בית החולים הקליני המרכזי של נשיא רוסיה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:בית חולים

פרמטרים ריקים [ שם המנכ"ל ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

בית החולים הקליני המרכזי
Корпус 1 фасад.jpg
בניין האשפוז המרכזי
מאפייני הארגון
סוג בית חולים כללי, בית חולים שיקומי, בית חולים לילדים
בעלים ממשלת רוסיה
היסטוריה
תאריך ייסוד 1957
שירותים
מיטות 1,400
אתר בית החולים הקליני המרכזי
גאוגרפיה
כתובת רחוב מרשל טימושנקו 15, מוסקבה
מיקום רוסיה
מינהל הרפואה הראשי של המינהל לענייני נשיא רוסיה - המנהל את בית חולים הקליני המרכזי ואחראי להענקת שירותי רפואה לנשיא המדינה

בית החולים הקליני המרכזי (רוסית: Центральная клиническая больница c поликлиникой Управления делами Президента Российской Федерации) (נקרא גם "בית החולים של הקרמלין" ו"קרמליובקה") שוכן בנפת קונצבו שבמערב מוסקבה.

בית החולים נחשב לאחד הטובים והמתקדמים בעולם. בית החולים נוסד ב-15 באוגוסט 1937 כדי לשרת את האליטה של ברית המועצות. מאז ועד היום הוא משרת אנשי מפתח ובכירים במדינה כמו נשיא רוסיה, שרים בממשלת רוסיה, פקידים בכירים, אנשי צבא ושירותי ביטחון בכירים, מדענים, קוסמונאוטים ועוד. בנוסף באים להתאשפז בבית החולים בכירי ממשל ממדינות רבות בעולם. באופן אירוני, בתקופה הסובייטית הרופאים שעבדו בו היו מושחתים ונבחרו לא רק על פי כישוריהם אבל גם לפי נאמנותם למפלגה והקשרים שלהם. היה נהוג גם לשלם שוחד לרופאים. במשך שנים היה הרופא הראשי יבגני צ'זוב, שגם היה חבר בוועד המרכזי של המפלגה. לאורך שנות ה-80 וה-90 הדרדרה רמתו של בית החולים, עד שנוצר מצב שב-1996 נשיא רוסיה דאז בוריס ילצין לא היה יכול לעבור בבית החולים ניתוח מעקפים. כיוון שגם היה מסוכן מידי להוציא אותו אל מחוץ למדינה, ארצות הברית שלחה משלחת חירום שתחדש ותשדרג את בית החולים.

מאז בית החולים נמצא בתחזוקה שוטפת. מתחם בית החולים מוקף בחומות גבוהות ומאובטח על ידי שירות האבטחה הפדרלי. בית החולים זוכה גם לביקורת על היחס המיוחד שהוא זוכה אליו, על ה"אליטיסטיות" שלו ועל העובדה שמעטים האנשים במדינה שיכולים לקבל בו טיפול. בית החולים מנוהל על ידי המינהל לענייני נשיא רוסיה.

קישורים חיצוניים

P medicine.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא רפואה. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.