אחוזות החוף

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו החברה

חברת אחוזות החוף בע"מ היא חברה עירונית בבעלות עיריית תל אביב-יפו, העוסקת מאז שנת 1997 בניהול ובתפעול החניונים העירוניים ברחבי העיר תל אביב-יפו, ומאז שנת 1999 היא משמשת גם כזרוע הביצועית העיקרית של העירייה בתחומי התנועה והחניה.

החברה נוסדה בשנת 1960 כחברה פרטית; לאחר מכן הייתה לחברה ממשלתית ועירונית, ובשנות ה-80 הפכה לחברה בבעלות עירונית מלאה. ייעודה המקורי היה פיתוח אזור העסקים של מנשייה ופיתוח הכביש המהיר לאורך חוף תל אביב - תוכנית שיישומה בוצע באופן חלקי בלבד.

החברה מופקדת כיום על כמאה חניונים, ועוסקת בהקמת חניונים תת-קרקעיים ברחבי העיר. חניוני אחוזות החוף הם חלק ממערך החנייה העירוני והם משמשים בין השאר חניוני לילה חינם לתושבי האזור, חנייה מוזלת לתושבי העיר ובמספר חניונים מחוץ למרכז העיר הם משמשים חניוני "חנה וסע" מוזלים או ללא תשלום.

עוד עוסקת החברה בהקמת מעגלי תנועה ברחבי העיר, בסלילת נתיבים לאופניים ובהקמה ותפעול של שילוט הכוונה אלקטרוני לחניונים. חברת אחוזות החוף מעורבת בפרויקטים נוספים, ובהם הקמתם של חניונים תל-קרקעיים במתחם הבימה ובמתחם גבעון שברחוב הארבעה, ופיתוח ושימור מתחם שרונה.

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אחוזות החוף בוויקישיתוף
Tel-aviv city hall.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא תל אביב-יפו. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.