התוכנית לגילוי וקידום תלמידי בית ספר מצטיינים במתמטיקה

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: הערך דל ביותר, הוא בקושי קצרמר, ראו גם בדף השיחה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

תוכנית בנו ארבל (לשעבר התוכנית לגילוי וקידום תלמידי בית ספר מצטיינים במתמטיקה) היא תוכנית באוניברסיטת תל אביב בהנהלת פרופ' אילון סולן, אשר מזהה תלמידי בית-ספר המצטיינים בצורה מיוחדת במתמטיקה ומצרפת אותם לאוניברסיטה.
עד לפטירתו בחודש אפריל 2013, נוהלה התוכנית על ידי פרופ' בנו ארבל.

דרישות

על מנת להתקבל לתוכנית, נדרשים בגרות של 5 יחידות במתמטיקה ומעבר בהצלחה של מבחן C או מעבר בהצלחה של שלושה מבחנים, A, B & C. מבחן A דורש ידע מתמטי ברמת בית-ספר יסודי וחטיבת ביניים, אך בעיקר הוא דורש לוגיקה מפותחת.

אחרי מעבר בהצלחה של מבחן A, התלמיד עובר מכינה בת חצי שנה, ובה לומד מחצית מהחומר הנדרש. בסוף המכינה התלמיד נדרש לעבור בהצלחה את מבחן B, אשר אחריו ישנה מכינה נוספת בת חצי שנה, ולבסוף מבחן מסנן, מבחן C, אשר קובע האם התלמיד ייכנס לתוכנית. תלמיד יכול לדלג כרצונו על מבחנים A ו B, ולעבור בהצלחה את C בלבד (ללא מכינה).

לימודים באוניברסיטה

אחרי שמועמד מתקבל לתוכנית, הוא לומד כסטודנט במעמד מיוחד, וכדי לעבור למעמד של סטודנט מן המניין ולהיות זכאי לתואר עליו להציג זכאות לתעודת בגרות ופטור מחובת לימודי אנגלית (באמצעות קבלת ציון מתאים בחלק של האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או בבחינת אמי"ר, או סיום בהצלחה של קורס מתאים באנגלית באוניברסיטה).

ראו גם

המרכז הישראלי לקידום מדעי המתמטיקה