המכלול:דלפק ייעוץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מעבר לתחתית הדף מעבר לתחתית הדף דלפק הייעוץ מיועד לשאלות הקשורות לכתיבה במכלול כמו בקשת סיוע בבעיות טכניות ועריכת דפים.

 • שאלות בנושאים אחרים ניתן לשאול בדפי הייעוץ בהם תוכלו לקבל מענה מעורכים ותיקים.
 • אם נתקלתם בבעיה שאינכם מוצאים לה פתרון בדפי העזרה שלנו או בשאלות ותשובות נפוצות, שאלו כאן!
 • לצורך נוחות הטיפול, אנא פתחו פניות באמצעות התיבה ולא באמצעות כפתור "פסקה חדשה" או עריכת פסקה קיימת.
 • יש לתת לשאלה כותרת עניינית וממוקדת המתארת את נושא השאלה ולא כותרת גנרית כמו "שאלה" או "צריך עזרה".
 • אם אינך מוצא שאלה שכתבת כאן, היא כנראה הועברה לדף המתאים או שהכותרת שלה נערכה.
 • לדיווח על תקלה, נסו לבודד את מקור הבעיה ולתת כמה שיותר פרטים-ראו דף השאלות הנפוצות על תקלות.
 • לדיווח על טעות בערך מסוים, השתמשו ב"דיווח על טעות" מהתפריט הימני בדף הערך.
הנחיות טיפול בפניות וארכוב הדף
להלן המלצות לטיפול בפניות:
 1. אם הפנייה אינה מיועדת לדלפק הייעוץ יש להפנות את פותח הפנייה למקום המתאים ואף להעביר את הפנייה – ראו סעיף "העברת הפנייה". במקרה של משתמשים חדשים, ניתן להשתמש גם בתבנית {{לא כאן}} בדף השיחה של השואל
 2. עדיף לתת חכה וללמד לדוג במקום לתת דג:
  • לפני כתיבת תשובה מפורטת, בדקו בדפי העזרה אם התשובה מכוסה, ואם כן, הפנו לדף העזרה המתאים – כך ילמד השואל על קיום דף העזרה, וכנראה ימצא שם תשובות נוספות לשאלות שטרם שאל (למשל, בשאלות על הוספת תמונה, קשרו לעזרה:תמונות, בשאלות על מרחבי שם קשרו לעזרה:מרחב שם, ובדומה עזרה:בינוויקי בוויקינתונים, עזרה:טבלאות וכן הלאה)
  • במקום לתת קישור, אם הקישור מופיע במקום קבוע, עדיף להסביר איך להגיע אליו (דוגמת התפריט הימני, ראש דף היסטוריה, תחתית דף התרומות וכן הלאה)
 3. מומלץ לתייג את פותח הפנייה כדי להסב את תשומת ליבו להודעתכם (לדוגמה, תבנית {{א}}). אם פותח הפנייה לא מגיב (לדוגמה, במקרה של אנונימי) במשך שבועיים, ניתן להתייחס לפנייה כפנייה סגורה ולארכב אותה (בהתאם להנחיות בהמשך)
 4. עדכון הסטטוס: למידע נוסף, ראו המכלול:דלפק ייעוץ/מצב/תיעוד
 5. במקרה של שאלות חוזרות על אותו נושא – מומלץ לבדוק, ואם צריך – לשפר את התיעוד בדפי העזרה ולהפנות אליו מדפים רלוונטיים.
 6. העברת הסעיף – כשיש צורך להעביר את הסעיף לדף אחר (הפנייה לא מיועדת לדלפק הייעוץ), יש לעשות כן תוך השארת מראי מקום באמצעות {{הועבר}}. יש למחוק את שורת הסטטוס כדי שלא יוצג קישור שבור ביעד אליו הועבר התוכן.
 7. ארכוב
  1. פנייה שקיבלה מענה יש להשאיר זמן נוסף לפני הארכוב כדי לוודא שפותח הפנייה ראה את התשובה ולתת הזדמנות למשתמשים נוספים לראות את המענה.
  2. פנייה שנענתה יש להשתדל לארכב במקום המתאים ביותר (באמצעות העברה, כדי להשאיר מראה מקום)-רצוי בדפי עזרה, דפי שאלות ותשובות, דף השיחה של הערך או דף השיחה של פותח הפנייה.
  3. פניות שלא נענו וכן הפניות לתוכן שהועבר יש לארכב בארכיון דלפק הייעוץ לפי סדר פתיחת הפנייה.

הוספת שאלה חדשה
כותרת שאלה:
נושא השאלה: טכנית - לשון - תוכן - זכויות יוצרים - גרפיקה - זיהוי תמונות
דפי עזרה
Gnome-help-openclipart.svg
ארכיונים
רשימת הארכיונים
דפי ארכיון של דלפק הייעוץ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


הטיפ השבועילרשימת הטיפים המלאה...
במכלול ניתן להחליף שמות משתמש בתנאי שהמכלולאי לא צבר למעלה מ-200,000 עריכות במערכת. (תוכלו לבדוק את מספר העריכות שביצעתם באמצעות כניסה להעדפות ובדיקת המספר בשורת "מספר עריכות", מעל שדה "זמן ההרשמה".)

החלפת שם המשתמש היא למעשה שינוי הקישור בין השם לבין המזהה הפנימי. שינוי זה אינו בא לידי ביטוי בהחלפת הכיתוב בחתימות בכל דפי השיחה, אלא בהחלפת שם החשבון בגרסאות קודמות, יומנים וכדומה. בנוסף, ביצוע החלפה זו מעבירה את דף המשתמש ודף השיחה לשם המשתמש החדש. לבסוף, הפעולה נרשמת ביומן שינויי שמות משתמש.

אם ברצונכם לשנות שם משתמש, יש לבקש באמצעות מילוי טופס זה.

האם מקבלים כסף כשכותבים ערכים?

ברצוני לדעת האם כל הכותבים פה הם בהתנדבות? או אולי יש כזה מושג שמקבלים פה כסף? ראיתי בצד אפשרות לתמוך להמכלול אז מעניין אם זה אומר שמקבלים כסף?!יאחנע (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

מה פתאום, התרומה הוא למתכנתות של המכלול--דוב פרח (שיחה) 23:32, 10 בנובמבר 2020 (IST)
יאחנע חלילה, אף אחד מהעורכים לא מקבל שום שקל, כולם בהתנדבות מלאה. התרומה היא לאחזקה של המכלול, שרתים, תכנות וכו'. תוכל לעיין פה: המכלול:סוללים יחד את שביל הזהב. דויד (שיחה) א' בטבת ה'תשפ"א 21:39 (IDT)

גרסה לא מקוונת

האם יש אפשרות להשיג קובץ zim של המכלול שיעבוד עם תוכנת קיויקס זה יכול להציל רבים מהויקיפדיה (שבקיויקס אפילו אין עליה חסימה) תודה רבה תזכו למצוות ישי88 (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

ישי88 בהחלט, זה בעבודה כעת, כבר ייצרנו קובץ כזה אך עדיין איננו מצליחים לייצר קובץ עם המון ערכים - בע"ה ממש בקרוב נצליח. דויד (שיחה) ז' בטבת ה'תשפ"א 00:37 (IDT)

איך מגוונים את הציטוט היומי???

הלו?? מישהו שומע?? הציטוט היומי מופיע בעמוד הראשי הנכבד והוא חוזר על עצמו בשיעמום נוראי!! וכי חסרים לעם ישראל ציטוטים, שאנחנו צריכים לציטוטים ממחזות של שייקספיר??? איך למען השם מרפאים את הקטע הזה? דודעלע (שיחה) 02:08, 26 במאי 2021 (IDT)

שומעים מצויןקריצה. זה בטיפול כבר הרבה זמן, אולי באמת יסירו את הריבוע הזה.. מישהו (שיחה) 11:16, 26 במאי 2021 (IDT)
לקחתי על עצמי את העניין בל"נ. לתקופה הקרובה החלפתי את רוב הציטוטים בחדשים, השתדלתי להניח שם ציטוטים שמתצאימים לבין המצרים. בגדול עד סוף ביה"ז אני חושב שאנחנו מסודרים, ואז נראה מה הלאה.--שמש מרפא (שיחה) 16:28, 27 ביוני 2021 (IDT)
נראה לי יש המון משתמשים שישמחו להמליץ על ציטוטים. אני אישית טיפוס שחי על ציטוטים. רק צריך דף נגיש ייעודי לנושא והעסק יתמלא עניין דודעלע (שיחה) 17:05, 27 ביוני 2021 (IDT)

תמונות לא עולות

שום תמונות לא עולות [בעלי חיים , ארצות וכו'] , אני מנוי נטפרי אך המכלול מורשה ואכן בתחילת שימושי לא היה בעיהSHF (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

SHF, נראה לי שהבעיה היא בכלל התמונותת, שלפעמים לוקח להם זמן לעלות מפאת בעיה טכנית באתר. מתייג את דויד ואת גאון הירדן. תולעת ספרים - שיחה 19:40, 2 ביוני 2021 (IDT)
SHF, יש בעיה כמו שכתב תולעת ספרים, היא מוכרת ומנסים לפתור אותה, אך היא בעיה זמנית שוקראת מדי פעם ולאחר רענון (בכפתור "עוד" ליד "גרסאות קודמות") זה מסתדר. אם יש בעיה אחרת - זו כנראה בעיה אצלך, אולי תפנה לנטפרי? או שתפנה אליי במייל david-at-hamichlol.org.il. יישר כח. דויד (שיחה) כ"ג בסיוון ה'תשפ"א 22:15 (IDT)

חלון

למה כשמעבירים עם העכבר על קישור - רק בחלק מהקישורים נפתח חלון עם הפתיח ובשאר הקישורים יש רק טולטיפ וגם החלונות שנפתחים עם הפתיח הם בלי תמונה ומרוח ממש ולא מעוצב כמו בויקיפדיה ● קער א וועלטשיחה • 02:35 • ט"ו בתמוז ה'תשפ"א

העלאת תמונה

כבר רבע שעה שתמונה מטפסת לי באיטיות... מה אפשר לעשות? איסתרק (שיחה) 03:47, 4 ביולי 2021 (IDT)

איסתרק זה עדיין ככה? אברהם אבנר (שיחה) 03:12, 11 ביולי 2021 (IDT)

כן איסתרק (שיחה) 00:12, 19 ביולי 2021 (IDT)

מחיקת נתונים

הוספתי נתונים לערך "הרב נתן רוטמן" והם הוסרו. איך אפשר לדעת את הסיבה לכך?הדייג (שיחה)

הדייג תוכל להיכנס להיסטוריית הגרסאות של הערך, לגשת לדף שיחת המשתמש שביצע זאת, ולשאול אותו. גאון הירדן (שיחה) 20:10, 5 ביולי 2021 (IDT)

רשיון לתמונה

ברצוני לבקש מצלם שינדב תמונות מסויימות למכלול. האם יש מסמך שעליו לחתום, ואם כן - מהו. תודה, יחיד ורבים (שיחה) 23:58, 6 ביולי 2021 (IDT)

הלו, מישהו כאן? ... --משה מ (שיחה) 16:45, 7 ביולי 2021 (IDT)
מפעילי מערכת‏?? אברהם אבנר (שיחה) 02:43, 11 ביולי 2021 (IDT)
כנראה שבלי תיוג, זה באמת כמו לקרוא במדבר. ולעצם העניין: ההנחיות כאן. גאון הירדן (שיחה) 02:51, 11 ביולי 2021 (IDT)
יחיד ורבים, הכי טוב שהוא יפתח חשבון ויעלה אותן בעצמו בלי צורך באישורים, רק להגדיר רישיון כנדרש. אם הוא מעביר את התמונות דרכך הוא יצטרך לחתום על האישור הנ"ל ולשלוח לפי הכללים. מוטיאל (שיחה) 15:43, 12 ביולי 2021 (IDT)

העתקת תוכן מהמכלול

אני מתאים ערכים בנושא סדר הדורות שיתאימו לתוכנת אנקי (anki) כרגע לשימוש אישי, אני מעוניין לדעת אם יש בעיה בהעתקת תוכן אם אני שם קישור וקרדיט להמכלול וכן בהעתקת תמונות. תודה רבה. מוטל'ה (שיחה | תרומות) לא חתם

מוטל'ה, שבוע טוב, ניתן להעתיק מהמכלול לשימוש אישי, לא מסחרי ולא ציבורי, בו"ה, שרגא > שיחה > ב' באב ה'תשפ"א > 02:04, 11 ביולי 2021 (IDT)

מספור באותיות

האם ישנה אופציה למספר באותיות ולא במספרים?

אני מכיר שני שיטות מספור (הבלטה) במכלול:

 1. ע"י סולמית.
 • ע"י כוכבית.

האם ישנה אופציה גם למספור של אותיות (כמובן לא באופן ידני, אלא שיצור תבליט).

דויד וגאון הירדן מה בפיכם? חיים יצחק (שיחה) 22:48, 11 ביולי 2021 (IDT)

חיים יצחק לצערי אני לא מכיר דרך אחרת. דויד (שיחה) ד' באב ה'תשפ"א 17:04 (IDT)
תודה. רק תגיד לי האם יש טעם להציע את זה בהמכלול:פיתוח התשתית? חיים יצחק (שיחה) 17:33, 13 ביולי 2021 (IDT)
חיים יצחק, טעם יש. דויד (שיחה) ה' באב ה'תשפ"א 18:32 (IDT)

בצל ירוק (ירק)

עשיתי הפניה בתקוה שהמחפש הבא, יראה את זה ולא יצטרך להגיע לדף טיפול. אבל משום מה זה לא עוזר ועדיין לא רואים כשמקישים בתיבת החיפוש "בצל ירוק" את "בצל ירוק (ירק)" בינתיים לפחות יראו כאן... (שבצל ירוק הוא בעצם בצל רגיל)--יהודה שיחה < ה' באב ה'תשפ"א • 09:47, 14 ביולי 2021 (IDT)

לגמרי לא הבנתי. --שמש מרפא (שיחה) 10:37, 14 ביולי 2021 (IDT)
כוונתו שכשמחפשים 'בצל ירוק' מגיעים לדף טיפול מוטל (שיחה) 10:41, 14 ביולי 2021 (IDT)
מה הבעיה לבקש טיפול בערך. בשעתו זה היה בויקיפדיה ערך תרבות, עד שהעבירו את הערך התרבותי לשם הנכון, וכתבו את הערך הבסיסי בצל ירוק. אצלנו זה נשאר, מה שצריך זה לבקש טיפול בערך. ככה פשוט. ספרא - שיחה 10:46, 14 ביולי 2021 (IDT)
אגב, באתר המבוסס על אינדקס, לא ניתן לצפות שהערך יופיע בתיבת החיפוש מיד. זה לוקח כמה ימים. זה מופיע מיד רק כשמקלידים את השם המלא של הדף המבוקש. ספרא - שיחה 10:50, 14 ביולי 2021 (IDT)
תודה למעשה לא ידעתי שבויקיפדיה יש ערך בצל ירוק כי נטפרי מפנים לכאן וכאן זה דף טיפול. אבל ראיתי שיש ערך בצל ירוק (ירק) באנצ"י ואחרי בדיקה התברר שהוא הפניה לערך "בצל הגינה". המטרה שלי בהפניה היתה בשביל המחפש האקראי שלא בקי בנושאי המדיניות לטיפול וכו' וכשיראה דף טיפול מטעם תרבות יכלה לריק את זמנו על בקשת טיפול בערך שבכלל לא מדבר על הנושא הרצוי.--יהודה שיחה < ז' באב ה'תשפ"א • 21:01, 15 ביולי 2021 (IDT)

אין באפשרותך לערוך בערך זה

זאת ההודעה שקבלתי שניסיתי לערוך ב'בר כוכבא' וב'עמק גלילות'. האנציקלופדיסט (שיחה) 06:17, 18 ביולי 2021 (IDT)

עמק גלילות שוחרר. בר כוכבא הוא ערך מורכב, אשמח אם תציין את השינויים שברצונך לבצע בדף השיחה. ספרא - שיחה 13:23, 18 ביולי 2021 (IDT)

עדכון ערכים מהויקיפדיה העברית

שימו לב שכאשר אתם מעדכנים ערך בהמכלול על ידי הדבקת עותק מעודכן, לכאורה, מהויקיפדיה העברית, יתכן ואתם דורסים תוכן שהוספתי לערך ולא קיים בעותק העדכני של הויקיפדיה משום שזוהה כעריכה שלי והוסתר/שוחזר. לדוגמה, כרגע הערכים עמק גלילות והשסע העדתי בישראל עדכניים יותר בהמכלול מאשר בויקיפדיה. האנציקלופדיסט (שיחה) 07:08, 19 ביולי 2021 (IDT)

האנציקלופדיסט אין שם תקצירי עריכה משום מה, הסרת תבניות מיון ויקיפדיה, שמת קרד במקום תבנית קרדיט. עם כל זה אתה רוצה שלא יעדכנו אותם?

גאון הירדן (שיחה) 07:49, 19 ביולי 2021 (IDT)

אם הסרתי משהו שלא הייתי צריך מבחינה טכנית אשמח שתאיר את עיני. אין כוונה כלשהי מאחורי החסרה כגון זאת שמנית. מה ההבדל בין קרד לתבנית קרדיט? ולא אמרתי שלא לעדכן. בקשתי את תשומת הלב לתוכן שלעיתים יותר מעודכן, לעיתים מנוסח טוב יותר, לעיתים מתכתב עם האמת יותר טוב מהתוכן הויקיפדי. האנציקלופדיסט (שיחה) 08:59, 19 ביולי 2021 (IDT)
בוקר טוב. כמעדכן פגשתי הרבה פעמים ערכים כאלה שנערכו על ידך כאן, אולם מחמת חוסר ההבנה שלי (ושל כל שאר העורכים כאן מלבדך) בתחום האמור, והעדר הבנה האם התוכן בויקי יותר טוב או שמא המקומי, אני נאלץ בדרך כלל בחוסר ברירה לעדכן מוויקיפדיה, זאת מהסיבה ששם בכל זאת כנראה כן יש כאלו שמבינים בתחומים הנ"ל, ומטבע הדברים הדברים מתלבנים בדיון בין החברים, עריכה כאן בתחום שאף אחד לא מבין הופך את התוכן ל"תוכן בלתי שיתופי" שאין לו אפשרות לעבור ביקורת עמיתים, ולא ניתן לסמוך בו על חכמת ההמונים. למרות האמור לעיל אם מצאת ערך שלדעתך הגרסה שלך טובה יותר מזו הויקיפדית זכותך המלאה לבטל את העדכון, או במקרה הצורך לשלב את התוכן המעודכן בתוך הגרסה שלך, אל דאגה אין בכך מלחמת עריכה. אולם ראוי שגם תסביר בדף השיחה את הסיבה לדעתך זו, בצורה שגם הדיוטות כמונו יבינו, בטוחני שתצליח בכך. מקוהשיחה • י' באב ה'תשפ"א 09:13 (IDT)
אז לכל הפחות אבקש לעדכן אותי בהתרחש אירוע שכזה. האנציקלופדיסט (שיחה) 09:45, 19 ביולי 2021 (IDT)

אפשרות להבדיל בין תיוג אישי לתיוג קבוצה

מכלולאים פעיליםצוות טכני יש דרך שיהיה אפשרות להבדיל בתיבת הודעות אם התיוג הוא רק אליי כלומר שמישהו תייג אותי אישית, או שהתיוג היה לקבוצה למשל מכלולאים פעילים?--אליהו 148 - (שיחה) - Face-smile.svg 15:19, 19 ביולי 2021 (IDT)

אליהו 148 כפי הידוע לי זה נושא שיש עליו בקשה במדיה ויקי, ראה כאן. לא חושב שזה יעבור בפועל בעתיד הנראה לעין. מקוהשיחה • ט"ז באב ה'תשפ"א 07:48 (IDT)

"מכלולאים פעילים"

- הועבר מהדף המכלול:אולם דיונים

מה פשר המנהג לכתוב "מכלולאים פעילים‏, מה דעתכם" וכו' או עורכי אספקלריה‌‏‎‏‏, מה דעתכם" וכו', וכדומה? כלומר למה זה גורם? פלאי (שיחה) 03:05, 19 ביולי 2021 (IDT)

פלאי זה גורם לקבוצה שלמה של אנשים לקבל התראה! הקפצת עכשיו חצי מדינה על הרגליים. מרדכי עציון (שיחה) 03:08, 19 ביולי 2021 (IDT)
הסיבה שהמציאו את זה, זה כדי שהשאלות של עורכים יקבלו מענה ממישהו, שלא יהיה קול קורא במדבר. גאון הירדן (שיחה) 03:12, 19 ביולי 2021 (IDT)
אוי מצטער, ועם כל המוקפצים הסליחה. אך עדיין לא הבנתי; האם זה גורם למאוזכר לקבל התראה בתיבת ההתראות או ההודעות לאמור "פלוני הנכבד, פלאי קרא לך בתור מכלולאי פעיל לחוות דעת" או מה? פלאי (שיחה) 03:25, 19 ביולי 2021 (IDT)
"פלאי הזכיר אותך בדף וכו'", אחרת, מסתבר שלא רבים היו רואים את ההודעה שלך.-- זכור! הכל לטובה
ומי מוגדר "מכלולאי פעיל" לעניין קבלת התראה זו? פלאי (שיחה) 03:41, 19 ביולי 2021 (IDT)
כל מי שטרח להוסיף את שמו לתבנית:מכלולאים פעילים-- זכור! הכל לטובה 😊 שיחה י' באב ה'תשפ"א • 03:50, 19 ביולי 2021 (IDT)
אתה מוזמן להוסיף לשם גם את שמך איכא מאן דאמר (שיחה) 07:41, 19 ביולי 2021 (IDT)
סליחה על הטרחנות, אך היכן עושים זאת וכיצד (מקריאת המכלול:תיוג לא הבנתי)? פלאי (שיחה) 10:41, 19 ביולי 2021 (IDT)
פלאי כאן. מיכי - שיחה - י' באב ה'תשפ"א - 13:02 (IDT)‏

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ברשותך, הוספתי אותך לתבנית. תולעת ספרים - שיחה 13:23, 19 ביולי 2021 (IDT)

- סוף העברה

ערכי מתמטיקה

- הועבר מהדף המכלול:אולם דיונים

זכור לי פעם ראיתי שכתוב היכן שהוא במכלול על כך שישנם ערכים בנושאי מתמטיקה בהם מופיעה רשימת ערכים בסדר ענייני שעל ידה ניתן ללמוד על נושא במתמטיקה, מכלולאים פעילים‏, מי יודע איפה זה כתוב?. בעל דעות משונות (שיחה) 04:25, 19 ביולי 2021 (IDT)

אולי פורטל:מתמטיקה ? גאון הירדן (שיחה) 07:56, 19 ביולי 2021 (IDT)
לא פלאי (שיחה) 17:40, 22 ביולי 2021 (IDT)
- סוף העברה

היש אפשרות לדעת בקלות מי כתב קטע מסוים בערך?

היש אפשרות לדעת בקלות מי כתב קטע מסוים בערך? איסתרק (שיחה) 19:55, 22 ביולי 2021 (IDT)

אתה יכול לרפרף בהיסטוריית הגרסאות. גאון הירדן (שיחה) 19:57, 22 ביולי 2021 (IDT)
ולעבור כל גירסא וגירסא לראות אם יש שם הקטע ההוא. זו עבודת נמלים, ולכן כתבתי בקלות. איסתרק (שיחה) 20:08, 22 ביולי 2021 (IDT)
לא ידוע לי על אפשרות כזו. קובנא (שיחה) 20:20, 22 ביולי 2021 (IDT)
כשאתה מציג את ההבדלים בין הגרסאות, אפשר בדפדוף לאחור לחפש את הגרסה בה נוסף הקטע ההוא. זה די "בקלות", אם מחשיבים את המעבר בין גרסה לגרסה כמשהו קל. ספרא - שיחה 21:40, 22 ביולי 2021 (IDT)
מכלולאים יקרים איסתרק מתכוון לכלי הזה שמקורו בויקיפדיה וככל הנראה לא עובד במכלול, אך אולי יש סיכוי. אני לא יודע איך הכלי עובד, אם יש מישהו שיש לו ניסיון בכלי מויקיפדיה אולי יוכל לעזור. --א"א (שיחה) 04:14, 23 ביולי 2021 (IDT)
אלף אלף, זה של קרן ויקימדיה, כמובן לא יעבוד באתר שאינו שייך לקרן. ספרא - שיחה 05:09, 23 ביולי 2021 (IDT)
לא מכיר מויקיפדיה מכיוון שאיני מכיר אותה כלל. איסתרק (שיחה) 11:43, 23 ביולי 2021 (IDT)

כיתובי תמונות

מכלולאים פעילים‏, האם בסוף כיתוב של תמונה נכון ונהוג לשים נקודה? איסתרק (שיחה) 22:08, 24 ביולי 2021 (IDT)

חושבני שכן וכן אני נוהג... אברהם אבנר (שיחה) 22:10, 24 ביולי 2021 (IDT)
ואני לא אוהב לשים, וכך אני נוהג שלא לשים.. עשה כהבנתך, מה שנראה לך יותר יפה. במשפט קצרצר בד"כ יותר יפה בלי, במשפט ארוך בד"כ יותר יפה עם. מישהו (שיחה) 12:35, 15 באוגוסט 2021 (IDT)

יצירת חשבון חדש

כבר כמה פעמים אני מנסה ליצור חשבון חדש (משתמש קש לצורך כמה עניינים טכניים,) ואיני מצליח בשל שדה אחד בטופס ההירשמות שאיני יודע מה יש למלא בו, ואת כותרתו (בה מופיע הנושא שלו), דבר-מה החסום על ידי נטפרי, איני מצליח לראות. אשמח אם מישהו יגלה מה יש לכתוב שם. מקווה שהובנתי. איסתרק (שיחה) 02:47, 25 ביולי 2021 (IDT)

איסתרק יכול להיות שזה השדה שמונע יצירת חשבונות על ידי רובוטים? מקוהשיחה • ט"ז באב ה'תשפ"א 07:34 (IDT)
מקום צבירת מי גשמים לצורך טבילה, אם כן במה עלי למלאותו? איסתרק (שיחה) 07:39, 25 ביולי 2021 (IDT)
את שם המשתמש שלי מנקדים "מְקַוֶה". לא ניתן לדעת מראש מה למלאות, אילו ניתן היה לדעת יכלו גם רובוטים לדעת זאת ראה reCAPTCHA. מקוהשיחה • ט"ז באב ה'תשפ"א 07:53 (IDT)
מצפה להתרחשות מאורע עתידי, מה אוכל לעשות אם כן? ואגב, האמן לי שרוב הרואים את שמך חושבים שנתכוונת למִקְוֶוה בחיסור ו', אולי כדאי שתנקדו.איסתרק (שיחה | תרומות) שכח לחתום
לפנות לנטפרי... מקוהשיחה • ט"ז באב ה'תשפ"א 08:03 (IDT)
אודה מאוד למי שיעשה לי טובה, ויפתח בשבילי חשבון בשם "איסתרק קש" או כדומה, וימסור לי את הסיסמה. איסתרק (שיחה) 11:12, 25 ביולי 2021 (IDT)
איך מתגברים על כך משתמשי נטפרי? ספרא - שיחה 14:22, 25 ביולי 2021 (IDT)
ספרא פתחתי כעת חשבון חדש לא ראיתי שום שדה כזה. איסתרק הסתדרת? --א"א (שיחה) 16:31, 25 ביולי 2021 (IDT)
אלף אלף ניסיתי שוב ולא הלך. מאותה סיבה. אודה לך אם תוכל לעשות זאת בשבילי. איסתרק (שיחה) 16:40, 25 ביולי 2021 (IDT)
יישר כוחך, אלף אלף ושכרך עמך מן השמיים!. איסתרק (שיחה) 16:49, 25 ביולי 2021 (IDT)

הקריטוריונים להתמנות לעורך אספקלריה

מהם הקריטוריונים להתמנות לעורך אספקלריה, או היכן הם רשומים? פלאי (שיחה) 04:32, 25 ביולי 2021 (IDT)

ראה המכלול:עורכי אספקלריה ומיוחד:רשימת משתמשים/עורך אספקלריה. קובנא (שיחה) 06:44, 25 ביולי 2021 (IDT)

מספר התרומות של משתמש

היכן ניתן לראות את מספר העריכות של משתמש מסוים (לא את רשימת העריכות)?
והיכן ניתן לראות את רשימת ומספר העריכות של משתמש במרחב השם ובמרחבים המשיקים לו? פלאי (שיחה) 07:48, 29 ביולי 2021 (IDT)

את מספר העריכות ניתן לראות בדף המשתמש במידה ויש בה תבנית:משתמש תרומות עי"ש. לגבי עריכות במרחבים מסוימים, מספר לא ניתן לראות, ורשימה באמצעות פתיחת סרגל חיפוש תרומות בעת שהות בדף התרומות של המשתמש ובחירת המרחב הרצוי. מיכי - שיחה - כ' באב ה'תשפ"א - 21:57 (IDT)‏
פלאי ומיכי, אפשר במיוחד:רשימת משתמשים, מקלידים ב"הצגת משתמשים החל מ:" את שם המשתמש המבוקש, ושמו יופיע עם סוגריים: [xxx עריכות]. איסתרק (שיחה) 18:09, 4 באוגוסט 2021 (IDT)

תמונות מויקיפדיה האנגלית

נסיתי להוסיף לערך של ישיבת מיר את הקובץ הזה מויקיפדיה האנגלית והוא מציג אותו כקובץ שאיינו קיים, יש שם קבצים שאינם בויקישיתוף? קובנא (שיחה) 15:11, 30 ביולי 2021 (IDT)

בהחלט. גאון הירדן (שיחה) 16:19, 30 ביולי 2021 (IDT)
ויש מה לעשות עם זה? קובנא (שיחה) 22:47, 31 ביולי 2021 (IDT)
"ואנכי לא ידעתי". גאון הירדן (שיחה) 22:51, 31 ביולי 2021 (IDT)
דומני שזה קובץ משוחרר. ניתן להעלותו לויקישיתוף או למכלול ברשיון זהה, עם קישור וייחוס. ספרא - שיחה 22:58, 31 ביולי 2021 (IDT)
והיות שאנוכי לא ידעתי איך עושים את זה, יש מישהו שיכול לטפל בזה? קובנא (שיחה) 23:32, 31 ביולי 2021 (IDT)
קובנא אני אטפל בזה בע"ה. דויד (שיחה) כ"ד באב ה'תשפ"א 08:26 (IDT)
קובנא ודויד העברתי לקומונס. כעת זה עובד בישיבת מיר. מקוהשיחה • כ"ד באב ה'תשפ"א 15:18 (IDT)
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח!. קובנא (שיחה) 18:21, 2 באוגוסט 2021 (IDT)

איך אני יכול לעלות ערך מדף המשתמש שלי למכלול הכללי

א.ר. (שיחה) 15:57, 1 באוגוסט 2021 (IDT)

א.ר. המכלול:העברת דפי טיוטה Yes check.svg בהצלחה!. קובנא (שיחה) 17:44, 1 באוגוסט 2021 (IDT)

המכלול כמקור לטקסט חדש

מישהו יודע אם אפשר להביא ידיעה הכתובה במכלול ללא מקור, כמקור לידיעה שכותבים בערך אחר? ואם כן, האם יש דרך להזין קישור שיציג את הדף או המקום הספציפי במכלול בו נכתב המקור ושיופיע כמקור בשורה הרלוונטית?--הדייג (שיחה) 19:23, 9 באוגוסט 2021 (IDT)

הדייג כמקור לא, אבל אפשר להעתיק אותה גם לשם ללא מקור. בהצלחה. דויד (שיחה) ה' באלול ה'תשפ"א 22:50 (IDT)

שגיאות פרמטריות בתבנית

ישנם הרבה מקומות כשעומדים מעל טקסט שמקשר לערך אחר במכלול במקום שיופיע תחילת הערך בתוך חלון זה מופיע עם טקסט 'שגיאות פרמטריות בתבנית' וכו' ואח"כ נכנס קצת הטקסט של הערך. למשל בקישור הזה פוֹטוֹנִים או בזה: אדמו"ר מבעלז זה רק בתור דוגמא וזה מופיע בעיקר בערכים של רבנים שם נתקלתי בזה בעיקר, יש פתרון פשוט שאפשר לסדר כל פעם שיסתדר? אשמח לעזרה.--מוטל'ה (שיחה) 13:04, 27 באוגוסט 2021 (IDT)

מוטל'ה הפתרון הכי טוב זה לתקן את אותן הבעיות. בד"כ זה בקלות, למרות שבשני המקרים האלה זה לא היה הכי פשוט. אם זה מעניין אותך אין לי בעיה שתתייג אותי כשאתה לא מצליח ואלמד אותך.
חוץ מזה באמת מוזר לי שבתקציר זה מופיע גם למי שלא הגדיר לראות את זה בערך, אנסה לבדוק את זה. דויד (שיחה) כ"ו באלול ה'תשפ"א 00:06 (IDT)
אגב שמתי לב שזה נהיה מאז העדכון האחרון של האתר --א"א (שיחה) 16:22, 3 בספטמבר 2021 (IDT)
טוב שאמרת, אעביר הלאה. דויד (שיחה) כ"ח באלול ה'תשפ"א 16:26 (IDT)

הבהרת כוונת הקישור

שלום , לעיתים כשאני עורך ערכים ואני מוסיף קישור פנימי לערך אחר במכלול מופיעים כמה אפשרויות , איך אני מבהיר לאיזה מן הפירשונים אני מתכוין , ע"מ שכשיקישו על הקישור זה יעבור אוטומטית לדף הנכון ? בן גילון (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה תודה מראש.

בן גילון קודם כל שים לב שבדפים כגון אלו צריך לחתום באמצעות ארבעה סימני טילדה ~ אחרת לא ידעו מי כתב את זה... ב. אם אתה מדבר כשאתה עורך בעריכה חזותית ואתה רוצה לדעת איזה ערך לקשר, שם חייבים לבדוק ע"י לחיצה על הקישור או אם רואים על השם זה מספיק. אם אתה מדבר על החלפת קישור לפירושונים גם כן צריך להכנס לקישור.--א"א (שיחה) 19:33, 26 בספטמבר 2021 (IDT)
היי , כוונתי היא למקרה שאני רוצה לעשות קישור למשהו כגון קישור לרב לוין , ויש כמה הרב לוין , איך אני מבהיר שאני מתכוין לרב לוין מסויים ולא לרב לוין אחר ? בן גילון (שיחה) 19:50, 26 בספטמבר 2021 (IDT)
קישורים כאלה צריך לתקן כך :[[הרב לוין (ירושלים)|הרב לוין]] התוצאה תהיה הרב לוין.--שמש מרפא (שיחה) 20:49, 26 בספטמבר 2021 (IDT)