המכלול:ברוכים הבאים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ניתן לשנות כמעט כל ערך באמצעות לחיצה על הלשונית עריכה

היכנסו לדף אותו ברצונכם לערוך, לאחר שיצרתם חשבון. רואים את הלשונית "עריכה" הנמצאת בצד שמאל למעלה? במכלול, אם אתם משתמשים רשומים, אתם יכולים לערוך כמעט כל דף בכל זמן, למעט דפים מוגנים.

מה הוא המכלול?

המכלול הוא אנציקלופדיה יהודית רב תחומית הנכתבת על ידי ציבור הלומדים והקוראים. חבורת העורכים משפרת ומפתחת את האנציקלופדיה.

בשונה מויקיפדיה העברית, המכלול שם דגש על ערכים בעלי תוכן יהודי. העורכים עושים את מירב ההשתדלות למנוע מתוכן בעייתי להיכנס לתוך המכלול, ועל כך תוכלו לקרוא כאן. המטרה של המכלול היא לאפשר לציבור החרדי גישה אל אינצקלופדיה פתוחה בעלת ערכים רבים, שנטולת תוכן בעייתי, מה שלא מתאפשר כמובן בויקיפדיה. כאן תוכלו לקרוא על המכלול ועל המטרה שלשמו הוקם.

נווטו במכלול: אם באתם כדי לחפש נושא מסוים, תוכלו להשתמש במנוע החיפוש, או לגשת לעמוד הראשי ולהיכנס באמצעותו לאחד הערכים. אם באתם כדי להתעניין, תוכלו לעבור על רשימת הערכים המומלצים, או "להגריל" ערך אקראי.

אמינות: אפשר שתשערו שאיכות המכלול נפגמת מהיותה פתוחה לכל כותב החפץ בכך, אך מסתמן כי דווקא הפתיחות והמיידיות מסייעות לשיפורם ולהגהתם של ערכים ולהוספה מתמדת של מידע לתוכם. כל אחד ואחד מאיתנו מוסיף נדבך לעבודתו של הזולת.

אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה בשאל את המומחה, ובכל בעיה טכנית בדלפק הייעוץ עורכים רבים ישמחו לסייע לכם.

כיצד אפשר לעזור?

רוצים לעזור? אל תחששו לערוך דפים במכלולכל אחד יכול לערוך, ואנו מעודדים משתמשים להיות נועזים! מצאו משהו שאפשר לשפר, בין אם בתוכן, בדקדוק או בצורת ההצגה, ותקנו אותו. חוששים להרוס משהו? אל דאגה: תמיד ניתן לתקן או לשפר זאת מאוחר יותר.

בזמן שאתם קוראים שורות אלו, אנשים אחרים עורכים ויוצרים ערכים. אינכם צריכים רקע מיוחד כדי להשתתף.

קל מאד לערוך:

  1. היכנסו לדף אותו תרצו לערוך או לתקן.
  2. לחצו על הלשונית עריכה המופיעה למעלה.
  3. ערכו את הדף כרצונכם הטוב בעיניכם.
  4. לחצו על "תצוגה מקדימה" כדי לראות איך נראים השינויים, ו...
  5. לחצו שמירה כדי לשמור את מה שכתבתם. עכשיו השינויים נשמרו במכלול וכל אחד יכול לראותם.

רוצים להתנסות בעריכה מבלי שהשינויים יישמרו? התנסו בעריכה בארגז החול.


לאחר שתסיימו,