ויקירפואה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ויקירפואה
ויקירפואה.jpg
סוג אתר אינטרנט מבוסס ויקי
בשיתוף עם איגוד רופאי המשפחה בישראל
תאריך ההקמה 2011
שירותים עיקריים להציג ידע רפואי נגיש שנכתב על ידי אנשי מקצוע מתחום מדעי הבריאות והרפואה
Green globe.svg אתר האינטרנט הרשמי של ויקירפואה

ויקירפואה היא מיזם ואתר אינטרנט מבוסס ויקי ישראלי של איגוד רופאי המשפחה בישראל בשיתוף רשת רפואה שהוקם ב-2011. המיזם הוקם במטרה להציג ידע רפואי בתבנית חופשית ונגישה לכל, ברוח מיזם ויקיפדיה ולספק מידע רפואי אמין וזמין לרופאי המשפחה ולשאר מקצועות הרפואה. הוא פועל ללא כוונת רווח. נכון ל-6 במרץ 2018 יש בוויקירפואה 3,231 ערכים.

ויקירפואה מיועדת לשתף לעדכן במידע המעודכן והמתחדש לרופא המשפחה ולרופא הראשוני, לרופאים מומחים, בעיקר בתחומים בהם אינם עוסקים באופן שוטף, לאנשי מקצועות הרפואה ולכל מי שמעוניין ברפואה ובריאות.

להבדיל מוויקיפדיה, את הערכים באתר ויקירפואה יכולים ליצור ולערוך רק אנשי מקצוע מתחום מדעי הבריאות והרפואה. הכותבים והעורכים בויקירפואה הם רופאים או בעלי תואר אקדמי מקביל כמו PhD והם מזוהים בשמם המלא. המיזם מאפשר להציג חילוקי דעות בנושאים השונים.

המיזם הוקם ביוזמת יו"ר איגוד רופאי המשפחה בישראל פרופ' שלמה וינקר שהוא גם העורך האחראי וד"ר רמי טמיר. המימון הראשוני התקבל כמענק לימודי מחברות המכירות בחשיבות המיזם ומוגדרות כידידי ויקירפואה. בהמשך מתוכננת הופעת מודעות פרסום טקסטואליות צמודות תוכן בדומה למודעות גוגל שיציגו מידע פרסומי רלוונטי.

התוכן של ויקירפואה חופשי לשימוש תחת רישיון Creative Commons Attribution-Share Alike License‏ (CC-BY-SA) פרט למקומות בהן מצוין אחרת. משמעות הדבר היא שהתוכן יכול להיות מועתק, מותאם ומופץ מחדש בתנאי שהמפיץ החדש מאפשר אותו חופש לאחרים ומציין במפורש כי מקור המאמר הוא בוויקירפואה של אגוד רופאי המשפחה.

קישורים חיצוניים

Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0