בניין המשרדים של בית הנבחרים פורד

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בניין המשרדים של בית הנבחרים פורד

בניין המשרדים של בית הנבחרים פורד או בניין המשרדים פורד או בניין פורדאנגלית: Ford House Office Building) הוא אחד מארבעת בנייני המשרדים המשמשים את עובדי בית הנבחרים של ארצות הברית הבניין ממוקם על גבעת הקפיטול בוושינגטון די. סי., בירת ארצות הברית.

בניין המשרדים פורד הוא בניין המשרדים היחיד של בית הנבחרים שאינו מחובר מתחת לאדמה (באמצעות הרכבת התחתית של קפיטול ארצות הברית) לאחד מבנייני המשרדים האחרים או לקפיטול עצמו, ובניין המשרדים היחיד של בית הנבחרים שאינו מכיל משרדים של חברי בית הנבחרים של ארצות הברית. הבניין משמש בעיקר את צוותי ועדות בית הנבחרים של ארצות הברית, וכן את משרדו של אדריכל הקפיטול ,את משרד התקציב של קונגרס ארצות הברית, ואת הוועדה לביטחון ולשיתוף פעולה באירופה של בית הנבחרים[1].

היסטוריה

לפני בנייתו של בניין פורד היו ממוקמים באתר זה "בית הספר בל" (Bell School) ו"כנסיית ציון ווסלי" (Zion Wesley Chapel). בנייתו של הבניין החלה בשנת 1939 במסגרת תוכנית מנהל פרוייקטי העבודה של ארצות הברית, והיה בניין המשרדים הפדרלי הראשון שנבנה בוושינגטון, תכנונו של הבניין נועד להקים בניין איכסון המשמש משרדים אחרים שהוקמו ברחבי הבירה, מתוך תוכנית שהקמת הבניין תהא מהירה וזולה (בזמן שבנייני משרדים מפוארים ויקרים יותר נבנים במקביל)[1].

הבניין שימש במקור את מפקד האוכלוסין של ארצות הברית בשנים 1942 - 1940[1]. לאחר מכן שימש הבניין את יחידת ההדפסה הסמויה של ה-FBI. בבניין איכסנו את אלפי רשומות טביעות אצבע שבאותה עת, בהעדר טכנולוגיות מתקדמות, הצריך טכניקות חיפוש ידניות כדי למצוא התאמה. יחידה זו של ה-FBI היתה בין היחידות הראשונות שעברו לבניין ג'יי אדגר הובר עם השלמת בנייתו ב -1974[1].

לאחר עזיבת ה-FBI מהמבנה, הבניין נרכש על ידי אדריכל הקפיטול ושמו שונה ל-"אגף 2 של בית הנבחרים" (House Annex-2)[1].

בסוף שנות השמונים, הורשו המפלגות הדמוקרטיות והרפובליקניות לשנות את שמו של הבניין. הרפובליקנים, אז במיעוט, בחרו לשנות את שמו של הבניין לשמו הנוכחי - "בניין פורד", על שם נשיא ארצות הברית לשעבר ג'רלד פורד, ואילו הדמוקרטים במקביל בחרו לשנות את שם "אגף 1 של בית הנבחרים" (House Annex-1) ל"בניין אוניל" על שם יושב ראש בית הנבחרים טיפ או'ניל.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0