המכלול:טיפול בהפרת זכויות יוצרים של המכלול

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: מכלולזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
זכויות יוצרים
זכויות יוצרים במכלול
האם מותר להעתיק טקסטים מהמכלול?
אישורים להעתקה
ייעוץ בעניין זכויות יוצרים (שאלות ותשובות נפוצות)
טיפול בהפרת זכויות יוצרים של המכלול
טיפול בהפרת זכויות יוצרים במכלול
רשיונות:
סיכום רישיון cc-by-sa
GNU FDL
תמונות:
רישוי תמונות
מהי תמונה חופשית?
באילו תמונות מותר לי להשתמש?
תמונות מפליקר
שימוש הוגן


דף זה בא להציג את אופן הטיפול בפגיעה בזכויות היוצרים של המכלול וכותביה, פגיעה הנובעת מציטוט מהמכלול במקור חיצוני ללא ציון מקור המידע. לדף העוסק בטיפול בהפרת זכויות יוצרים של אחרים שנעשתה בתוך המכלול, ראו המכלול:בעיות בזכויות יוצרים.

תנאים לציטוט מהמכלול

המכלול הוא אנציקלופדיה חופשית, אך תוכנה אינו ברשות הציבור והוא כפוף לתנאי רישיון CC-BY-SA. תנאים אלה מחייבים לתת את הערת זכויות היוצרים המופיעה בתחתיתו של הדף המצוטט, ובפרט לציין את רשימת התורמים של מקור הציטוט (כלומר את כתובתו של הדף המתאים במכלול בו מפורטת רשימת התורמים).

מכתב תלונה לעניין טקסט

מכתב תלונה אפשרי:

א.ג.נ.
הריני להפנותכם לאתר ____. באתר זה, אשר לפי פרטיו מוחזק על ידיכם, מופיעים ציטוטים של קטעים מאתר המכלול מבלי ציון מקורם ובניגוד לתנאי השימוש (ראו כאן: ____).

השימוש במידע באתר המכלול, מותר אך ורק לפי תנאי הרישיון המפורטים באתר. שימוש שלא בהתאם לתנאי הרישיון מהווה הפרת זכויות יוצרים על כל המשתמע מכך.

ניתן להשתמש במידע טקסטואלי המצוי באתר המכלול לכל מטרה, ובכלל זה שימוש מסחרי או לימודי, במסגרת שימוש הוגן בהתאם לתנאי הרישיון המפורטים באתר.

המכלול הוא אנציקלופדיה חופשית על פי ההגדרה של רישיון CC-BY-SA וציטוט ממנו צריך להיעשות על פי תנאי רישיון זה המופיע באתר המכלול, ומחייב, אישור בכתב ממכון חכמת התורה וציון מדויק של המקור (ציון הערך במכלול שממנו נלקח הציטוט, וקישור לערך או לרשימת התורמים בו).

כמו־כן אין לכתוב שזכויות יוצרים על המידע הלקוח מהאתר שייכות לכם באופן בלעדי, ויש לציין מפורשות שהוא מפורסם תחת רישיון שימוש הוגן או אישור בכתב.

אודה להתייחסותכם המהירה,
בברכה...

מכתב תלונה לעניין שימוש בתמונה או איור

מכתב תלונה אפשרי:

א.ג.נ.

הריני להפנותכם לאתר ____. באתר זה, אשר לפי פרטיו מוחזק על ידיכם, מופיעה תמונה/איור מאתר המכלול מבלי ציון מקורם ובניגוד לתנאי השימוש (ראו כאן: ____).

השימוש במידע שבאתר המכלול, מותר אך ורק לפי תנאי הרישיון המפורטים באתר. שימוש שלא בהתאם לתנאי הרישיון מהווה הפרת זכויות יוצרים על כל המשתמע מכך.

לידיעתכם כל הזכויות שמורות (c) למכון חכמת התורה בע"מ (חל"צ) על כל הערכים והתכנים במכלול.

אודה להתייחסותכם המהירה,

בברכה...

ראו גם

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הדף באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0