המכלול:דלפק ייעוץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מעבר לתחתית הדף דלפק הייעוץ מיועד לשאלות הקשורות לכתיבה במכלול כמו בקשת סיוע בבעיות טכניות ועריכת דפים.

 • שאלות בנושאים אחרים ניתן לשאול בדפי הייעוץ בהם תוכלו לקבל מענה מעורכים ותיקים.
 • אם נתקלתם בבעיה שאינכם מוצאים לה פתרון בדפי העזרה שלנו או בשאלות ותשובות נפוצות, שאלו כאן!
 • לצורך נוחות הטיפול, אנא פתחו פניות באמצעות התיבה ולא באמצעות כפתור "פסקה חדשה" או עריכת פסקה קיימת.
 • יש לתת לשאלה כותרת עניינית וממוקדת המתארת את נושא השאלה ולא כותרת גנרית כמו "שאלה" או "צריך עזרה".
 • אם אינך מוצא שאלה שכתבת כאן, היא כנראה הועברה לדף המתאים או שהכותרת שלה נערכה.
 • לדיווח על תקלה, נסו לבודד את מקור הבעיה ולתת כמה שיותר פרטים-ראו דף השאלות הנפוצות על תקלות.
 • לדיווח על טעות בערך מסוים, השתמשו ב"דיווח על טעות" מהתפריט הימני בדף הערך.
הנחיות טיפול בפניות וארכוב הדף
להלן המלצות לטיפול בפניות:
 1. אם הפנייה אינה מיועדת לדלפק הייעוץ יש להפנות את פותח הפנייה למקום המתאים ואף להעביר את הפנייה – ראו סעיף "העברת הפנייה". במקרה של משתמשים חדשים, ניתן להשתמש גם בתבנית {{לא כאן}} בדף השיחה של השואל
 2. עדיף לתת חכה וללמד לדוג במקום לתת דג:
  • לפני כתיבת תשובה מפורטת, בדקו בדפי העזרה אם התשובה מכוסה, ואם כן, הפנו לדף העזרה המתאים – כך ילמד השואל על קיום דף העזרה, וכנראה ימצא שם תשובות נוספות לשאלות שטרם שאל (למשל, בשאלות על הוספת תמונה, קשרו לעזרה:תמונות, בשאלות על מרחבי שם קשרו לעזרה:מרחב שם, ובדומה עזרה:בינוויקי בוויקינתונים, עזרה:טבלאות וכן הלאה)
  • במקום לתת קישור, אם הקישור מופיע במקום קבוע, עדיף להסביר איך להגיע אליו (דוגמת התפריט הימני, ראש דף היסטוריה, תחתית דף התרומות וכן הלאה)
 3. מומלץ לתייג את פותח הפנייה כדי להסב את תשומת ליבו להודעתכם (לדוגמה, תבנית {{א}}). אם פותח הפנייה לא מגיב (לדוגמה, במקרה של אנונימי) במשך שבועיים, ניתן להתייחס לפנייה כפנייה סגורה ולארכב אותה (בהתאם להנחיות בהמשך)
 4. עדכון הסטטוס: למידע נוסף, ראו המכלול:דלפק ייעוץ/מצב/תיעוד
 5. במקרה של שאלות חוזרות על אותו נושא – מומלץ לבדוק, ואם צריך – לשפר את התיעוד בדפי העזרה ולהפנות אליו מדפים רלוונטיים.
 6. העברת הסעיף – כשיש צורך להעביר את הסעיף לדף אחר (הפנייה לא מיועדת לדלפק הייעוץ), יש לעשות כן תוך השארת מראי מקום באמצעות {{הועבר}}. יש למחוק את שורת הסטטוס כדי שלא יוצג קישור שבור ביעד אליו הועבר התוכן.
 7. ארכוב
  1. פנייה שקיבלה מענה יש להשאיר זמן נוסף לפני הארכוב כדי לוודא שפותח הפנייה ראה את התשובה ולתת הזדמנות למשתמשים נוספים לראות את המענה.
  2. פנייה שנענתה יש להשתדל לארכב במקום המתאים ביותר (באמצעות העברה, כדי להשאיר מראה מקום)-רצוי בדפי עזרה, דפי שאלות ותשובות, דף השיחה של הערך או דף השיחה של פותח הפנייה.
  3. פניות שלא נענו וכן הפניות לתוכן שהועבר יש לארכב בארכיון דלפק הייעוץ לפי סדר פתיחת הפנייה.

הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:
נושא השאלה: טכנית - לשון - תוכן - זכויות יוצרים - גרפיקה - זיהוי תמונות
דפי עזרה
Gnome-help-openclipart.svg
ארכיונים
רשימת הארכיונים
דפי ארכיון של דלפק הייעוץ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


הטיפ השבועילרשימת הטיפים המלאה...
תוכן העניינים מופיע באופן אוטומטי בערך שבו לפחות ארבעה פרקים. לפעמים עולה הצורך לשנות את התנהגות ברירת המחדל:
 • בערכים ארוכים שבהם אין מספיק כותרות להצגה אוטומטית של תוכן עניינים, ניתן להשתמש בקוד
  __חייב_תוכן__
  כדי להביא להופעתו של תוכן העניינים במקום הרגיל, מתחת לקטע הפתיחה.
 • בדפי שיחה המתחילים בדיון פותח ארוך, ניתן להוסיף כותרת לדיון הפותח, או לחלופין, להשתמש בקוד
  __תוכן__
  על מנת להציג את תוכן העניינים במקום הרצוי.
 • לעתים יש צורך להעלים לחלוטין את תוכן העניינים, כמו למשל בדף המכלול:פורטל. ניתן לעשות זאת באמצעות הקוד
  __ללא_תוכן__

כמו כן, ניתן להשתמש בתבנית {{תוכן שמאל}} כדי להציג את תוכן העניינים כשהוא צף בצד שמאל של המסך, במקום מצד ימין. עם זאת, למען אחידות הקריאה והשימוש במכלול, רצוי לא להשתמש בתבנית זו למעט במקרים מיוחדים.

המכלול - אפליקצייה למכשירים מוגנים

אשמח שתפתחו למכשירים מוגנים אפליקציית המכלול, אולי שתהיה מבוססת על אפליקציית ויקיפדיה, הדבר יועיל למשתמשים רבים שאין ברשותם דפדפן אך עדיין צריכים מידע תורני זמין ונקי. YLEITER (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

יש אפליקציה למכלול. אולי צריך לפנות לחברות הסינון שיפתחו, לא מספיק 'מבין' בזה. מישהו (שיחה) 14:51, 5 בנובמבר 2020 (IST)
YLEITER הסתדרתם? דויד (שיחה) א' בטבת ה'תשפ"א 21:41 (IDT)

האם מקבלים כסף כשכותבים ערכים?

ברצוני לדעת האם כל הכותבים פה הם בהתנדבות? או אולי יש כזה מושג שמקבלים פה כסף? ראיתי בצד אפשרות לתמוך להמכלול אז מעניין אם זה אומר שמקבלים כסף?!יאחנע (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

מה פתואם, התרומה הוא למתכנתות של המכלול--דוב פרח (שיחה) 23:32, 10 בנובמבר 2020 (IST)
יאחנע חלילה, אף אחד מהעורכים לא מקבל שום שקל, כולם בהתנדבות מלאה. התרומה היא לאחזקה של המכלול, שרתים, תכנות וכו'. תוכל לעיין פה: המכלול:סוללים יחד את שביל הזהב. דויד (שיחה) א' בטבת ה'תשפ"א 21:39 (IDT)

איך מוסיפים תמונה

איך מוסיפים תמונה לערך? נחומי דביר (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

ראה עזרה:תפריט ראשי/תמונות וקבצים Yes check.svg בהצלחה! משתמש ישן (שיחה) 22:55, 9 בדצמבר 2020 (IST)
נחומי דביר הסתדרת? דויד (שיחה) א' בטבת ה'תשפ"א 21:40 (IDT)

עזרה בהוספת תמונה

לא הולך לי להוסיף תמונה בדף רבי יהושע השיל ברים (בוהוש). אם תוכלו לעשות את זה במקומי אודה לכם מאוד זהו קובץ התמונה

קובץ:ראש הישיבה במסירת השיעור.jpg

בוצע בוצע משתמש ישן (שיחה) 22:56, 9 בדצמבר 2020 (IST)

העברת טיוטה לפרסום

מעוניין להעביר את הטיוטא "רבי משה אליעזר שטיגל" לפרסום אשמח לעזרה ולהערות בדבד חסרים תמונות ומקורות bn (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

ראה כאן, כמה ענינים לשיפור Yes check.svg בהצלחה! משתמש ישן (שיחה) 23:00, 9 בדצמבר 2020 (IST)

האם ישנו דף עם הצעות להחלפת מונחים פסולים ללשון כשרה?

האם ישנו דף עם הצעות להחלפת מונחים פסולים ללשון כשרה? אליהו זר (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

יש, אבל הוא לניתן לקריאה רק לבעלי הרשאת אספקלריה. איזו מילה את צריך? משתמש ישן (שיחה) 22:52, 9 בדצמבר 2020 (IST)
והסיבה שהוא חסום, כי הוא לא מעודכן... שמש מרפא (שיחה) 00:16, 10 בדצמבר 2020 (IST)

גרסה לא מקוונת

האם יש אפשרות להשיג קובץ zim של המכלול שיעבוד עם תוכנת קיויקס זה יכול להציל רבים מהויקיפדיה (שבקיויקס אפילו אין עליה חסימה) תודה רבה תזכו למצוות ישי88 (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

ישי88 בהחלט, זה בעבודה כעת, כבר ייצרנו קובץ כזה אך עדיין איננו מצליחים לייצר קובץ עם המון ערכים - בע"ה ממש בקרוב נצליח. דויד (שיחה) ז' בטבת ה'תשפ"א 00:37 (IDT)

בעיה גדולה, וחבל

ב"ה

שלום רב, תופעה חדשה ומוזרה, 'המכלול' - נעלם מגוגל. כשכותבים אותו בחיפוש הוא לא מופיע, מופיעים רק איזכורים שלו. כמו כן, כשכותבים ערך עבורו, למשל בחיפוש: 'ספטמבר השחור - המכלול', הוא לא מופיע בכלל. עד היום, זה הופיע מאד יפה, האם יש לזה סיבה? ומה הפתרון לזה? חסד לאלפים (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

חסד לאלפים הבעיה כואבת ומוכרת. והיא בטיפול מול גוגל. ואגב זה רק דירוג המכלול, הוא תמיד מופיע רק לאחר כמה עמודים של תוצאות. דויד (שיחה) ז' בטבת ה'תשפ"א 17:41 (IDT)

שאלה לגבי מיזם חכמי ישראל:

שלום וברכה, ויישר כוח עצום על פעילותכם הברוכה!!! רציתי לשאול על סבא שלי, ר' אברהם גרודזינסקי זצ"ל הי"ד בעל התורת אברהם, האם גם הוא קשור למיזם הזה? תודה ושבת שלום ומבורך. יעקב שלמה (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

שלום לך יעקב שלמה, הוא בהחלט יכול היה להיכנס למיזם, אילולא היה עליו כבר ערך במכלול רבי אברהם גרודזינסקי. נשמח אם תרחיב את הערך, כמו גם ערכים אחרים הקרובים לליבך. ספרא - שיחה 15:22, 24 בדצמבר 2020 (IST)
תיוג. גאון הירדן (שיחה) 15:26, 24 בדצמבר 2020 (IST)

ר' יצחק גרודזניסקי זצ"ל - ניסוח

צריכים להוסיף את החומר הזה לתולדות חייו, אך אין לי בדיוק מושג איך לנסח את זה. היה עניו וצנוע כל ימיו, ועדיין, עם כל הקשיים שעבר, עדיין שכן חיוך נצחי על פניו.

הוא אומנם היה נקרא ראש הכולל "תורת אברהם" אך הוא למעט 2-3 פעמים הוא לא דרש אף פעם בפני אברכי הכולל.

הוא תמיד קרא להם רבני הכולל (ואכן לומדים שם - עד היום רבנים חשובים - ומבוגרים שחלקם גם עברו את גיל הגבורות ועדיין מגיעים מידי יום ללמוד בכולל) והוא אמר תמיד לרב אריה אברמס שאף על פי שכולם רוצים ומבקשים לשמוע ממנו דרשה, הוא מתבייש לדבר לפני כאלו תלמידי חכמים חשובים. הוא נפטר לאחר שמעט לא הרגיש טוב (הוא היה כמה פעמים במהלך השנה בבית החולים) אבל זו לא הייתה מחלה.

הוא עבר את השואה בנס - אך כל ימיו שתק ולא סיפר את נס הצלתו. הוא היה בערך כבן 8 - בערך כשראה פעם אחרונה את ר' אלחנן וסרמן. יעקב שלמה (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

יעקב שלמה, גם עליו יש כבר ערך במכלול: רבי יצחק גרודזינסקי. תוכל בעצמך להרחיב את הערך, זה ממש לא מסובך, אתה לוחץ על "עריכה בדף שמאל למעלה ומתחיל לערוך. שים לב להביא מקורות למה שאתה כותב, וכן לכתוב את הדברים בצורה אנציקלופדית ללא הפלגות תארים וללא כתיבה "עיתונאית". גם אם אתה לא משוכנע שהדברים שאתה כותב יעברו אישור, אל תדאג, החברים כאן יסיעו לך לנסח את זה כנדרש.--מטעמים (שיחה) 16:57, 24 בדצמבר 2020 (IST)

תצוגת הבדלים ברשימת המעקב

באתרים האחרים יש גאדג'ט שעושה שיהיה אפשר לראות הבדלים בין גרסאות מדף השינויים אחרונים או רשימת המעקב, זה קיים כאן או שעדין לא? ● קער א וועלטשיחה • 14:59 • ט"ו בטבת ה'תשפ"א

קער א וועלט בדף ההעדות שלך בלשונית "גאדג'טים" תסמן את "צפייה בהבדל שינויים ישירות מדף השינויים האחרונים ורשימת המעקב" לדעתי זאת כוונתך. דויד (שיחה) ט"ו בטבת ה'תשפ"א 17:24 (IDT)
סימנתי אבל זה לא עובד, אתה מצליח? ● קער א וועלטשיחה • 09:50 • ט"ז בטבת ה'תשפ"א
התקנתי כעת, וזה עובד לי. עדיין לא עובד לך? דויד (שיחה) כ"ז בטבת ה'תשפ"א 22:35 (IDT)
דויד, אכן, זה עדין לא עובד לי ● קער א וועלטשיחה • 04:58 • כ"ח בטבת ה'תשפ"א
מכלולאים פעילים מישהו יודע למה? דויד (שיחה) כ"ט בטבת ה'תשפ"א 01:18 (IDT)

בעייה בפרסום האתר ברשת

- הועבר מהדף שיחה:עמוד ראשי

שמתי לב שהמכלול לאחרונה כבר לא מוצג בחיפושים במנוע החיפוש של גוגל כלל. מישהו מודע לעניין?--יוצר15 (שיחה) 18:22, 27 בדצמבר 2020 (IST)

- סוף העברה
יוצר15 לצערנו הבעיה מוכרת. זה בגלל שגוגל החליטה שאנחנו אתר מראה והורידה את הדירוג שלנו ביגון שאולה. עובדים על זה מולם. תודה על האיכפתיות. דויד (שיחה) ט"ו בטבת ה'תשפ"א 17:08 (IDT)
ברצינות? מה אפשר לעשות כדי לטפל בזה? אולי להעלות את רמת סינון הייבוא וכך זה לא יהיה ממש מראה ● קער א וועלטשיחה • 10:44 • ט"ז בטבת ה'תשפ"א
הטיפול בזה הוא על ידי הנהלת המכון, כבר נפגשו עם מנכ"ל גוגל ישראל וכו', ונסה להתעדכן מולם ולעדכן פה. דויד (שיחה) כ"ז בטבת ה'תשפ"א 22:25 (IDT)
הנהלת המכון נפגשו עם המנכ"ל העסקי של גוגל ישראל, אולם הוא הבהיר שזה בסמכות מנכ"ל הקידום. ככל הידוע לי עדיין זה בהליכים מולו, לא יודע אם כבר נפגשו איתו, יש איש קשר שמטפל בזה. בהנחה שהידברות דיפלומטית תיכשל ועדיין המכלול יוגדר כמראה של ויקיפדיה, יפנו לאפיק הציבורי. בכל זאת יש מיליון אנשים שזו הדרך המועדפת שלהם לצרוך את ויקיפדיה. במידה וגם מהלך זה יכשל, נאלץ להוציא מהאינדקס של האתר את כל הערכים, ולהשאיר רק את הערכים שנוצרו כאן, או אלו שעברו עריכה משמעותית. אולם נכון להיום עדיין מנסים את האפיקים הקודמים כדי להימנע מפתרון זה. בברכה. מישהו (שיחה) 10:30, 11 בינואר 2021 (IST)

איך כותבים ערך על רב

ברוצני לכתוב ערך על הגאון הרב מצליח חי מאזוז שמשדר ברדיו קול ברמה מידי יום ראשון, אחיינו של מרן הגר"מ מאזוז ראש ישיבת כסא רחמים, ומכהן גם כראש בית ההוראה ור"מ בישיבתו. איך כותבים ערך??? אפרת ורבי חויתא כהן (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

אפרת ורבי חויתא כהן ברוכים הבאים. לגבי עריכה כללית - מומלץ לקרוא את ההודעה הראשונה שקיבלתם בדף שיחה שלכם. לאחר מכן ההדרכה שנכתבה בדף שיחה שלכם בדקות האחרונות. אנחנו פה לכל שאלה ובקשת עזרה. אם אתם מבקשים עזרה בדפי שיחה למיניהם, יש צורך לתייג כדי שנראה את ההודעה שלכם (עזרה:תיוג). בהצלחה! דויד (שיחה) כ"ז בטבת ה'תשפ"א 01:04 (IDT)

תודה רבה לכל המאשרים לכתיבת הערך שכתבתתי אתמול. מה צריך עוד לעשות להתקדם הלאה?

בפרט רציתי להודות לדויד ו"מישהו" על כל העזרה והסיוע. השאלה רק מה צריך עוד לעשות? ושוב תודה אפרת ורבי חויתא כהן (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

משתמש:אפרת ורבי חויתא כהן
הוספתי לך אתמול בטיוטה כמה שינויים ורשמתי מה צריך לעשות, צריך קודם כל לעבור עליהם ואז להמשיך.
בהצלחה.
כרם (שיחה) 11:23, 12 בינואר 2021 (IST)
אפרת ורבי חויתא כהן צריך להגיש בקשה בהמכלול:העברת דפי טיוטה. בהצלחה. דויד (שיחה) כ"ט בטבת ה'תשפ"א 01:22 (IDT)