חוליו (אפליקציה)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חוליו היא אפליקציה המציעה טיסות מוזלות ליעדים שונים בעולם, בהתרעה של שעות אחדות לפני מועד ההמראה. בניגוד לסוכנויות הנסיעות, שעובדות עד שעות הערב המוקדמות, מפרסמת "חוליו" את הטיסות בין השעות 22:00 בלילה ועד 10:00 בבוקר.  

האפליקציה נוצרה על ידי גיורא מנדל ודדי רשתי ועלתה לאוויר ביולי 2012[1]. האפליקציה מאפשרת לקבל התרעה מדי יום. האפליקציה מציעה את המושבים האחרונים, שטרם נמכרו, ומציעה מחירים זולים המגיעים עד ל-199 יורו בלבד.

החל מדצמבר 2013 חוליו משווקת גם צימרים ומלונות בישראל. דילים על מלונות בארץ ניתן לראות באפליקציה 24 שעות ביממה ודילים של צימרים בארץ ניתן לראות בעיקר בשעות הבוקר.

אופן שימוש

האפליקציה מציעה טיסות לחו"ל  רק אחרי השעה 22:00. ניתן לבחור אילו טיסות ואיזה מחיר מעניין את המשתמש וניתן לקבל גם התרעה על הטיסות בטלפון. לאחר בחירה ממלאים את שמות הנוסעים, מזינים פרטי התקשרות וכעבור דקות ספורות מקבלים אישור טיסה לאפליקציה, ב-SMS וגם במייל. 

רוב הדילים של "חוליו" הם למקומות נופש שנמצאים מראש בטווח הזול יותר של החופשות לחו"ל  כגון: יוון, קפריסין, מאלטה וכן לערים אירופאיות מרכזיות, דוגמת רומא וברלין. כמו כן, יש אפשרות לבחור באפשרות "טיסות פרימיום" וכך לקבל מבחר יעדים אטרקטיבי מעט יותר, עם דילים דוגמת ברצלונה ב-239 יורו לטיסת הלוך-חזור.

הישגים

כשנה לאחר שעלתה לאוויר, רושמת "חוליו" יותר כ-350 אלף הורדות, ומתגאה בשיא של 60 אלף כניסות בלילה. אולם בראיון שערך מפתח האפליקציה גיורא מנדל בדה מרקר (ראה הערה למטה) סיפר, כי בשנה הראשונה לאפליקציה, בוצעו כ-2,000 הזמנות בלבד. אולם בכוונתו להרחיב את היצע האפליקציה.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ יעל קישיק, ספונטניים? הכירו את אפליקציית Hulyo, מאקו - חופש, 2.8.2012