לוקאס ארטס

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
LucasArts
סוג חברת בת של לוקאס פילם
מייסדים George Lucas
תקופת הפעילות מאי 1982 – הווה (כ־41 שנים)
משרד ראשי סן פרנסיסקו, קליפורניה, ארצות הברית
בעלות לוקאס פילם
ענפי תעשייה משחקי מחשב
אנשי מפתח

George Lucas

Paul Meegan
עובדים 350+ (2007)
 
www.lucasarts.com
הלוגו של "לוקאס פילם"
הלוגו הישן של "לוקאס ארטס"

לוקאס-ארטס ("לוקאס-פילם גיימס" לשעבר) הייתה חברת בת של לוקאס פילם שהתמחתה בפיתוח והפצה של משחקים למחשב ולקונסולות המשחק השונות.

החברה התפרסמה בזכות משחקי הרפתקה אותם פיתחה בשנות ה-80 וה-90, ביניהם משחקים רבים שהתבססו על סדרת סרטי "מלחמת הכוכבים". בתחילת חודש אפריל 2013 הודיע תאגיד דיסני, שרכש את כלל נכסי לוקאס פילם ולוקאס ארטס, על סגירת החברה.

היסטוריה

החברה נוסדה במאי 1982 על ידי מפיק הסרטים ג'ורג' לוקאס ונקראה "לוקאס פילם". ג'ורג' לוקאס רצה שהחברה תתעסק במגוון תחומים בתחום הבידור, ולכן שיתף פעולה עם חברת אטארי בפיתוח משחקי מחשב בפרט וקונסולת משחקים בכלל. שיתוף פעולה זה הניב תוצאות, כבר בשנת 1984 שוחררו שני המשחקים Ballblazer ו-Rescue on Fractalus לקונסולת המשחק אטארי 5200 תחת השם "לוקאס פילם". בשנת 1985, הופצו שני משחקים אלו למחשב. כשבוע לפני הפצתם למחשב הודלפו גרסאות בטא של שני המשחקים.

שני משחקים נוספים שהופצו על ידי החברה מעט אחרי הפצת שני המשחקים הנ"ל הם: Koronis Rift ו-The Eidolon.

ב-1990 לאחר ארגון מחדש ואיגוד של החברות בבעלות ג'ורג' לוקאס הוחלט להקים חברה אחת תחת השם "לוקאס ארטס" (LucasArts Entertainment Company).

ב-3 באפריל 2013 הודיע באופן רשמי תאגיד דיסני על סגירתה של לוקאס ארטס ומעבר לפיתוח משחקים תחת זכיונות שיוצעו לחברות חיצוניות.

משחקי הרפתקאה

קישורים חיצוניים