אמניר מיחזור

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף אמניר)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אמניר תעשיות מיחזור בע"מ
סמליל חברת "אמניר מיחזור"
סוג חברה בת
חברת אם נייר חדרה
משרד ראשי אזור תעשייה, מודיעין-מכבים-רעות
עובדים כ-400 (2017)


"אמניר תעשיות מיחזור בע"מ" היא חברה ישראלית העוסקת באיסוף נייר, קרטון, פלסטיק (בעיקר מסוג פוליאתילן) וחומרים אחרים לצורך מיחזור, ונמצאת בבעלות מלאה של חברת נייר חדרה, הנשלטת על ידי קבוצת כלל תעשיות. לחברה מפעל באזור התעשייה של מודיעין-מכבים-רעות, והיא מעסיקה כ-400 עובדים.

בארץ פרוסות יותר מ-15,000 נקודות איסוף של החברה. בכל נקודה ישנם כלי אצירה ייעודים (כגון כלובים, דחסנים ומכבשים) לסוג החומר הנאסף. בתהליך האיסוף של הנייר, הוא נאסף מנקודות האיסוף השונות באמצעות משאיות דחס אל המפעל של אמניר שבו הוא ממויין לסוגיו, מנוקה מחומרים זרים, ונדחס באמצעות מכבש ענק לקוביות (באלות) במשקל של כ-700 קילוגרם. הקוביות הדחוסות מועברות למפעל של נייר חדרה בחדרה שבו מייצרים מהן נייר וקרטון. את הפלסטיק שאמניר אוספת היא מעבירה לחברה נוספת בשם "אמניר פלסטיק", הנמצאת במתחם מפעל נייר חדרה, לצורך מיחזורו.

אמניר מיחזור אוספת את החומרים למיחזור מרשויות מקומיות והתעשייה (מפעלים, משרדים, בתי עסק שונים). מרשויות מקומיות אמניר מיחזור אוספת פסולת נייר עיתון וקרטון ומהתעשייה היא אוספת נייר משרדי לבן, קרטון ופלסטיק.

כמו כן, מאז שנת 2013 אמניר אוספת פסולת אריזות זכוכית ממתקני איסוף בצבע סגול שפרסה ברשויות מקומיות ברחבי הארץ בעבור תאגיד תמיר.

בישראל, המתחרות העיקרית של אמניר מיחזור הן החברות טל-אל איסוף ומיחזור וק.מ.מ. מפעלי מחזור.

קישורים חיצוניים

  • קובץ וידאו מורן ראדה ודלית שחם, גלגולו של נייר - על תהליך מיחזור הנייר במפעל אמניר, 16.11.2007, באתר ynet
P globe.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא איכות הסביבה. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.