המכלול:אולם דיונים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


המכלול בגוגל

לעת עתה, עדיין קשה מאוד למצוא את המכלול בחיפושי גוגל (למעט מודעה בתשלום שעוזרת רק כאשר מחפשים את המילה "המכלול", אך לא כאשר מחפשים שם ערך).

מישהו יודע מה פשר התקלה, מה פתרונה ומה סטטוס הטיפול בה? מכלולאים פעילים‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‌‏‎‏‎‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‌‏‎‏‌‏‌‏‌‏יוש"פשיחהמחזירים את אמריקה לגדולתה!ארצות הבריתארצות הברית • ה' בשבט ה'תשפ"א • 16:56, 18 בינואר 2021 (IST)

עיין המכלול:אולם דיונים/ארכיון 12 #מדוע המכלול נעלם מתוצאות החיפוש של גוגל? -- שמואל חיים (שיחה) היום בה' בשבט ה'תשפ"א מגיע משיח! 17:10, 18 בינואר 2021 (IST)
תשובתך היא ביחס לשאלתי הראשונה בלבד, ואני מוסיף לשאול: מה הפתרון ומה מצב הטיפול? משהו מתקדם או שזה הולך להישאר כך? מפעילי מערכתיוש"פשיחהמחזירים את אמריקה לגדולתה!ארצות הבריתארצות הברית • ה' בשבט ה'תשפ"א • 17:30, 18 בינואר 2021 (IST)
כתוב שם שהם מדברים עם גוגל על כך, והפיתרון כרגע הוא כנראה כסף, הם כתבו שם שיתכן גם שאולי הם יהיו צריכים למחוק את כל הערכים מויקיפדיה, או שהם יחתימו מיליון איש שהם צריכים את המכלול, הם כתבו שהם מדברים איתם כרגע על זה -- שמואל חיים (שיחה) היום בה' בשבט ה'תשפ"א מגיע משיח! 17:35, 18 בינואר 2021 (IST)
כרגע מנסים להוכיח להם שאנחנו לא אתר מראה, אלא אתר שמספק שירותי תוכן לציבור שלא צורך את ויקיפדיה, ושהמון ערכים אצלנו שונים וכו'. אין אפשרוות שנצטרך למחוק ערכי ויקיפדיה, יש אפשרות תיאורטית שנסתיר אותם מחיפוש בגוגל. כסף למיטב הבנתי לא קשור פה. הדבר בטיול ישיר של ר' יוסף קמינר מול מנכ"ל גוגל ישראל, ומול מחלקת קשרי ממשל של גוגל העולמית, בעזרת התערבות של ח"כ משה ארבל. דויד (שיחה) ה' בשבט ה'תשפ"א 17:40 (IDT)
יפה. והיכן זה אוחז, או מה הצפי לפתרון התקלה? יוש"פשיחהמחזירים את אמריקה לגדולתה!ארצות הבריתארצות הברית • ה' בשבט ה'תשפ"א • 17:46, 18 בינואר 2021 (IST)
לתשומת לב בדקתי על ערך שיש רק במכלול ואין בויקיפדיה, מינטמן אנשי הדקות, וגם זה מסולק לדפים הבאים של החיפוש. בניגוד לעבר שהיה הראשון בתוצאות החיפוש בגוגל. אולי יעזור לדבר מה. שמחה וששון (שיחה) 20:20, 18 בינואר 2021 (IST)
שמחה וששון תודה, אכן אין קשר לויקיפדיה, אלא למעמד המכלול בגוגל. יושב פלשת, אנסה לבדוק אם יש עדכונים. דויד (שיחה) ז' בשבט ה'תשפ"א 20:49 (IDT)
לא כל כך הבנתי למה האנצקלופדיה היהודית - לפחות בחיפושי בעלי חיים - כן עולה בחיפושי גוגל. אין עיני צרה בהם אבל אני מנסה להיכנס לראש של האחראים בגוגל.
בכל מקרה, יתכן שחלק מהפיתרון זה לשפר הרבה כמות של ערכים של חולין, כדי שכפל התוצאות יהיה הגיוני גם מבחינת המשתמש החילוני שיכול לעבור ברגע ליאהו ספארי ובינג. ללקוח החרדי אין חלופה אמיתית לחילוני יש ולגוגל יש עניין להיות הכי אפקטיבית למי שהיא מתחרה עליו. שמחה וששון (שיחה) 02:14, 27 בינואר 2021 (IST)
הסיבה היחידה היא שהם עדיין קטנים ולא בולטים. אלא אם כן מעורבים כאן שיקולים אחרים מצד גוגל, אבל אני לא קונספירטור. הפתרון שלך אמנם יתקן את הבעיה הזאת אולי, אבל איןלנו רצון ומשאבים להשקיע שם. זה יפגע במטרה הראשית של המכלול. למיט ידיעתי כל המתחרים של גוגל גמעט ולא קיימים בשום מגזר. דויד (שיחה) ט"ו בשבט ה'תשפ"א 18:59 (IDT)
גוגל עובדים קשה מאוד שתוצאות החיפוש שלהם יהיו הרלוונטיים ביותר והאיכותיים ביותר. זאת כדי שאנשים יעדיפו להשתמש בהם ולא במנועי החיפוש הנפוצים האחרים.כמובן שזה מוטה בצורה בוטה על ידי אלו שמשלמים במקום הנכון וזה נתון לבדיקה בקלות. לציבור החרדי שצורך תוכן דרך סנני אינטרנט אין גישה למנועי חיפוש אחרים ופחות יש עניין להשביע את רצונו.
אולי עצה פרקטית קטנה, ואולי היא תצטרף למגוון הפעילויות מול גוגל, לשפר את המראה של דף החסימה לערכים שעדיין לא צונזרו בהמכלול: 1. שיהיה לדף חסימה מראה יותר ידידותי וכיתוב יותר ידידותי, לעיניים חילוניות. 2. שיתן הפניה לדף ערכי האיכות באינצקלופדיה.
אני מאמין שאחרי הפרוייקטים הקיימים ואחרי הפרוייקטים שבדרך, יוכלו להתפנות לערוך גם את ערכי החול כראוי. יש כאן כישרונות מעולים. שמחה וששון (שיחה) 20:31, 27 בינואר 2021 (IST)
שמחה וששון לפי הקצב של השנה האחרונה, יקח עוד כשנתיים כדי להדביק את היבוא מויקיפדיה. כשיסיימו את זה עדיין יש להמשיך לעקוב אחרי כ-600 ערכים שנוצרים שם כל שבוע, ובעיקר לטפל בערכים התורניית והיהודיים. לא נראה לי שיש סיכוי להגיע לערכי החול, מה גם שזה מוסיף עומס גדול על המנטרים ועל המעדכנים מויקי. דויד (שיחה) כ' בשבט ה'תשפ"א 14:06 (IDT)
שמחה וששון זה דוקא לא ענין של נראות, אלא של עיבוד ממוחשב כמה אחוזים מהתוכן שיש כאן הם לא העתקה של ויקיפדיה. זה הכל. והבעיה קרתה אצלנו בדיוק כשהפופולריות של המכלול נסקה כמעט ב20% כל חודש (במשך חודשיים..), שזה המון ממש. כנראה ש"פעולה ידנית" בגוגל נעשית רק במקרה שהפופולריות חוצה רף מסוים. עכ"פ אם הפתרון יהיה בסוף אינדוקס רק תוכן 'שלנו', המכלולאים המסורים כבר 'קטגרו' את הערכים שישארו באינדקס. (הנהלת המכלול מעדיפה למצות את כל האפשרויות לפני האפשרות הזו). מישהו (שיחה) 00:10, 3 בפברואר 2021 (IST)
קידום מידע בגוגל הוא מסחרה אחת גדולה. אמנם הרבה באמת זה בגלל האלגוריתם שלהם ובזה ניתן להתאים את האתרים לכללים של גוגל לפי הכללים שמתפרסמים על ידם והרובוטים השונים שלהם דוגמים את זה. אבל יש המון המון מסחרה, כך שיש הרבה מאוד טיפול ידני. זה ניתן לבדיקה אצל כל מומחה לשיווק ברשת. בכל מקרה ודאי אחרי שהנושא נמצא שטיפול אנושי, עניין נראות דף של ערך שלא טופל יש לו משקל. שמחה וששון (שיחה) 00:25, 4 בפברואר 2021 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── דויד, יש עדכונים? יוש"פשיחה • כ"ז בשבט ה'תשפ"א • 09:58, 9 בפברואר 2021 (IST)

יושב פלשת מחילה על האיחור. הייתי צריך לפעול בכמה חזיתות כדי לקבל תשובה: "כל הזמן מתקדמים, זה פרוצדורה, אבל זה בכיוון טוב.". דויד (שיחה) ג' באדר ה'תשפ"א 16:40 (IDT)
יושב פלשת וכל מכלולאים פעילים‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‌‏‎‏‎‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‌‏‎‏‌‏‌‏‌‏‏, עדכון נוסף: הורדנו מהאינדוקס של גוגל את כל המרחבים שאינם המרחב הראשי, ומומחה בתחום שהמכלול שכר מטפל בזה מול גוגל כדי שעכשיו ישנו את החלטתם. הצפי (אם יהיו מספיק תפילות וסיעתא דשמיא) הוא שזה יסתדר בלי להוריד מהאינדוקס שום ערך שבמרחב הראשי. דויד (שיחה) י' באדר ה'תשפ"א 20:17 (IDT)
אני רק לא מצליח להבין, אצל ויקיפדיה לא אמורה להיות אותה הבעיה? מה ההבדל בינה ל"מכלול"? יוש"פשיחה • י' באדר ה'תשפ"א • 20:37, 21 בפברואר 2021 (IST)
יושב פלשת בהתחלה היה נראה שהבעיה היא שרוב התוכן שלנו הוא רק העתקה של ויקיפדיה. לפי הצעד הזה אכן נראה שכבר התלבשו עלינו. כל מה שעשינו כעת למיטב ידיעתי ויקיפדיה לא עשו, למרות שהם כותבים שזה מה שצריך להיות, כנראה באג אצלם. דויד (שיחה) י' באדר ה'תשפ"א 20:43 (IDT)
רעיון יפה. אגב, אולי דוקא להיפך (חלקי..) כדאי להשאיר את דפי המכלול שייחודיים לנו? מישהו (שיחה) 12:11, 22 בפברואר 2021 (IST)
מישהו איזה דפי המכלול חשובים כדי לחפשם בגוגל? דויד (שיחה) י' באדר ה'תשפ"א 17:35 (IDT)
אף לא אחד. הרעיון הוא שהמערכת של גוגל תזהה עוד שינויים בינינו לבין ויקיפדיה.. מישהו (שיחה) 12:27, 23 בפברואר 2021 (IST)
גם ויקיפדיה הורידו את החיפוש מהמרחבים האחרים, החיפוש שלהם תמיד היה מפנה בעיקר למרחב הראשי אא"כ רושמים משהו מדויק ● קער א וועלטשיחה • 10:01 • י"ב באדר ה'תשפ"א
קער א וועלט אתה צודק כשאתה מדבר על חיפוש ברירת המחדל בתוך ויקיפדיה. לא בנושא שלנו שהוא חיפוש בגוגל. דויד (שיחה) י"ג באדר ה'תשפ"א 18:04 (IDT)
עכשיו זה אמיתי, ב"ה גוגל הסירו (ממש עכשיו..) את תיוג ה'ספאם' מהמכלול. ותודה ליו"ר המסור והבלתי נלאה. מישהו (שיחה) 15:26, 9 במרץ 2021 (IST)
מי היה מאמין... ברכות!!! תודה ענקית גם לביורוקרטים המסורים שעושים לילות כימים למען המכלול, גם בלי שנדע. --שמש מרפא (שיחה) 15:31, 9 במרץ 2021 (IST)
אכן, סוף-סוף ישנה התקדמות ממשית בתוצאות החיפוש, ב"ה. תודה למפעילי מערכת‏ ולכל מי שפעל בנושא מתוך מכלולאים פעילים‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‌‏‎‏‎‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‌‏‎‏‌‏‌‏‌‏‏. תודה. יוש"פשיחה • כ"ה באדר ה'תשפ"א • 17:46, 9 במרץ 2021 (IST)
בשורה משמחת, יישר כח לכל מי שפעל בנושא. עכשיו האחריות עוד יותר מחייבת... אנ"ששיחה • 16:25, 10 במרץ 2021 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

החגיגות קצת מוקדמות. בדקתי כל מיני ערכים שיש רק בהמכלול למשל את הערך הנפלא של ספרא ישיבות בבל בזמן התלמוד עלו לי המון תוצאות קשורות פחות או יותר, אף אחת מהן בלי הכותרת הזו, בכל 8 דפי התוצאות הערך לא עלה!!! בדף האחרון לחצתי על השורה "כדי להציג בפניך את התוצאות הרלוונטיות ביותר, השמטנו כמה ערכים הדומים מאוד ל80 תוצאות שכבר מוצגות" וזה כשאין שום מקום כשיש את הכותרת הזו. לחצתי על זה שוב ואז הערך הופיע לי בעמוד הראשון... וזה לא הערך היחיד שכך יצא בתוצאות שלו. אשמח שהמידע החשוב יגיע לידי הגורם הרלוונטי. שמחה וששון (שיחה) 02:22, 21 במרץ 2021 (IST)

שמחה וששון שכוייח. לפרוטוקול אני כותב שכעת החיפוש הזה נותן את התוצאה של המכלול בעמוד הראשון. כנראה לקח להם זמן לאפס את עצמם. דויד (שיחה) כ"ט בניסן ה'תשפ"א 17:37 (IDT)

תמונות

מכלולאים פעילים‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‌‏‎‏‎‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‌‏‎‏‌‏‌‏‌‏‏ ומפעילי מערכת‏, משום מה לאחרונה אני נתקל בתמונות, שלפני רגע היו נראות מצוין, ולאח"כ כאילו הן נמחקו, בין היתר לפעמים בעמוד הראשי גם. יש פיתרון לדבר? אנ"ששיחה 11:04, 2 בפברואר 2021 (IST)

אנ"ש יישר כח. התופעה מוכרת והמתכנתים עדיין לא מצאו את הבעיה. בינתיים נתנחם בכך שאחרי רענון עמוק זה מסתדר. דויד (שיחה) כ' בשבט ה'תשפ"א 13:39 (IDT)

תבנית:שינוי שם

בעקבות אי בהירות בכללים, וסתירות המופיעות בין דפים שונים, בקשר לכללים במקרה של שינוי שם. מוצע לקבוע כדלהלן: "בעת שינוי שמו של ערך שאינו נובע מטעות ברורה, תעתיק שגוי, או עניין אחר הברור באחד מדפי המדיניות איך יש לפעול במקרה האמור. יש להציב בדף השיחה של הערך {{שינוי שם}}. יש להמתין שבוע בכדי לאפשר לדיון למצות את עצמו. במקרה של מחלוקת על השם המוצע, או מחלוקת האם יש לשנות את שם הערך, יש לפתוח בהצבעת {{מחלוקת}} על פי הכללים המקובלים." מה דעתכם? מכלולאים פעילים‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‌‏‎‏‎‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‌‏‎‏‌‏‌‏‌‏מקוהשיחה • כ"א בשבט ה'תשפ"א 17:27 (IDT)

כעת בעלי זכות הצבעה
מקוהשיחה • כ"א בשבט ה'תשפ"א 17:28 (IDT)
טעות ברורה ותעתיק שגוי הם הגדרות מאוד מעורפלות, על כל שטות יתווכחו עד לב השמיים. מהללאל (שיחה) 17:26, 3 בפברואר 2021 (IST)
מעניין שבויקי זה עובד יופי בלי ויכוחים עד לב השמיים. ואגב גם כיום אף אחד לא מעביר את הדברים שעליהם דברתי בלי פתיחת דיון. סה"כ אני מבקש שזה יהיה ממוסד. מקוהשיחה • כ"א בשבט ה'תשפ"א 17:33 (IDT)
פה כבר ראיתי שגם על דברים שכולם הסכימו שזה טעות ברורה, זה לקח הרבה יותר משבוע, (בערך רבי מנחם נחום טברסקי השלישי), בכל אופן דעתי היא ששבוע זה הרבה זמן, ובדבר בו יש קונצנזוס ללא אף אחד שמתנגד אין סיבה שרק ביום החמישי יבוא מישהו וידרוש שינוי, ולכן הצעתי היא שאם יש הסכמה מליאה מכל המגיבים על ההחלפה יהיה ניתן להחליף כעבור שלושה ימים (כמובן לא כולל שישי שבת), אם יש ויכוח והצבעה יצטרכו שבוע איכא מאן דאמר (שיחה) 17:59, 3 בפברואר 2021 (IST)
יפה, תומך בהסתייגותך. ספרא - שיחה 18:06, 3 בפברואר 2021 (IST)
אם תוכל לנסח בצורה בהירה יותר מה זה "טעות ברורה" או "תעתיק שגוי"? מה שנראה לאחד טעות ברורה לא תראה לשני, את היכול להגדיר את זה כ"שגיאת כתיב" אבל אם כך שארלות של איל לנסח שמות משפחה יהיו בחוץ, נא להבהיר. בכל מקרה, אני לא חושב ששינוי שם היא בכלל שאלה מהותית, בוודאי כל זמן שיש הפניה. 18:09, 3 בפברואר 2021 (IST)
Symbol support vote.svg בעד כלל מוסדר. יוש"פשיחהמחזירים את אמריקה לגדולתה!ארצות הבריתארצות הברית • כ"ב בשבט ה'תשפ"א • 18:38, 3 בפברואר 2021 (IST)
כבר כיום יש מדיניות שעברה מזמן במועצת שלא צריך להמתין שבוע במקרים מסויימים. המכלול:מועצת/ארכיון#ארכיון 2. בהתאם למדיניות הזאת אני חושב שאפשר לקבוע שבוע, ובאמת שכדאי שיהיה משהו מחייב. אני לא חושב שיש חובה לשים תבנית - כי לדעתי מקורה הוא בויקיפדיה מכיון שיש תעבורה המונית של עורכים וזאת הדרך היחידה למשוך אותם לדיון, אצלנו עדיין יש תיוגים. אני אישית גם לא אוהב את הצבעות המחלוקת בדף נפרד וצ"ע אם הם ממש נצרכות פה, לדעתי אפשר להסתפק בדף השיחה ולקבוע ע"פ הרוב. אולי כדאי להוסיף שאם ניכר שהדיון מסתבך יוכל מפעיל לחייב מעבר להצבעת מחלוקת בדף נפרד. דויד (שיחה) כ"ז בשבט ה'תשפ"א 14:29 (IDT)
ככל ואנו מתעקשים על דפי הזרימה - איך דרך אמיתית להצבעות בדפים האלו. הצבעה לא עובדת כשאמורים לפרשן בעד מה הצביע המצביע בעד, ותנסו לעבור על ההצבעות שהתקיימו בדפים כאלו ותיווכחו איך זה התנהל. הצבעות עובדות רק באופן שאפשר לסקור בסקירה אחת את המתנגדים והתומכים. אני תומך בשבוע, ותומך גם בהסתייגות שאם אין מתנגדים ניתן להעביר לאחר 3 ימים. לגבי תבנית - היא עוזרת לקטלוג הערכים שמתנהל עליהם דיון. הקטלוג הזה עוזר מאוד בהרבה מקרים. ספרא - שיחה 15:04, 9 בפברואר 2021 (IST)
אוסיף רק נקודה נוספת. א. לפי דעתי גם כיום יש חובה בהצבעת מחלוקת, שינוי שם איננו שונה מכל שינוי אחר של ערך מהגרסה היציבה שלו שמצריך הצבעת מחלוקת במקרה שיש התנגדויות. ב. אין כאן שינוי אמיתי בכללים. גם כיום יש חובה לקיים דיון לפני שינוי שם של ערך בגלל העובדה שמדובר בשינוי משמעותי יותר מסתם שינוי תוכן של ערך. נעשה כאן סה"כ ניסיון למסד בצורה מסודרת את הכללים. המכלול לעת עתה רק מתרחב ברוך ה', והדבר מצריך בניה של מערכת כללים מסודרת שיאפשר פעילות מסודרת ולא פיראטית. ג. בקשר לתבנית. זה פשוט מאפשר גם לאחד שלא עוקב אחרי כל דיון במכלול (כמוני למשל וכמו עוד רבים) לשים לב לדיון כזה. באמת כל כך קשה לשים את התבנית? זה סה"כ מוכיח רצינות בכונה, ולא סתם גחמה של רגע, אם אין למישהו זמן מספיק לשים גם את התבנית, אז כנראה שזה לא מספיק חשוב בשביל להצדיק את השינוי. מקוהשיחה • כ"ז בשבט ה'תשפ"א 15:19 (IDT)
מקוה א. זאת באמת שאלה. ב. השינוי שיש זה חיוב להמתין 7 ימים וחיוב לשים תבנית. ג. מי עוקב יותר אחרי איזה ערך שהחליטו לשים עליו תבנית, מאשר על תיוג של בז"ה? דויד (שיחה) כ"ז בשבט ה'תשפ"א 15:28 (IDT)
ביום השישי או השביעי אין תיוגים, איך נגיע לאלו שיש דיון עליהם ולא שמנו לב לתיוג ביום הראשון? ספרא - שיחה 15:30, 9 בפברואר 2021 (IST)


הוספת "הכהן" או "הלוי" בשם הערך

בעלי זכות הצבעה‌נכבדים. לאחרונה עלה דיון בכמה ערכים לגבי הוספת/הסרת תואר הכהן או הלוי בשמות ערכי אישים. יש מקרים בהם ברור לכולם שאין בכך צורך, ולעומת זאת יש מקרים שנראה לי שאין עליהם מחלוקת שיש צורך כמו הרב אברהם יצחק הכהן קוק, ויש מקרים רבים בהם אין הדבר ברור כגון רבי שמואל הלוי וואזנר, ורבי משולם דוד הלוי סולובייצ'יק. עלה הצורך לקבוע בזה קריטריונים ברורים, ואני מעלה את הנושא לדיון מתוך רצון שאחרי שיתגבשו כאן מפר הצעות יועלה הדבר לדיון במועצת. מרדכי עציון (שיחה) 09:07, 10 בפברואר 2021 (IST)

מרדכי עציון אינני רואה שום פתרון חוץ מלקבוע שאם זה היה כחלק אינטגרלי משמו - יכתב, ואם לא - לא. וכמובן שזה משאיר אפור אבל אין ברירה. דויד (שיחה) כ"ח בשבט ה'תשפ"א 12:49 (IDT)
אכן, לא יכול להיות בזה שחור ולבן, למען האמת זה לא כזה נפק"מ גדולה, הרי כמו שאמרת יש מקרים שמוסכם שנצרך ויש שמוסכם שלא, אצל אלו שבאמצע, זה לא כזה משנה אם יהיה עם או בלי, ואפשר להשאיר מעט מרחב לשיקול דעת יוצר הערך, (כמובן שאם אי מי חושב שיוצר הערך טעה בשיקול העדת הוא מוזמן לפתוח דיון לשינוי השם). איכא מאן דאמר (שיחה) 13:01, 10 בפברואר 2021 (IST)
מצטרף, אני לא משתגע על כללי נוקשים באום כללי, וגם כאן. מהללאל (שיחה) 20:02, 10 בפברואר 2021 (IST)
אוסיף גם את הצעת לבי במערב (אם הבנתי אותה אל־נכונה) שהיחוס לעולם יבוא בשם הערך , ולפי"ז השב יעקב יקרא בשם רבי יעקב הכהן פופרש, הקצות יכונה רבי אריה ליב הכהן הלר ואולי אף על חתנו שי"ר יצויין "הכהן" כחלק מהשם. --שמש מרפא (שיחה) 15:09, 11 בפברואר 2021 (IST)
אני הייתי מציע שגם אם תתקבל הצעתו של מרדכי לסייג אותה שזה רק היכן שיש לנשוא הערך שם משפחה, כי כשאין שם משפחה הרבה יותר מצוי שהתואר כהן או לוי הוא חלק בלתי נפרד מהשם וגם אם לא עדיין השימוש בתואר מצוי יותר והוספתו לא מסרבלת ולכן לא כדאי לקבוע ברירת מחדל, מרדכי מה דעתך? אחודה חידה (שיחה) 01:09, 28 בפברואר 2021 (IST)

הצעה

כיון שהוסכם שיש מקרים שונים וכל מקרה לגופו, אני רוצה להציע שברירת המחדל תהיה להשמיט את התואר משם הערך, וכדי להוסיף או להשאיר את התואר בשם ערך יצטרכו הסכמה פה אחד של בז"ה, או לחילופין להשיג רוב בהצבעה מסודרת בדף השיחה. אשמח אם 4 בעלי זכות הצבעה יתמכו בהצעתי לעלות למועצת. מרדכי עציון (שיחה) 01:09, 25 בפברואר 2021 (IST)

ממתי יוצרי ערכים קובעים את כללי האנציקלופדיות?! מרדכי עציון (שיחה) 14:26, 25 בפברואר 2021 (IST)
מכיון שאי אפשר לכתוב בזה כלל וכפי שנאמר לעיל בדיון, יש מקום לשיקול דעת, בדרך כלל יוצר הערך משקיע המון מחשבה בערך, ולומד את כל החומר על נשוא הערך, ומשכך הוא מבין בזה בדרך כלל יותר מסתם מכלולאי שנפגש עם נשוא הערך לראשונה ולא יודע כיצד היה מכונה, ולכן ההחלטה הבסיסית אמורה להיות שלו, כמובן שאם מכלולאים אחרים חושבים שהוא טעה הם מוזמנים לפתוח דיון ואף הצבעה, וכמו בעצם השם של הערך שמי שקובע בדרך כלל הוא היוצר, ואם מישהו חושב שהוא טועה הוא פותח דיון (כמובן מלבד במקומות שיש כללים ברורים, וכאן אי אפשר לקבוע אותם וכנ"ל) איכא מאן דאמר (שיחה) 15:54, 25 בפברואר 2021 (IST)
אני חושב שמכיון שיוצר הערך הוא בדרך כלל מקורב לנשוא הערך, פעמים רבות הוא מכיר את השם הנפוץ בין המקורבים או הקהילה, ופחות בכינוי הנפוץ בציבור הרחב. מרדכי עציון (שיחה) 16:24, 25 בפברואר 2021 (IST)
ולכן נשארת תמיד האפשרות להצבעה איכא מאן דאמר (שיחה) 19:31, 25 בפברואר 2021 (IST)
  • Symbol oppose vote.svg נגד. לא רואה צורך לשנות מהנוהל הרגיל שבו קובעים לפי השם המפורסם, ואם יש מחלוקת פותחים בידון והצבעה. דויד (שיחה) י"ג באדר ה'תשפ"א 16:13 (IDT)
אני רוצה לציין שמה שעומד בבסיס ההצעה שלי זה ההבנה שמשיקולי אנציקלודיות אין להוסיף תואר כהן לוי או ישראל בשם ערך באופן עקרוני. אמנם לעיתים זה הפך לחלק אינטגרלי מהשם, אבל כיום זה מופיע בכל מקום בו השמשו עם הכינוי במידה זו או אחרת, וכן במקומות מסוימים בהם על פי מדיניות ויקיפדית ישנה השתמשו בתואר כדי להבדיל בין אישים שונים עם אותו השם, מה שלדעתי כיום כבר לא נהוג שם. לכן הצעתי שברירת המחדל תהיה שאין כותבים בשם הערך את התואר. אני מוכן לקבל שיוצר ערך זכותו להחליט על הוספת התואר. מרדכי עציון (שיחה) 00:26, 1 במרץ 2021 (IST)

הצעה לפורום

מכלולאים פעילים‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‌‏‎‏‎‏‎‏‎‏‌‏‎‏‎‏‌‏‎‌‏‎‏‌‏‌‏‌‏‏ מה אתם אומרים על יצירת פורום דיונים? יהיה אפשר לנהל דיון בצורה יותר מסודרת ויותר קלה. אשמח לדעתכם. diamond יהלום על דא ועל הא ☎ 20:04, 4 באפריל 2021 (IDT)

עשו כבר בעבר, אבל זה לא פעיל. מישהו (שיחה) 20:47, 4 באפריל 2021 (IDT)
מישהו, איפה? diamond יהלום על דא ועל הא ☎ 20:48, 4 באפריל 2021 (IDT)
בדקתי את הקישור שהיה לי, זה לא תקין. מישהו (שיחה) 20:54, 4 באפריל 2021 (IDT)
איך זה היה נראה? diamond יהלום על דא ועל הא ☎ 20:58, 4 באפריל 2021 (IDT)

ייבוא

שלום, כתבתי ערך בויקיפדיה (זה) ואני בספק אם הוא יתקבל. מתייג עורכי אספקלריה‌‏‎‏𝒯𝒽𝑒𝒲𝒾𝓀𝒾𝓅𝑒𝒹𝒯𝒶𝓁𝓀𝓔𝓭𝓲𝓽𝓼 21:48, 8 באפריל 2021 (IDT)

בספק אם יתקבל אצלנו? זאת סופרת חרדית? אם לא אז זה תרבות ובידור אצלנו. דויד (שיחה) כ"ז בניסן ה'תשפ"א 01:17 (IDT)
כראמל אפשר לזרז את הטיפול אבל אני מאמין שלא יתקבל--יהודה שיחה < ל' בניסן ה'תשפ"א • 11:34, 12 באפריל 2021 (IDT)
תודה. 𝒯𝒽𝑒𝒲𝒾𝓀𝒾𝓅𝑒𝒹𝒯𝒶𝓁𝓀𝓔𝓭𝓲𝓽𝓼 15:17, 13 באפריל 2021 (IDT)