מוגן

המכלול:הבהרה משפטית

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אודות המכלול

להלן מספר הבהרות שחשוב לקחת לתשומת לב בעת השימוש במכלול. רשות העיון במכלול מותנית בידיעתך את התנאים הללו ובהסכמתך להם.

נודה לך אם תקדיש מזמנך לשם קריאת דף זה, ואנו מקווים שתיהנה מהחוויה שמעניקה לך המכלול.

הבהרה כללית

אנא ודא שאתה מבין כי המידע המסופק כאן מובא בצורה חופשית ובחינם, ולא נערך כל הסכם או חוזה בינך לבין הבעלים או המשתמשים של אתר זה, בעלי השרתים שבהם מאוחסנת האנציקלופדיה, התורמים הפרטיים למכלול, כל מנהל של הפרויקטים, טכנאים או כל אדם אחר שקשור בכל דרך לפרויקט הזה או לפרויקטים אחרים החשופים לטענותיך נגדם באופן ישיר. כל הזכויות שמורות (c) למכון חכמת התורה בע"מ (חל"צ) על כל הערכים במכלול, (למעט ערכים שערים או פסקאות המועתקים או משוכתבים מוויקיפדיה ומוויקישיבה או מחבדפדיה). מותר לך לקרוא את הכתוב במכלול אך התר זה לא יוצר או מרמז לכל אחריות בשום חלק של המכלול או של סוכניו, חבריו, יזמיו או כל משתמש אחר.

המכלול לא נבדק בצורה אחידה. הקוראים, שעשויים לתקן טעויות או להסיר הצעות מטעות, עושים זאת ללא כל חובה משפטית לעשות כך, ולכן כל המידע הנקרא כאן הוא ללא כל התחייבות מרומזת של התאמה עבור כל תכלית או שימוש כלשהם.

שום נזק השלכתי לא יכול להידרש נגד המכלול, מכיוון שהיא מיזם התנדבותי של פרטים, המפותח בצורה חופשית כדי ליצור מאגר פתוח ומקוון של מקורות אינפורמטיביים, תורניים וחינוכיים.

המידע הזה מובא לך בחינם ואין כל הסכם או הבנה בינך לבין המכלול בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע זה מעבר כמו כן, אף אחד במכלול אינו אחראי לגבי כל שינוי, עריכה, הוספה או הסרה של כל מידע, שאתה עלול לכתוב במכלול או בכל פרויקט אחר הנקשר בה.

הכותבים בהמכלול מתחייבים לפעול בהתאם לחוק בתום לב, תוך אחריות אישית וציבורית שלא להפר את החוק ולא להשחית את התכנים המופעים באתר. אין להכניס לאתר תכנים המהווים הפרה של זכויות יוצרים, חוק איסור לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים המוגנים על ידי חוק הגנת הפרטיות, מדגמים, פטנטים סודות מסחריים.

השחתת ערכים בזדון היא עבירה על פי "חוק המחשבים".

אין המכלול אחראי להפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים, ואחריות בגין מעשים אלה מוטלת על הכותבים לבדם.

המכלול נערך על ידי הציבור הרחב ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין המכלול אחראי להשחתות אלה, ונעשה כל מאמץ על מנת לתקנן.

באופן עקרוני, המכלול מאפשר העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את כלליה ואת חוקי המדינה; כך מאפשר העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לאשש אותו ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה, המכלול עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי המכלול היא גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן שייארך זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין המכלול אחראית לכל נזק שייגרם בפרק זמן זה.

המכלול הוא אנציקלופדיה צעירה אשר נמצאת עדיין בהתהוותה, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל.

מהיותה של המכלול התנדבותית, אין היא אחראית לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ובמידה ומתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

המכלול אינו מתחייב לתקפות

המכלול הוא אנציקלופדיה בעל תוכן פתוח ומקוון; מיזם התנדבותי של קבוצות ויחידים, השוקדים לפיתוח מאגר משותף של הידע התורני והכללי. המבנה שלו מאפשר לכל פרט לערוך את התוכן הנמצא בה.

עם כל הרצון הטוב של העורכים, הם עשויים לטעות. אנא קחו בחשבון שהמידע המופיע כאן, לא בהכרח נכתב או נבדק על ידי מומחים בתחומם, בעלי הידע הנדרש כדי להעניק לך מידע מושלם, מדויק או אמין לגבי כל נושא אליו מתייחסים המאמרים במכלול.

נחטא לאמת אם נאמר, שלא תוכל למצוא הרבה מידע בעל ערך ומדויק במכלול, אך למרות זאת עליך לזכור, שהמכלול, מטבעו, אינו יכול להתחייב לתקפות ונכונות המידע המובא בו. המידע עשוי להיערך, להשתנות, ואף להינזק על ידי מי שהדעה שלו לא תואמת לידע המקובל בתחום מסוים, שאתה מתעניין ללמוד אודותיו.

אנחנו מחפשים דרכים כדי לבחור ולאשר גרסאות יותר אמינות של ערכים, אבל עדיין ללא כל אחריות.

אף אחד מהמחברים, תורמים, ספונסרים, מנהלים, טכנאים, או כל אחד אחר הקשור בהמכלול, בכל דרך או מובן אפשרי, איננו יכול להיות אחראי לגבי הופעתו של כל מידע לא-אמין או מוציא דיבה, או לגבי השימוש שלך במידע, המוכל בתוך או מקושר באמצעות דפים אלו.

אם אתם צריכים ייעוץ מסוים (לדוגמה, רפואי, משפטי, פיננסי או ניהול סיכונים) אנא היוועצו במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע מבוסס בתחום המבוקש.

ראו בהמשך הבהרות ספציפיות לגבי תחומי הרפואה והמשפט.

המכלול אינו מקור לייעוץ רפואי

המכלול כולל נושאים רפואיים רבים; למרות זאת, איננו יכולים להבטיח בשום אופן שהמידע בהם נכון. אין שום ביטחון שכל משפט במאמר הנוגע בנושאיים רפואיים הינו אמת, נכון או מדויק. אפילו אם נקבעת עובדה רפואית נכונה, ייתכן שהיא לא תהיה מתאימה לגביך או לגבי הסימפטומים שלך.

המידע הרפואי אותו נותן המכלול הוא, במקרה הטוב, בעל אופן כללי ואינו יכול להוות תחליף לעצת מומחה רפואי, כלומר, רופא מורשה, אחות, רוקח או כל אדם אחר מסוג זה. המכלול אינו רופא.

אף אחד מהתורמים, מפעילי מערכת, מפתחים או נותני החסות של המכלול או אף אחד אחר הקשור בדרך כלשהי למכלול אינו יכול לקחת אחריות על התוצאות או השלכות של כל ניסיון להשתמש או לאמץ משהו מן האינפורמציה או הדיס־אינפורמציה המוצגים באתר זה.

אין לראות בשום דבר במכלול או במיזם אחר של מכון חכמת התורה בע"מ (חל"צ) ניסיון להציע או להגיש חוות דעת רפואית או חוות דעת לשימוש בתרופות.

מובן שאתם מוזמנים לתרום לערכים ברפואה או בריאות ולקרוא אותם.

המכלול אינו מקור לייעוץ משפטי

המכלול מכיל מאמרים בנושאים משפטיים רבים, אולם מאחר שמדובר באנציקלופדיה חופשית, ייתכנו אי דיוקים. אין להסתמך על ערכים אלה כאל מידע משפטי מדויק. ייתכנו שינויים בדין החל ממדינה למדינה, וכן ייתכנו שינויים בחקיקה ובפסיקה של כל מדינה ומדינה. ערכים יכולים להיות מבוססים על המצב המשפטי ששרר בעת הכנתם, אולם עובדה מסוימת, תקדים חדש, או הלך רוח שונה בבתי המשפט, עשויים לשנות את המצב, ואף להפוך אותו לחלוטין.

המידע המצוי במכלול הוא מידע כללי, ואין בו כדי להחליף מידע הניתן על ידי בעל מקצוע. על המעוניינים בייעוץ משפטי פרטני לפנות לעורך דין העוסק בתחום, ואין המכלול אחראי לכל נזק או תוצאה שתגרם בעקבות הסתמכות על המידע המופיע בו.

כל התוכן המצוי במכלול אינו מהווה ייעוץ משפטי כהגדרתו בחוק, ואינו מתיימר להיות ייעוץ כזה.

השתמש במכלול על אחריותך בלבד

אנא נקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לוודא, שכל מידע, שאתה מקבל מהמכלול נכון ומאומת.

אם יש הצעות כלשהן בנוגע לפעילויות מסוכנות, בלתי-חוקיות או לא מוסריות, זכור שכולם יכולים לכתוב מידע זה במכלול, והם עשויים להיות לא מתאימים בכדי לספק עבורך את המידע, שנודע לך לגביו צורך באמצעי זהירות הולמים, או בצעדים שבהם אתה יכול לנקוט כדי למנוע פציעה, נזק גופני או כל נזק אחר לעצמך, ברכוש או מוניטין.

אנא הייה מודע לכך שכל מידע שאתה עשוי למצוא במכלול עלול להיות לא מדויק, מטעה, מסוכן או בלתי חוקי.

חובה לבדוק ולאמת כל פרט מידע הנמצא בהמכלול, והאחריות בגין שימוש במידע ותוצאותיו מוטלת כולה על הקורא ועליו בלבד, לכן, האימות העצמאי שלך מומלץ ביותר.

אם אתה זקוק לייעוץ ספציפי (למשל, רפואי, משפטי, ניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע בתחום המבוקש.

המכלול עשוי להכיל תכנים שאינם חוקיים

אנא שים לב, שהמידע הנמצא כאן עשוי לעבור על חוקיה של המדינה או של תחום השיפוט שבו אתה נמצא בעודך צופה במידע זה. המכלול לא מעודד עבירה על שום חוק שהוא, אבל מאחר שמידע זה מאוחסן על שרת במדינת ישראל, הוא מתוחזק בהתאם להגנות המורשות כולן תחת חוקי מדינת ישראל ותחת ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם של האומות המאוחדות.

החוקים במדינתך עשויים שלא להכיר בחופש הדיבור בתור חוק של מדינת ישראל או של העקרונות שבמגילת האו"ם, ולכן במצב שכזה, "המכלול" איננו יכול להיות אחראי לגבי כל עבירה פוטנציאלית על חוקים שכאלו, שאתה יכול לעשות באמצעות קישור לדומיין זה או שימוש של המידע המובא כאן בכל דרך, אמצעי או מובן אחר.

המכלול עשוי להכיל תכנים שאינם לרוחך

מטרתו של המכלול היא לשמש אוסף של מידע תורני ואנושי, וככזה מצויים בו מאמרים רבים הכתובים בהתנדבות על ידי כותבים רבים. חלק מהמאמרים יכולים להיחשב כפוגעניים, או בוטים על ידי חלק מהקוראים. על הכותבים להימנע מלכתוב בצורה פוגענית וכן להעלות תמונות אשר יכולות להיחשב כפוגעניות, אבל אין המכלול אחראי לכל נזק אשר יכול להיגרם עקב עיון בערכים או בתמונות המופיעים במכלול.

המכלול נערך על ידי הציבור הרחב ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין המכלול אחראי להשחתות אלה, ועושה כל מאמץ על מנת לתקנן.

כעיקרון המכלול מאפשר העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את הכללים שלו, ואת חוקי המדינה, כך יאפשר העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לתומכו, ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה המכלול עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי המכלול הינו גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן שייקח זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין המכלול אחראי לכל נזק שיגרם בפרק זמן זה.

המכלול הוא אנציקלופדיה צעירה שעדיין בהתהוותה, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל. מהיותו של המכלול התנדבותי, אין הוא אחראי לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ואם מתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

תנאי שימוש וזכויות יוצרים

אנא ודא שאתה יודע כי כל הזכויות שמורות למכון וידע כהלכה בע"מ (חל"צ), כולל כל הערכים והתכנים שנוצרו במכלול, (למעט ערכים, פסקאות או תכנים אחרים המועתקים או משוכתבים מוויקיפדיה ומוויקישבה). מותר לך להעתיק במסגרת שימוש הוגן.

 • כל עריכה שלכם במכלול מהווה הצהרה מצדכם כי אתם בעלי הזכויות על העריכה ותוכנה, ואתם תורמים את זכויותכם על העריכה ותוכנה למכון חכמת התורה.
 • מכון חכמת התורה שומר לעצמו את הזכות לא לפרסם או למחוק ערכים שאינם לרוחו.
 • מכון חכמת התורה שומר לעצמו את הזכות לחסום משתמשים שאינם לרוחו.
 • אין להעתיק ערכים, קטעים מערכים, תמונות, ותכנים אחרים מתוך המכלול ללא אישור בכתב ממכון חכמת התורה (למעט ערכים המצוין כי מקורם מוויקיפדיה/ויקישיבה/חבדפדיה).
 • תורם התוכן יכול לפרסם את התכנים שיצר בפלטפורמה לא מקוונת גם ללא קרדיט.
 • אין להעתיק ערכים מאתרים אחרים או מכל מקום המפר זכויות יוצרים ולפרסמם במכלול.
 • אין להעלות תמונה המפירה זכויות יוצרים וכן אין להעלות תמונה ללא הצהרה כי אתם בעלי הזכויות של התמונה.

ערכים מוויקיפדיה

על פי חוק יש לקיים שלושה תנאים עיקריים על מנת להשתמש בטקסט שמקורו בוויקיפדיה:

תנאי ראשון
מתן קרדיט, הן לכותבים והן לוויקיפדיה.
כלומר, יש לדאוג כי ליוצרי הטקסט ניתן קרדיט נאות. הקרדיט לוויקיפדיה ניתן במכלול בסיום כל ערך (מתחת להערות). באמצעות תבנית היוצרת כיתוב:
Logo hamichlol 3.png
הדף באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0

. המילה "קרדיט" מקשרת לערך המקורי בוויקיפדיה; המילים "רשימת התורמים" מקשרת לרשימת התורמים בוויקיפדיה. התבנית נוצרת באמצעות הוספת הקוד {{קרד}} בשולי הדף. (בתבניות יש לשים את התבנית בתוך התגית <noinclude>{{קרד}}</noinclude> ו/או בדף השיחה). אם שם הערך במכלול לא זהה לשם הערך בוויקיפדיה יש לפעול על פי ההוראות בתיעוד התבנית {{קרד}}.

תנאי שני
ציון העובדה שמדובר בטקסט בעל רישיון CC-BY-SA והוספת קישור לרישיון.
במילים אחרות, על קוראי הטקסט לדעת שמדובר בטקסט שמוגש תחת רישיון CC-BY-SA. תבנית {{קרד}} כותבת בכל ערך כי התוכן מוגש בכפוף ל-cc-by-sa" (כולל הקישור לרישיון). בהבהרה משפטית המופיעה בתחתית כל ערך במכלול נאמר שכל הערכים שמצוין בהם שהם באדיבות ויקיפדיה זכויות היוצרים עליהם זהות לזכויות היוצרים הקימים בוויקיפדיה. על כל עורך המעתיק והמשכתב ערכים או פסקאות מוויקיפדיה להוסיף את התבניות הנ"ל.

יש לזכור כי הרישיון המקורי היא הגרסה המחייבת, על כל פרטיה, ולאו דווקא התנאים לעיל בלבד.

 • כל דף במכלול שכתוב בסופו או בדף השיחה שלו באדיבות ויקיפדיה או הבסיס מוויקיפדיה וכדומה וכן בכל דף שב'הצגת היסטוריה' שלו מצוין בדרך כלשהי שדף זה יובא מוויקיפדיה תנאי השימוש בו זהים לאלה הקיימים בוויקיפדיה (CC-BY-SA), וכן כל ערך שכתוב בסופו או בדף השיחה שלו שער x או פסקה x באדיבות ויקיפדיה, תנאי השימוש בפסקה זהות לאלה שבוויקיפדיה.
 • אנו מקפידים כי בכל דף שייבוא/הועתק מוויקיפדיה יינתן: קרדיט לוויקיפדיה תוך קישור לערך המקורי, קרדיט לתורמים תוך קישור להיסטוריית הגרסאות בוויקיפדיה, וכן ציון הרישיון וקישור אליו.
 • כאשר היבוא מוויקיפדיה מתבצע באופן אוטומטי אף מתן הקרדיט לוויקיפדיה ולוויקיפדים מתבצע באופן אוטומטי בדף 'גרסאות קודמות' המוצמד לכל דף תוכן (ראו לדוגמה בתמונה כאן) כמו כן הקרדיט לוויקיפדיה והקישור למקור, וכן ציון הרישיון וקישור אליו מופעים בקביעות מתחת לכל הערכים במכלול.
  קרדיט זה ממוקם 'גרסאות קודמות'
 • מעבר לכך, בתחתית כל דף במכלול ישנה הבהרה כי חלק מהתוכן מועתק מוויקיפדיה, וכן מצויין הרישיון בהם הם מוגשים. גם כאן ישנם קישורים לדפים המקוריים, במקרה שהדף מועתק מוויקיפדיה.
 • כאשר היבוא מוויקיפדיה מתבצע באופן ידני אף מתן הקרדיט לוויקיפדיה ולוויקיפדים וציון הרישיון וקישור אליו מתבצע באופן ידני, לרוב בשולי הדף ולעיתים בדף השיחה. הקרדיט והרישיון ניתן באמצעות תבנית {{קרד}}.
 • חובה על כל משתמש המעתיק ו/או המשכתב ערכים או פסקאות מוויקיפדיה להניח תבניות {{קרד}} בשולי הדף או בדף השיחה.

ערכים מוויקישיבה

 • כל דף במכלול שכתוב בסופו או בדף השיחה שלו באדיבות ויקישיבה או הבסיס מויקישיבה וכדומה תנאי השימוש בו זהים לזכויות היוצרים הקימים בויקישיבה (cc 0.3 לא מסחרי), וכן כל ערך שכתוב בסופו או בדף השיחה שלו שער x או פסקה x באדיבות ויקישיבה תנאי השימוש בה זהים לאלה הקיימים בוויקישיבה.
 • אנו מקפידים כי בכל דף שיובא/הועתק מוויקישיבה יצויין באופן מפורש שמקור הדף מוויקישיבה, כולל מתן קישור לערך באתר. בצורה זו יינתן קרדיט הן לאתר ויקישיבה והן לעורכי הדף. מתן הקרדיט לוויקישיבה ולעורכיה וציון הרישיון וקישור אליו מתבצע באופן ידני לרוב בשולי הדף ולעיתים בדף השיחה, הקרדיט ניתן באמצעות תבנית {{קרד/ישיבה}} .
 • חובה על כל משתמש המעתיק או/והמשכתב ערכים או פסקאות מוויקישיבה להניח תבניות {{קרד/ישיבה}} בשולי הדף או בדף השיחה.
 • יובהר כי בויקישיבה יש ערכים רבים המועתקים מהספרים "אנציקלופדיה תורנית מרוכזת" ו"קובץ יסודות וחקירות". על ערכים אלו יש זכויות יוצרים ואסור להעתיקם למכלול. יש לוודא לפני הייבוא כי הערך שברצונכם לייבא אינו בקטגוריות הנ"ל.

ערכים מחבדפדיה

 • כל דף במכלול שכתוב בסופו או בדף השיחה שלו באדיבות חבדפדיה או הבסיס חבדפדיה וכדומה nc/3.0/deed.he תנאי השימוש בו זהים לזכויות היוצרים הקימים בחבדפדיה (cc 0.3 לא מסחרי), וכן כל ערך שכתוב בסופו או בדף השיחה שלו שער x או פסקה x באדיבות חבדפדיה תנאי השימוש בה זהים לאלה הקיימים בחבדפדיה.
 • אנו מקפידים כי בכל דף שיובא/הועתק מחבדפדיה יצויין באופן מפורש שמקור הדף מחבדפדיה, כולל מתן קישור לערך באתר. בצורה זו יינתן קרדיט הן לאתר חבדפדיה והן לעורכי הדף. מתן הקרדיט לחבדפדיה ולעורכים וציון הרישיון וקישור אליו מתבצע באופן ידני לרוב בשולי הדף ולעיתים בדף השיחה, הקרדיט ניתן באמצעות תבנית {{קרד/חב"דפדיה}} .
 • חובה על כל משתמש המעתיק או/והמשכתב ערכים או פסקאות מחבדפדיה להניח תבניות {{ח}} בשולי הדף או בדף השיחה.

העברה או מיזוג תוכן ממקורות שונים

במקרה ששם הערך במכלול לא זהה לשם הערך בוויקיפדיה יש ליצור את הקישור באופן ידני בדף השיחה של הערך תחת הכותרת קרדיט. חובה זו חלה על כל המשנה שם של ערך במכלול משמו המקורי בוויקיפדיה. דבר זה זהה אף המעביר פסקה מערך לערך ברחבי המכלול.

ערכים שתוכנם מגיע ממקורות שונים בעלי סוג רישיון זהה יש לציין בדף השיחה, תחת כותרת קרדיט ורישיון, על כל פרק בערך מהיכן נלקח וקישור למקור הערך בוויקיפדיה.

ערכים שתוכנן מגיע ממקורות שונים בעלי סוג רישיון שאינו זהה, למשל כמו וישיבה וויקיפדיה (לוויקיפדיה יש רישיון cc מסחרי לוויקישיבה יש cc לא מסחרי), דורש שימת לב מדוקדקת. משום כך יש לציין בדף השיחה, תחת כותרת קרדיט ורישיון, על כל פרק בערך מהיכן נלקח ואף מה הוא הרישיון שלו.

מאידך, ניתן גם ליצור את הערך מחדש עד שיהיה כיצירה חדשה, שלא יהיו ניכרים כלל הלשון, הצורה והסגנון של הערכים במקורם, עד שניתן לומר עליו פנים חדשות באו לכאן[1]. כמובן שניתן למזג ולכלול רק את אחד מהם לתוך השני, באופן שזה שהועבר ומוזג לא יהיה ניכר כלל סגנונו בערך החדש אליו הועבר, באופן הנ"ל. את השני אפשר להשאיר כמתכונתו, אך לתת לו קרדיט כדין וכנדרש. אפשרי את פרק מסוים בערך להעתיק מהאחד ואילו פרק אחר מהאחר ולתת קרדיט בדף השיחה על כל פרק ופרק לעצמו.

נוהל "הודעה והסרה"

מכון חכמת התורה רוצה לוודא שהוא לא מפר זכויות קנייניות של מישהו ובכל התוכן שבמכלול ניתן לשימוש בלי חשש לחבות משפטית. כדי להיות הוגנים כלפי יוצרים ובעלי זכויות יוצרים אחרים, המדיניות שלנו היא להגיב להאשמות לכאורה בדבר פגיעה כאשר הן תואמות את הדרישות הפורמליות של Digital Millennium Copyright Act (ראשי תיבות DMCA). בתנאים המתאימים ל־DMCA, נחסום, בנסיבות הולמות, משתמשים וחשבונות במערכת וברשת אשר יָפֵרוּ שוב ושוב את הכללים.

אם אתה הבעלים של תוכן שנעשה בו שימוש בלתי־הולם ללא רשותכם במכלול, באפשרותך לבקש שהתוכן יוסר בהתאם ל־DMCA. כדי להגיש בקשה כזאת נא לכתוב לנו בדואר אלקטרוני [email protected] או בדואר רגיל לנציג המשפטי המוגדר שלנו בכתובת הזאת.

הערות שוליים

 1. ^ אך בערך שהועתק וניתן הקרדיט, ובמשך הזמן השתנה הערך עד שניתן לומר פנים חדשות באו לכאן אי אפשר להוריד להסיר את הקרדיט משום שהשינויים הם בבחינת קמא קמא בטיל
מוגן דף זה מוגן מפני עריכות. לפרטים וסיבות עיינו ביומן ההגנות ובדף השיחה. אם אתם סבורים שיש לשנות את תוכן הדף, אנא ציינו זאת בדף השיחה, ושם גם המקום לטעון שהדף אינו צריך להיות מוגן.