אביבה טלר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


אביבה טלר (נולדה ב-10 בספטמבר 1939) היא דוקטור לעבודה סוציאלית, מרצה ופעילה בתחום התמחותה העיקרי - סיוע לשכבות חלשות ושיקומם של נפגעי נפש בקהילה. יקירת העיר חיפה.

ביוגרפיה

טלר נולדה בחיפה. את שירותה הצבאי עשתה במסגרת הנח"ל בקיבוץ שדה אליהו.

בין השנים 19601963 למדה פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. במקביל ללימודיה, עבדה כמאבחנת במכון אבני.

בשנות ה-70 חזרה לחיפה ולמדה עבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. תואר שני למדה באוניברסיטת פיטסבורג, ובשנת 1997 השלימה את עבודת הדוקטורט בעבודה סוציאלית ב-Union Institute. נושא המחקר היה אישיותם של מתנדבים.

בשנים 1976–1978 הקימה וניהלה מרכז לטיפול בנפגעי סמים של קופת החולים הכללית. בשנים 1978–1980 שימשה כעובדת סוציאלית בבית החולים הפסיכיאטרי בפיטסברג. משנת 1989 היא חברה בוועד המנהל של "הוספיס חיפה" של האגודה למלחמה בסרטן.

טלר הרצתה באוניברסיטת חיפה ובשנים תשמ"ז-תשמ"ח ותשמ"ט-תש"ן זכתה בתואר "המרצה המצטיין"[דרוש מקור]. היא הקימה את הקורס למדריכים מקצועיים באוניברסיטת חיפה[דרוש מקור] ואת החוג לעבודה סוציאלית במכללת עמק יזרעאל[דרוש מקור]. בשנים 1997–2009 יסדה טלר עם שני בניה שתי רשתות של הוסטלים ודיור מוגן בשיקום בבריאות הנפש - עתיד חדש בחיפה וכנרת בטבריה והסביבה. היא מדריכה בהם עד היום (מספר המודרכים נע סביב ארבעים עובדים סוציאליים). טלר התנדבה במוסדות כגון "דלת פתוחה" והמרכז לטיפול בנוער בסיכון.

בשנת 2010 הוענק לטלר התואר "יקירת העיר חיפה". היא מתגוררת בעיר עד היום.

טלר נשואה לפרופסור יחזקאל טלר, איש חינוך ומומחה בעבודה סוציאלית ושיקום פגועי נפש. לזוג שני בנים ובת.

בין פרסומיה

  • א. טלר, תדריך קלט: חומר עזר לעבודת העובדים הסוציאליים בלשכות רווחה בישראל. ירושלים: ג'וינט ישראל ואלכ"א, האגודה לפיתוח וקידום כח אדם בשירותים חברתיים בישראל, 1987
  • Brill, M, & Taler, A. A Spiral Model for Teaching Psychological Assessment, Journal of Teaching in Social Work .4 (1):67-83
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0