המכון האמריקאי לברזל ופלדה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
המכון האמריקאי לברזל ופלדה
Steelmark logo.svg
חברי המכון האמריקאי לברזל ופלדה על "רציף הזהב" בקליבלנד, אוהיו.

המכון האמריקאי לברזל ופלדה הוא האגודה של יצרני הפלדה בצפון אמריקה. יחד עם ההתאגדויות שקדמו לו, הוא אחד מאגודות המסחר הוותיקות בארצות הברית שנוסדו עוד בשנת 1855[1].

הצורך בקיום ארגון שייקח על עצמו את ביצוע כל הפעילות כדי לקדם את האינטרסים של תעשיית הברזל, הביאו להקמת האיגוד האמריקאי לברזל בשנת 1855. בשנת 1864, עם ההתוודעות לתהליך בסמר[2], החליטה הנהלת הארגון שישבה בפילדלפיה, על שינוי השם לאיגוד האמריקאי לברזל ופלדה. בתחילת המאה ה-20, לאחר יותר משלושים שנה של שגשוג מתמיד של התעשייה, ראו ראשי הארגון צורך להשלים את עבודות הסטטיסטיקה שביצע האיגוד. צורך זה הביא בשנת 1908 להקמת המכון האמריקאי לברזל ופלדה. עד שנת 1912 פעלו המכון והאיגוד זה לצד זה, ובינואר 1913 התמזגו שני הגופים הללו לשם הנוכחי, ומקום מושבו של המכון עבר לניו יורק.

השפל הגדול שהחל בשנת 1929, ולאחר מכן מלחמת העולם השנייה, העלו את קרנו של המכון בעקבות הנחיצות שלו לריכוז הצרכים בתעשייה כלפי הממשל הפדרלי, והמכון עצמו זכה לפריחה גדולה מבחינת היקף העבודה שלו והמועסקים על ידו. בשנת 1974 עבר המכון על כל מחלקותיו לוושינגטון הבירה, למעט המשרד לתקני בנייה אזוריים שנשאר בניו יורק[1].

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ 1.0 1.1 A History Spanning More Than 160 Years, American Iron and Sreel Institute
  2. ^ שיפור תהליך הפקת הפלדה, טִיוּב איכותה והוזלתה בצורה משמעותית.
Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0