לשכת הסמים הפדרלית

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

Federal Bureau of Narcotics
תאריך הקמה 14 ביוני 1930
תאריך פירוק 1968

לשכת הסמים הפדרליתאנגלית: Federal Bureau of Narcotics, בראשי תיבות: FBN) הייתה סוכנות של מחלקת האוצר האמריקאית, שהוקמה ב-14 ביוני 1930, כשהיא מאגדת את תפקידי המועצה הפדרלית לשליטה בסמים וחטיבת הסמים. הלשכות הוותיקות הללו הוקמו כדי לאכוף את חוק מיסוי הסמים 1914 וחוק ייבוא וייצוא סמים נרקוטיים 1922[1] (הידוע גם כחוק ג'ונס-מילר).

הארי ג'יי אנסלינגר מונה לנציב הראשון של הלשכה על ידי מזכיר האוצר אנדרו מלון תחת הנשיא הרברט הובר. תחת אנסלינגר, הלשכה דחפה לעונשים קשים על שימוש בסמים. הסוכנות ללוחמה בסמים הוסמכה להעניש על אחזקת סמים כגון מריחואנה על בסיס חוק מס המריחואנה 1937, כמו גם חיזוק חוק מס הסמים 1914. למרות זאת, המוקד העיקרי שלה היה להילחם בהברחת אופיום והרואין. אחד החוקים נגד אופיום היה חוק השליטה באופיום 1942.[2] לשם כך הקימה הלשכה לאורך זמן כמה משרדים מעבר לים בצרפת, איטליה, טורקיה, ביירות, תאילנד ומוקדים אחרים של הברחות סמים בינלאומיות. סוכנים אלה (שמעולם לא היו יותר מ-17) שיתפו פעולה עם גורמי אכיפת סמים מקומיים באיסוף מודיעין על מבריחים. העבודה נגד הרואין ואופיום הונעה עם זאת משיקולי מדיניות החוץ: במהלך מלחמת וייטנאם, למשל, הושמה חשיבות רבה בחקירת מבריחים וייטנאמים שיכולים להיות קשורים למחתרת המקומית, בעוד שנותרו חקירות של מבריחים בקנה מידה גדול מתאילנד ואלה הוזנחו.

אנסלינגר פרש בשנת 1962 ובמקומו מונה הנרי ג'ורדנו, שהיה לנציב הלשכה עד שזו מוזגה בשנת 1968 עם הלשכה לפיקוח על סמים, סוכנות מינהל המזון והתרופות, כדי להקים את הלשכה לסמים וסמים מסוכנים, סוכנות של מחלקת המשפטים של ארצות הברית, שהייתה הסוכנות שקדמה למינהל אכיפת הסמים (DEA).

ראו גם

הערות שוליים

  1. ^ "Records of the Drug Enforcement Administration [DEA]". 15 באוגוסט 2016. {{cite web}}: (עזרה)
  2. ^ Anslinger, Harry Jacob; Tompkins, William F. (1 בינואר 1980). The Traffic in Narcotics. Arno Press. ISBN 9780405135675 – via Google Books. {{cite book}}: (עזרה)
Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0