אליאנס חברה לצמיגים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:חברה מסחרית

שימוש בפרמטרים מיושנים [ אנשי מפתח ]

אליאנס
נתונים כלליים
סוג פיתוח יצור ושיווק צמיגים
תקופת הפעילות 1950–הווה (כ־74 שנים)
בעלות יוקוהאמה יפן.
מוצרים עיקריים צמיגים עבור חקלאות, יערנות, בנייה, תעשייה, עפר ויישומי OEM.
אנשי מפתח ישראל צ'צ'יק - יו"ר
 
http://www.atgtire.com
מפעל אליאנס חדרה.jpg

אליאנס חברה לצמיגים בע"מ (באנגלית: Alliance Tire Group) היא חברה ישראלית הנמצאת בבעלות קונצרן יוקוהאמה מיפן. החברה מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של צמיגים מבוססי פטנטים ייחודיים.

צמיגים המיוצרים על ידי החברה משווקים ונמכרים לעשרות מדינות ברחבי העולם וחלק קטן מהם נמכר בישראל. החברה מעסיקה כ-1000 עובדים. ואף מחזיקה במרכז פיתוח ובמפעל בישראל, בעיר חדרה. הרוב המכריע של הצמיגים המפותחים ומיוצרים על ידי החברה, נמכרים תחת שם המותג אליאנס.

פעילות החברה

מפעל 'צמיגי אליאנס' הוקם בשנת 1950 על ידי קבוצת משקיעים מישראל ומארצות הברית, בשיתוף חברת סולל בונה. מייסדי החברה שמעו כי בעיר פתח תקווה הוקם מפעל צמיגים אחר ('שמשון'), והחליטו להקים מפעל צמיגים בחדרה, תוך ניצול ההטבות המיוחדות של אזור התעשייה החדש שהוקם שם. מנכ"ל המפעל הראשון היה יוסף טייכר ואחריו כיהן בתפקיד ג'ו רענן.

אליאנס מתמחה כיום בפיתוח, ייצור ושיווק של צמיגים עבור חקלאות, יערנות, בנייה, תעשייה, עפר ויישומי OEM. אליאנס מתמחה בצמיגים חקלאיים רדיאליים ודיאגונליים מתקדמים, צמיגים תעשייתיים רב תכליתיים, קו שלם של צמיגי Flotation, צמיגי יערנות מסיביים וצמיגים לעבודות עפר וצמיגי OTR.

הפעילות של אליאנס מתחלקת בין הודו, ארצות הברית וישראל. בהודו מתבצע הייצור של הצמיגים הפשוטים המיוצרים בסדרות ארוכות ובישראל מתבצע הפיתוח וכן הייצור של הצמיגים המתוקדמים מבוססי פטנטים ייחודיים. צמיגים אלו מיועדים לנישות ייחודיות ולפיכך מיוצרים בסדרות קצרות והינם גם רווחיים יותר. שוקי החברה העיקריים הינם באירופה ובארצות הברית. בראש החברה עומד היו"ר איזיה (ישראל) צ'צ'יק.

ציוני דרך בפעילות החברה

  • בשנת 1960, הונפקו מניות החברה בבורסה לניירות ערך בניו יורק[1].
  • בשנת 1992, לאחר שהחברה נקלעה לקשיים, היא נרכשה על ידי אליעזר פישמן[2].
  • בשנת 1993 הפכה אליאנס שוב לחברה ציבורית. תחילת הדרך כחברה ציבורית הייתה קשה, והתאפיינה בתלות גבוהה בשוק המקומי ובצמיגים פשוטים.
  • בשנת 2007 רכשה קרן ההשקעות Warburg Pincus את השליטה בחברה מידי פישמן לפי שווי של כ-50 מיליון דולר. לאחר מכן, מחקה הקרן את מניות המסחר מהבורסה וחזרה להיות חברה פרטית אך המשיכה במסחר באגרות החוב שלה.
  • בשנת 2013 רכשה קרן ההשקעות הזרה Kohlberg Kravis Roberts את מניות השליטה בחברה לפי שווי של חצי מיליארד דולר.
  • בשנת 2016 נמכרת ליוקוהאמה ב-1.2 מיליארד דולר[3].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0