המכלול:להורדה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף המכלול:לא-מקוון)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו מבית מכון חכמת התורה.png
ברוכים הבאים לדף הורדת המכלול למחשב האישי שלכם!


הנהלת המכלול שמחה להודיע על האפשרות להוריד את אנציקלופדיית "המכלול" למחשב האישי שלכם, בצורה שתאפשר לכם לקרוא את תכני האנציקלופדיה גם ללא חיבור לרשת המקוונת.

יצירת אפשרות זו מהווה נדבך נוסף מהחזון של מכון חכמת התורה והנהלת האתר, של יצירת תחליף הולם לויקיפדיה העברית.


על מנת לקרוא את ערכי המכלול, יש להשתמש בתוכנה הייעודית Kiwix או להתקין את תוסף Kiwix לדפדפן גוגל כרום, בנוסף יש להוריד את קובץ הגרסה הלא-מקוונת של המכלול (קובץ ZIM) דרך אחד מהקישורים הבאים. לאחר מכן ניתן לפתוח את הקובץ דרך תכנת Kiwix או דרך התוסף.

נכון להיום המכלול זמין לקריאה דרך קובץ ZIM בגירסה ללא תמונות בלבד.


קבצים להורדה

  • גרסה ללא תמונות (מעודכן לתאריך כ"ג אייר תשפ"ב - 24.5.2022) - הקובץ הוא בגודל 1.8 ג'יגה בייט, מכיל 222,280 ערכים מתוך 313,234 ערכי המכלול, ואינו כולל תמונות ודפים שעדיין לא נפתחו לקריאה (דפים לטיפול ודפים מותאמים).
  • גרסה עם תמונות - תעלה בעזרת ה' מיד עם סיום מיזם סינון תמונות.

הוראות התקנה

יש להוריד למחשב את קובץ הזים ואת תוכנת Kiwix, (הקבצים יורדים בצורה דחוסה, ויש לחלץ אותם קודם ההפעלה על ידי הקשה ימנית על הקובץ ובחירת "חילוץ"). לאחר מכן יש להקיש הקשה ימנית על הקובץ, לבחור "פתח באמצעות">תוכנת Kiwix. אם האפשרות Kiwix אינה מופיעה, יש לבחור "בחר אפליקציה אחרת", לגלול לסוף הרשימה ולבחור "אפליקציות נוספות". אם היא עדיין אינה מופיעה יש לבחור "חפש אפליקציה אחרת במחשב זה" ואז לבחור בתוכנת ה-Kiwix. בפתיחה הבאה הקובץ יפתח אוטומטית דרך התוכנה המתאימה.

קישורים חיצוניים

מכון חכמת התורה

לוגו מכון חכמת התורה.png

מכון חכמת התורה נוסד בשנת ה'תשע"ד במטרה לפתח מענים ייחודיים לאתגרי הדור החדש בציבור החרדי.

אחרי עשרות שנים בהן הקימה היהדות החרדית מוסדות מבוססים, המשמשים כתיבת נח ששטה בבטחה, בעשור האחרון החלו מתגלים בקעים בקצותיה של חומות התיבה. ספינת היהדות החרדית, מתמודדת עם מי הים שהחלו לפרוץ פנימה, והיא ניצבת מול תהליכים רבים שמאתגרים את קיומה הבטוח; חדירת האינטרנט (המסונן), יציאת הנשים לשוק התעסוקה הכללי, חלחולה של האקדמיה, ועוד רבות. בעקבות תהליכים אלו רבים מבני היהדות החרדית נעים בין גלי הים וחשופים לתנודות הסוערות של העולם שמסביב. גדולי המחנכים מתריעים כי נדרשים מענים עכשוויים שישמשו כ'דף של ספינה' לדור החדש הבא במגע עם הרוחות שמחוץ לתיבה. המכון נוסד - בידי הרב יוסף קמינר בהכוונת גדולי ישראל - לענות על צורך זה, ולפתח כלים טכנולוגים מתקדמים ורעיונות רעננים שיתנו חוסן ועמידות מול אתגרי הדור החדש.

לצורך כך הקים המכון פרויקטים העומדים לצידו של החרדי בדורנו בכל מקום ובכל זמן;

  • המכלול - האנציקלופדיה המקוונת של הציבור החרדי          סמל המכלול גמרא 2.PNG
  • שיתופתא - רשת תורנית לפרסום ושיתוף חידושי תורה שתופתא.jpg
  • אספקלריה - השקפת התורה על העולם העכשווי             לוגו אספקלריה עדכני.png