אתר הגבורה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אתר הגבורה הוא אתר אינטרנט ישראלי שאוסף ומתעד את סיפורי הגבורה של חיילי צבא הגנה לישראל, שוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול ואנשי מערכת הביטחון וקהילת המודיעין הישראלית שקיבלו את אחד מעיטורי צה"ל, עיטורי משטרת ישראל, ציון לשבח, אות הצטיינות או תעודת הערכה. האתר הוקם ומתוחזק על ידי עופר דרורי, ומתבסס על מחקר אישי וליקוט חומרים.

האתר כולל רשימה של מקבלי הצל"שים והעיטורים, ממוינת הן על פי סוג העיטור (עיטור הגבורה, עיטור העוז, עיטור המופת, צל"ש, עיטורי המשטרה וכו') והן על פי תקופה, מערכה (מלחמה), יחידות ופרמטרים נוספים. על כל מקבל עיטור או צל"ש מופיע שמו (אם הותר לפרסום), תיאור המעשה שבזכותו קיבל את העיטור/צל"ש (בדרך כלל לפי הנוסח שהופיע בעיטור/צל"ש עצמו) וכן קישור לכתבות נוספות המרחיבות את המידע על סיפור הגבורה וקבלת העיטור/צל"ש.

לדברי דרורי, מקים האתר:

אתר הגבורה מביא את סיפורם של חיילי צה"ל מקבלי צל"שים ועיטורים מקום המדינה ועד היום. המידע באתר הגבורה מבוסס על מחקר מתמשך שאני עורך בשנים האחרונות. האתר מאפשר לבני משפחות ומכרים להוסיף מידע לאתר, בעיקר לצורך הסיפור שמאחורי הסיפור. המידע באתר הגבורה מבוסס על מחקר מתמשך שאני עורך ובמסגרתו אני עושה מאמצים רבים באיתור צל"שים נשכחים, צל"שים לא ידועים או צל"שים שפורסמו רק בראשי תיבות של מבצעיהם. כל פעילות החשיפה נעשית בשיתוף פעולה של הצנזורה.

עפר דרורי - יוזם המחקר ועורך אתר הגבורה, מארס 2007.

בשנת 2013 הוענק לדרורי פרס פינקלר למידע מטעם חברת טלדן על פעילותו בהקמת אתר הגבורה.

קישורים חיצוניים

Flag of Israel.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראל. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.