חיים עם האדמה (אפקוט)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מתקן "חיים עם האדמה" לוקח את המבקרים דרך חממות ביתן האדמה, ומציג להם חקלאות לא קונבנציונלית, וניסויים שנערכים בחקלאות מודרנית.
דלעת בצורת מיקי מאוס.
פיתוח של עץ עגבניות
שגיאה ביצירת תמונה ממוזערת:
עצי פלפלים הגדלים בשיטות הידרופוניות

חיים עם האדמהאנגלית: Living with the Land) הוא מתקן שעשועים הממוקם בביתן האדמה שבפארק השעשועים אפקוט בדיסניוורלד שבפלורידה. המתקן מורכב מנסיעה בסירה כאשר בחלקו הוא מתקן אפל ובחלקו - סיור בחממות הביתן.

תיאור המתקן

המתקן הוא מתקן נסיעה איטית בסירות. המבקרים נלקחים בסירות דרך חלקו הראשון של המתקן - מתקן מסוג מתקן אפל, המציג סצנות הקשורים ליחסי האדם והטבע בכדור הארץ. המבקרים נלקחים דרך יערות גשם, ערבות ואדמות חקלאיות, סצנות המונפשות על ידי חיות המופעלות על ידי אודיו אנימטרוניקס, כמו כן המתקן מציג למבקרים תנאי מזג אוויר שונים.

חלקו השני של המתקן הוא מסע בחממות הביתן, ומציג בעיקר טכנולוגיות חדשניות בתחום החקלאות. במתקן יש חוות גידול דגים, חממות ניסיוניות ומעבדות, והמתקן מציג טכנולוגיות חדשניות כגון: גידולים הידרופונים, טפטפות, וגידולים משולבים (intercropping).

בחממות נערכים ניסויים עבור נאס"א, בניסיון לבדוק השפעות של העדר כוח משיכה על צמחים, במטרה לפתח צמחים שיוכלו לגדול בתחנות חלל, ובתנאים של העדר כוח משיכה או כוח משיכה נמוך.

נתוני המתקן

  • פתיחה: 1 באוקטובר 1982
  • מתכנן: WED מיזמים
  • סוג המתקן: שיט בסירה
  • תכולת המתקן: 2,736 מבקרים לשעה
  • תכולת לסירה: 36-38 מבקרים לסירה
  • מספר בובות אודיו אנימטרוניקס: 40
  • אורך המתקן: 13:50 דקות

תוצרת החממות

חלק מהמזון הגדל בחממות המהוות חלק מהמתקן מוגש במסעדות ביתן האדמה.

ההיסטוריה של המתקן

המתקן הוא הרחבה של מתקן דומה קודם שהיה במקום ונקרא "האזינו לאדמה" (Listen to the Land) שפעל במקום מפתיחת הביתן בשנת 1982 ועד ה-27 בספטמבר 1993.

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0