ג'ון מונטרול

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אוריגמי טירנוזאורוס מקופל מ Montroll הוראות

ג'ון מונטרול (John Montroll) הוא אמן אוריגמי אמריקאי, סופר, מורה, ומתמטיקאי. הוא כתב ספרים רבים על אוריגמי. מונטרול לימד בבית סנט אנסלם המנזר של בית הספר בוושינגטון מאז 1990.

ביוגרפיה

ג'ון מונטרול נולד בוושינגטון הבירה.[1] הוא בנו של אליוט ווטרס מונטרול, מדען ומתמטיקאי אמריקאי. יש לו תואר ראשון לאמנות תואר ראשון במתמטיקה מאוניברסיטת רוצ'סטר, מאסטר באמנויות בהנדסת חשמל מאוניברסיטת מישיגן, מאסטר באמנויות במתמטיקה שימושית מן האוניברסיטה של מרילנד.[2]

ג'ון מונטרול כבר בגיל שש למד את ספר האורגמי הראשון שלו, "איך לעשות אוריגמי" מאת איסאו הונדה. באותו גיל הוא התחיל ליצור לעצמו אוריגמי חיות. הוא הפך להיות חבר במרכז אוריגמי באמריקה בגיל שתים עשרה. הוא השתתף בכנס אוריגמי הראשון שלו בגיל 14. מונטרול לימד מתמטיקה בבית מנזק סנט אנסלם של בית הספר בוושינגטון הבירה, לימד קבוצות קטנות של מתמטיקה מתקדמת תלמידים, חדו"א, גאומטריה, וכן קורס אוריגמי. אחד התחביבים של ג'ון מונטרול הוא שריקה – הוא יכל לשרוק ב-5 אוקטבות, וגם הוכיח כשרון זה בשתי ועידות שריקות ב לואיסברג, צפון קרוליינה.

ג'ון מונטרול היה חלוץ האוריגמי המודרני עם פרסום ספרו הראשון, "אוריגמי עבור חובבים" ב־1979, אשר היה ספר אוריגמי הראשון שבו כל דגם הוא מקופל גיליון מרובע יחיד ללא חתכים. באותו ספר הוא גם הציג את המונח אוריגמי "קיפול אוזן ארנב כפול."

פרסומים

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ את Origamian, Vol.9, גיליון 3, 1970, פורסמה על ידי מרכז אוריגמי
  2. ^ "Mr. John Montroll". St. Anselm's Abbey School. נבדק ב-במרץ 24, 2015. {{cite web}}: (עזרה)