מדד FTSE 100

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-emblem-development-2.svg הערך נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה, אתם מתבקשים שלא לערוך את הערך בטרם תוסר ההודעה הזו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניח התבנית.
אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך לפני כן רצוי להזכיר את התבנית למשתמש שהניח אותה, באמצעות הודעה בדף שיחתו.
התנהגות המדד בין 1984 ל-2015

מדד FTSE 100אנגלית: FTSE 100 Index שמו המלא מאנגלית: מדד הבורסה של הפייננשל טיימס 100, באנגלית: The Financial Times Stock Exchange 100 Index; ידוע גם בשמו המקוצר: "פוטסי 100") הוא מדד הדגל של הבורסה לניירות ערך בלונדון, העוקב אחר 100 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר הנסחרות בה.

על המדד

המדד שלו מנוהל על ידי קבוצת FTSE, חברה בת בבעלות מלאה של הבורסה בלונדון, שמקורה כמיזם משותף בין הפייננשל טיימס לבורסת לונדון. המדד מחושב בזמן אמת ומתפרסם בכל שנייה כאשר השוק פתוח.

ה- FTSE 100 מורכב באופן כללי ממאה החברות הגדולות בבורסה של לונדון לפי שווי שוק מלא. שווי השוק הכולל של חברה מחושב על ידי הכפלת מחיר המניה של החברה במספר הכולל של המניות שהנפיקו. עם זאת, רוב החברות הן חברות בינלאומיות או עם פעילות בינלאומיות משמעותית, ולכן תנועות המדד הן אינדיקטור חלש למדי לאופן בו כלכלת בריטניה מתנהלת והיא מושפעת משמעותית משערי החליפין של הלירה שטרלינג. אינדיקציה טובה יותר לכלכלת בריטניה היא מדד FTSE 250, מכיוון שהוא מכיל חלק קטן יותר של חברות בינלאומיות.

חברות FTSE 100 מייצגות כ 81% מכלל שווי ההון בבורסה בלונדון. אף על פי שמדד FTSE לכל המניות מקיף יותר, FTSE 100 הוא ללא ספק האינדיקטור לשוק המניות בבריטניה הנפוץ ביותר. מדדים קשורים אחרים הם מדד FTSE 250 (הכולל את 250 החברות הגדולות הבאות אחרי FTSE 100), מדד FTSE 350 (שהוא הצבירה של מדד ה- FTSE 100 ו -250), FTSE SmallCap Index ומדד ה-ה-FTSE All-Share צובר את FTSE 100, FTSE 250 ו- FTSE SmallCap.

חברות רכיב חייבות לעמוד במספר דרישות שנקבעו על ידי קבוצת FTSE, לרבות רישום מלא בבורסה בלונדון עם מחיר נקוב של סטרלינג או אירו בשירות המסחר האלקטרוני בבורסה, ועמידה במבחנים מסוימים בנושא לאום, צף חופשי, ונזילות.

סחר רציף בבורסה בלונדון מתחיל בשעה 08:00 ומסתיים בשעה 16:30 (כאשר תחילת מכירה פומבית סגורה), וערכי הסגירה נלקחים בשעה 16:35.

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0