הנס המלכותי של ניו זילנד

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הנס המלכותי של ניו זילנד
Royal Standard of New Zealand (1962–2022).svg
כינוי דגלה האישי של מלכת ניו זילנד
סוג הדגל [[קובץ:FIAV נס מלכותי.svg|23px||קישור=תבנית:סוג דגל]]
הונף לראשונה 11 באוקטובר 1962
מוטיבים עיצוביים מחולק לרבעים: 1. כחול, ארבעה כוכבים אדומים (הצלב הדרומי) ; 2. אדום, גיזת זהב; 3. כחול, שני פטישי זהב; 4. אדום, אלומת חיטה זהובה. במרכז: רצועה לבנה, שלוש ספינות, במרכז הדגל דגל המלכה אליזבת השנייה.

הנס המלכותי של ניו זילנד הידוע גם כדגל המלכה האישי לניו זילנד הוא דגלה האישי של המלכה אליזבת השנייה בתפקידה כמלכת ניו זילנד. הדגל אושר לשימוש בשנת 1962 לשימושה הבלעדי של המלכה בביקוריה בניו זילנד או כאשר היא משמשת כראש המדינה באירועים מחוץ לממלכה. לנציגה של המלכה במדינה, המושל הכללי של ניו זילנד, יש דגל משלו.

ב-11 באוקטובר 1962 הודיעה המלכה על אימוצו של דגל אישי מיוחד למטרות ביקורה בניו זילנד בין ה-6-8 בפברואר 1963 ולשימוש לאחר מכן. מאז, הדגל מונף על כל בניין שבו מתאכסנת המלכה, ועל כל ספינה אשר מפליגה במימיה של ניו זילנד כאשר היא על סיפונה. כמו כן מונף הדגל כאשר המלכה משתתפת באירוע ציבורי או ממלכתי ובמצעדים צבאיים כאשר המלכה נוכחת. המקרה היחידי שבו יונף הדגל בהיעדרה של המלכה הוא לכבוד יום הולדתה הרשמי של המלכה.

כאשר הדגל מונף לצידו של דגל ניו זילנד, דגלה האישי של המלכה יונף בעמדת הכבוד.

תיאור הדגל

הדגל הוא כרזה של שלט האצולה של ניו זילנד מושחת על ידי דגל המלכה אליזבת השנייה. הדגל מחולק לארבעה רבעים: הרבע הראשון כולל ארבעה כוכבים אדומים על רקע כחול כיצוגה של מערכת הכוכבים הצלב הדרומי (כפי שמוצג על הדגל הלאומי); השני, גיזת זהב על רקע אדום; השלישי, שני פטישי זהב מוצלבים על רקע כחול והרבע הרביעי מציג אלומת חיטה זהובה על רקע אדום.

במרכז הדגל עוברת רצועה לבנה המציגה שלוש ספינות, במרכז (ומעל הספינה האמצעית) מופיע חותם דגל המלכה אליזבת השנייה: רונדל בצבע כחול כהה, במרכזו האות הרומאית "E", מעליה הכתר המלכותי ומסביבם זר של ורדים כולם בצבע זהב.

ראו גם

קישורים חיצוניים

  • הנס המלכותי של ניו זילנד באתר דגלי העולם (באנגלית)
  • "סמלים וטקסים". ארמון בקינגהאם. נבדק ב-2006-07-23.
  • "הנס המלכותי של ניו זילנד". האנציקלופדיה של ניו זילנד (1966). נבדק ב-2006-07-23.
  • "דגלים ניו זילנדיים אחרים". משרד התרבות והמסורת (ניו זילנד). נבדק ב-2006-07-24.


Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0