, 1 באוגוסט 2018 (IDT)

תאריכים לועזיים

כמעט כל התאריכים הם תאריכים לועזיים. חשבתי להציע שיעשו איזה בוט שיחליף את זה אוטומטי אבל צריך לשים לב שלפעמים מופיע גם העברי וגם הלועזי. יש איזה רעיון לפיתרון? מ. פינחסי (שיחה) 16:06, 1 באוגוסט 2018 (IDT)

2. שאלה נוספת: איך אני משנה את התאריך הלוזעי בחתימה שלי? מ. פינחסי (שיחה) 16:17, 1 באוגוסט 2018 (IDT)

כן ניתן לעושות זאת עם בוט, אבל הטיפול בזה ייעשה בשלב השני של הסינון, בשלב זה אנו מתמקדים ראשית כל בניקיון בסיסי מכפירה ופריצות (בעניין החתימה ראה עזרה:חתימה)--יוסף (שיחה) 16:23, 1 באוגוסט 2018 (IDT)

משתמש:יוסף ואיך יפטרו את הבעיה שהעליתי על מקומות שיש גם עברי וגם לועזי? יעשו ניטור? מ. פינחסי (שיחה) 16:25, 1 באוגוסט 2018 (IDT)

וגם האירועים בדף הבית יעבדו בלוח העברי ולא לפי הלועזי (בחב"דפדיה הצליחו ליצור לזה מנגנון אוטומטי. מ. פינחסי (שיחה) 19:10, 1 באוגוסט 2018 (IDT)
כרגע אני רואה שיש גם תאריכים עבריים וגם לועזיים בדף הבית. למה להשאיר את הלועזי?? מ. פינחסישיחה • כ' באב ה'תשע"ח • 19:17, 1 באוגוסט 2018 (IDT)
הדבר נידון רבות ראה לדוגמה כאן--יוסף (שיחה) 19:31, 1 באוגוסט 2018 (IDT)

קישורים מוזרים וקישורים לא עובדים

ישנם שני קישורים לאתרי צמחים המופיעים בהרבה ערכים על בעלי חיים וכן קישורים שאינם עובדים לדוגמא ראו בערכים מדוזת אירוקנג'י צמחיית ישראל ברשת ---אלישיחה • ד' באלול ה'תשע"ח • 17:42, 15 באוגוסט 2018 (IDT)

אלי בערך צמחיית ישראל ברשת מחקתי זו כנראה טעות. בערך מדוזת אירוקנג'י זו תבנית {{מידע טקסונומי}} היא שולחת אוטומטית לכמה אתרים שאמורים להיות מתאימים לנושא, לא נראה לי שאפשר לסדר את זה (אם לו להכניס את כל הקישורים בצורה ידנית)--יהודהשיחה • ה' באלול ה'תשע"ח 19:07, 15 באוגוסט 2018 (IDT)
בדקתי שוב, נראה שהפיתרון של זה הוא טיפול בקשר בין ויקינתונים למכלול. שכנראה עתיד להיעשות בזמן מאוחר יותר.--יהודהשיחה • ה' באלול ה'תשע"ח 19:15, 15 באוגוסט 2018 (IDT)
ואם כבר חזרת אולי תוכל לעזור עם המכלול:מבצע ייבוא וסינון--יהודהשיחה • ה' באלול ה'תשע"ח 19:16, 15 באוגוסט 2018 (IDT)
זה לא מתאים לי, אבל כדאי שתאמר למשתמש Davidnead שיבא המון ערכים בזמנו, ובאמת יש לי עליו ב' תמיהות. א' תמהתי עליו בזמנו איך הוא משקיע כ"כ בדבר שהוא לא יודע איך יתפתח ובכל דבר שהוא ספק צריך להיזהר שלא להתאמץ יותר מידי, ועתה אני תמה מדוע הוא עזב לגמרי הלוא ברור שהצורה והסגנון של המכלול ישתנו הרבה פעמים בשנים הקרובות עד שיהיה רצוי לרוב הציבור החרדי, ולפיכך הייתי ממליץ לו להשקיע כגון 20 דקות ביום ליבוא למכלול [ובשני מילים: דברי הרמב"ם ללכת בדרך אמצעית] ---אלישיחה • ה' באלול ה'תשע"ח • 02:06, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
התמיהה הראשונה היא כעת עליי, אבל אני לא הייתי עושה את זה לולי שהרבה עזבו ביחד והרגשתי שאם יראו שכולם עוזבים יתייאשו מזה לגמרי. כעת אני באמת לא משקיע כל כך כי הייבוא לא לוקח כל כך הרבה זמן. וניטור ממילא אין כעת על כל בעייה שמים קטגוריה:ביקורת עמיתים לאחר המבצע--יהודה (שיחה) 19:45, 30 באוגוסט 2018 (IDT)

שבת!!!

יוסף למה האתר לא מושבת בשבת? יש רישום של שתי משתמשים בעצם יום השבת! --רבי עקיבא (שיחה) 21:00, 8 בספטמבר 2018 (IDT)

שמא הם מחו"ל, וראה כאן https://www.tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=55&t=2203 ---אלישיחה • ה' בתשרי ה'תשע"ט • 22:45, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
אלי תבדוק את השעות. מה אני אמור לראות בפורום לתורה?--רבי עקיבא (שיחה) 23:01, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
כשיש צורך אנחנו חוסמים את האתר ידנית בערב שבת או חג ובפותחים אותו במוצאי- בעיקר בתקופות שיש השחתות/חילולי שבת או במספר ימים רצופים של חג (בשני ימי ראש השנה האתר היה נעול)--יוסף (שיחה) 23:18, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
רבי עקיבא משום מה לא קיבלתי את התיוג שלך--יוסף (שיחה) 23:20, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
יוסף למה לא לסגור באופן קבוע, אם יש חילולי שבת באתר?--רבי עקיבא (שיחה) 03:24, 14 בספטמבר 2018 (IDT)
רבי עקיבא אין בזה איסור מדינא אלא זה באמת פסיפס נישט. בדקנו כמה פעמים מנגנון חסימה אוטומטי, זה עולה 500 ש"ח לתכנת מנגנון מותאם לצרכים הייחודיים של המכלול שנועל אותו לעריכה בכל שבת וחג. יש לנו הוצאות שוטפות עצומות להחזיק את המקום הקדוש הזה, רבי עקיבא היקר תוכל בבקשה לתרום כאן 500 ש"ח ונתכנת זאת? (ניתן לפרוס את זה ל12 תשלומים זה יוצא סה"כ כ-42 ש"ח לחודש)--יוסף (שיחה) 00:44, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
יוסף כשתגמרו לשלם לי על העריכות אני אשקול זאת :)...--רבי עקיבא (שיחה) 00:46, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

מקורות מעיתונים מפלגתיים

המקורות המקובלים בויקיפדיה הם מאתרים ויש בזה היגיון שהרי הם נייטרליים אמנם אני חושב שבנוגע לדעת מפלגה מסויימת יש להביא את העיתון המשוייך לאותה מפלגה כמקור לכך שזה מעשי המפלגה לכאורה ואם יש מחלוקת אפשר להביא את כל העיתונים לא כך? מצד שני עיתונים יש מעט אנשים ששומרים בארכיונים וזה מקור פחות נגיש מאתרים.--יהודהשיחה • ט"ו בחשוון ה'תשע"ט 09:40, 24 באוקטובר 2018 (IDT)

האם אין לכל עיתון ארכיון של עיתוניו הישנים? --עמוס חדד (שיחה) 11:59, 24 באוקטובר 2018 (IDT)

ערכים על מאכלי דבר אחר?

האמנם יש צורך בערך לכל סוג מאכל שעלה בדעתו או שנוצר בטעות של מאכלים שאפשר לעשות מהחיה הטמאה הזאת ?
או שאפשר להסתפק בהכנסתם כפיסקאות לתוך ערך העוסק בזה או חזיר או בשר חזיר או קותלי חזיר וכו'?
או בכלל למחוק כיוון שבאנציקלופדיה חרדית לא זקוקים למידע על אוכל שכזה ? עורך תורני, סבור שלא, והוא Symbol oppose vote.svg נגד חזק.
מה דעתכם? מכלולאים יקרים!, מחכה לתשובותיכם, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  כ"א בכסלו ה'תשע"ט • 18:13 (IDT)

לדעתי יש להציב הבהרת חשיבות על כל ערך כזה. ואם לא תובהר החשיבות למחוק. אמנם יכולה להיות חשיבות אם מוזכר בספרי קריאה מסויימים המפורסמים אצל חלק מהציבור (אנחנו לא אחראים על מה שכולים קוראים), או כשמועיל להבנת פשט בגמרא (כגון הערך בייקון) עיין גם הגי. למעשה לגבי התמונות הוכרע בעבר לשים רק {{לא כשר}}. אגב יש להעיר על הערך משה בתיבה (מאכל)--יהודהשיחה • כ"א בכסלו ה'תשע"ט 19:45, 28 בנובמבר 2018 (IST)

חתימה מזוייפת?

בעמוד השער של האתר מופיע צילום מהגניזה החיסונית של חתימה המיוחסת לבעל שם טוב, כשמתחתיה הכיתוב 'חתימה מזוייפת'. הרבי מליובאוויטש פסק שמסמכי הכניסה הם אוטנטיים, וחוקרים רבים חלקו עליו. איך ייתכן שבאתר חרדי יכריעו בצורה כה ברורה לטובת חוקרים, מבלי להביא הסתייגות כלשהי? יעקב בן שמואל (שיחה) 04:11, 11 בדצמבר 2018 (IST)

יעקב בן שמואל, הטענה על בעייה באמינותה של הגניזה החרסונית רווחת גם בעולם התורני והחסידי. בכל מקרה ניסחתי את הכיתוב בתמונת היום בצורה יותר מאוזנת. מוטיאל (שיחה) 06:28, 11 בדצמבר 2018 (IST)

הסבר המינוח 'אספקלריא' באספקלריה שאיננה מאירה (פנים)

הנה ההסבר המקורי של 'ויקיפדיה': "רוב הערכים במכלול הם גרסאות ערוכות מחדש של ערכי ויקיפדיה העברית, ובשל כך האנציקלופדיה מכונה גם "אספקלריה", מילה שמשמעותה "מראה"". יצויין שההסבר המקורי והמצוץ מן האצבע רשום כפתיח לערך 'המכלול', כך שכל מי שעורך חיפוש בגוגל נחשף לידיעה המרעישה הנ"ל. אכן, מגיע לויקיפדיה קרדיט רב על החומר אותו תרמה ועדיין תורמת ל'מכלול', אבל אין צורך לחלום חלומות ביעותים מהסוג המתואר בכדי לקבל אותו. או שאני זה שחסר הבנת הנקרא וביאור מילים במכלול או בויקיפדיה? אנא החכימוני. עם סגולה (שיחה) 12:39, 11 בדצמבר 2018 (IST)