ליבהר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קבוצת ליבהר
Liebherr-logo.jpg
נתונים כלליים
סוג חברה ציבורית בערבון מוגבל
תאריך הקמה 1949
משרד ראשי בול, שווייץ
מוצרים עיקריים ציוד מכני הנדסי ומכונות לתעשייה
הכנסות 7.58 מיליארד אירו (2010)
אנשי מפתח איזולדה ליבהר, ווילי ליבהר
עובדים 32.979 (דצמבר 2010)
www.liebherr.com

ליבהר היא חברה גרמנית העוסקת בייצור ציוד מכני הנדסי, עגורנים, ציוד תעופה, ציוד תחבורה, ציוד בנייה, מכונות לתעשייה, מכונות חקלאות, כלי עבודה ומכשירי חשמל ביתיים. החברה מספקת בנוסף מגוון של שירותים ומוצרים בטכנולוגיה חדשנית.

מטה החברה הראשי שוכן בעיר בול אשר בשווייץ. תהליכי הפיתוח והייצור של מוצרי חברת ליבהר מתבצעים ב-35 מיקומים ב-16 מדינות שונות. נכון לחודש דצמבר 2010 מעסיקה החברה 32,979 עובדים ביותר מ-120 חברות במדינות שונות ברחבי העולם. סך כל מכירות החברה בשנת 2008 הסתכמו ב-8.4 מיליארד אירו כאשר 59% מן המוצרים נמכרו במדינות מערב אירופה.

היסטוריה

Construction in Sète, Hérault 01.jpg

חברת ליבהר נוסדה בשנת 1949 בעיירה קירכדורף בבאדן וירטמברג אשר בגרמניה על ידי הנס ליבהר כחברה משפחתית לציוד בנייה. המוצר הראשון של החברה היה עגורן נייד (TK-10) אשר היה ידוע בקלות הפירוק וההרכבה שלו. נכון לשנת 2011 החברה נמצאת עדיין בבעלות משפחתית מלאה, ומנוהלת על ידי הדור השני של המשפחה, איזולדה ליבהר ו-ווילי ליבהר. קבוצת ליבהר מחולקת ליחידות שונות בתוך החברה, אשר ניתנות לניהול יעיל וקל יותר. ניהול התפעול של ייצור המוצרים ומכירותיהם הינם באחריות מלאה של החטיבה העוסקת בהם.

מוצרים

חברת ליבהר מייצרת מגוון רחב של מוצרים כגון: עגורנים ניידים ומגדליים, ציוד לנמלים, צמ"ה - מוצרי כרייה, חציבה, וחפירה מהגדולים בעולם, בכללם דחפורים, מעמיסים אופניים, מחפרים, טרקטורים, מפלסות, ציוד בנייה, ציוד סלילת כבישים, משאיות עפר, משאיות מכרות גדולות, ומשאיות מערבלי בטון. כמו כן החברה מייצרת חלקי מטוסים ומהווה ספק עיקרי של חלקי מטוסים לאיירבוס. בנוסף, חברת ליבהר מייצרת מכונות תעשייתיות, כלי חיתוך תעשייתיים, כלי עבודה כגון מקדחים, ומכשירי חשמל ביתיים כגון מקררים ומקפיאים.

מוצרי החברה נרכשו על ידי חברת מנופי אבי ומופעלים בישראל.

גלריית תמונות

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0