מכון היצוא הישראלי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף מכון היצוא)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
יש לערוך ערך זה. ייתכן שהערך סובל מבעיות ניסוח, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו, או מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.

מכון היצוא הישראלי (IEI)  הוא ארגון ממשלתי-פרטי שמטרתו לתמוך ולסייע ליצואנים ישראלים. המכון מקדם את היצוא התעשייתי ויצוא השירותים של ישראל וכן מפתח יחסי סחר, שיתופי פעולה ושותפויות אסטרטגיות עם גורמים מחו"ל במטרה לעודד את היצוא והשת"פ הבינלאומי של חברות ישראליות. מאז הקמתו בשנת 1958 המכון מהווה בית עבור היצואנים הישראליים ומעניק בכל שנה שירותים לאלפי יצואנים ואנשי עסקים בישראל. 

תפקידי מכון היצוא

  • סיוע לחברות ישראליות להגדיל את מכירותיהן ברחבי העולם
  • קידום יצואנים ישראלים בקרב חברות בינלאומיות
  • ייזום ופיתוח שיתופי פעולה עם חברות זרות
  • סיוע בבניית יכולותיהם של יצואנים מתחילים המהווה צומת משמעותי עבור התעשייה הישראלית

שירותי מכון היצוא הישראלי

  • קידום האינטרס של היצואן הישראלי באמצעות יוזמות בין - לאומיות ותוכניות ייחודיות במדינות רבות, באמצעות הנציגים הרשמיים של ישראל - נספחי המסחר והכלכלה, דיפלומטים בשגרירויות ובקונסוליות ונציגי פיתוח עסקי מקומיים.
  • קיום קשרי עבודה עם הנציגים הדיפלומטיים ונספחי המסחר הזרים המכהנים בישראל, כמו כן גם עם ארגוני סחר בין - לאומיים ברחבי העולם.
  • שירותי מידע וייעוץ, קשרים וסיוע מקיפים בקידום היצוא של חברות ישראליות.
  • שירותים משלימים עבור קהיליית העסקים הבין - לאומית
  • יזמות וארגון משלחות עסקיות יוצאות ונכנסות
  • יוזם,מקים ומנהל ביתנים לאומיים וביתני מידע בתערוכות ובירידי סחר בינלאומיים ברחבי העולם, בהם מציגות החברות את יכולותיהן במגוון תחומים

פעילות המכון מערבת מעורבות עמוקה את קהילת היצואנים, אלו משפיעים באמצעות הנהלות ציבוריות על סדר היום ותוכנית העבודה של המכון. 

חטיבות ענפיות

למכון שתי חטיבות ענפיות – חטיבת טכנולוגיות וחטיבת מוצרי צריכה,וכן חטיבת שירותים מקצועיים וחטיבת תערוכות. 

חטיבת ענפים טכנולוגיים

החטיבה פועלת במטרה להגדיל את ההזדמנויות העסקיות עבור היצואנים הישראליים בתחומים הטכנולוגיים, עם דגש על יצירת קשרים עסקיים איכותיים ברחבי העולם. במסגרת פעילותה השוטפת יוזמת החטיבה מפגשים עסקיים אפקטיביים, הסכמים לשיתופי פעולה, ופעילות שיווקית בתערוכות. היחידה פועלת לחיבור בלתי אמצעי בין חברות ישראליות לגורמים עסקיים ומוסדיים בעולם, וכן לפתיחת דלתות ליצואנים אצל אינטגרטורים.

ענפי היצוא המיוצגים בחטיבה הם: תקשורת, מדיה דיגיטלית, תוכן, קולנוע וטלוויזיה, תעופה וחלל, ביטחון המולדת (HLS), סייבר, מדעי החיים, אגרוטכנולוגיה, טכנולוגיות מים, רכב, ופרויקטים בינלאומיים. כמו כן פועלת בחטיבה יחידה המרכזת את פעילות המכון אל מול השוק הסיני. יחידה זו פיתחה שירותים ממוקדים לשוק מורכב זה שמטרתם לייעץ ולהכין החברות לפגישות וכן לסייע בפולו-אפ והבנת התרבות העסקית. 

חטיבת מוצרי צריכה

חטיבה זו מהווה צומת של מידע עסקי רבחשיבות ליצואני מוצרי הצריכה. החטיבה ממוקדת ביצירה והרחבת הזדמנויות עסקיות ליצואנים הישראליים, תוך יצירת קשרים עם הנהלות של רשתות קמעונאיות מובילות וחיבור לקניינים מובילים בתחום, ייזום מפגשים עסקיים בתערוכות בינלאומיות, קישור לסוכנים ומפיצים, חשיפה באמצעי התקשורת ובקרב לקוחות פוטנציאלים. החטיבה יוזמת ומציעה ליצואנים ליטול חלק בפעולות שיווק מגוונות כמו ביקורי קניינים ועיתונאים ומפגשים עם לקוחות באתרים שונים בחו"ל.

הענפים המיוצגים בחטיבה הם: מזון ומשקאות, תוצרת טרייה ויין, מוצרים לבית ולמשפחה, DIY, קוסמטיקה וטואלטיקה, אריזה, טקסטיל, אופנה ותכשיטים, יודאיקה וחפצי-חן.

חטיבת שירותים מקצועיים

חטיבת התערוכות

יוזמת מקימה ומנהלת ביתנים לאומים בכ-30 תערוכות בינלאומיות מובילות ברחבי העולם בכל שנה. 

חטיבת קשרי חוץ

אחראית לארגון משלחות עסקיות נכנסות ויוצאות ויוזמת תוכניות הדדיות עם שותפים מרחבי העולם.

המרכז ללימודי יצוא וסחר בינלאומי

מציע מגוון אירועי הכשרה, לרבות קורסים, סדנאות וסמינרים בהיבטים מגוונים של השיווק הבינלאומי.

היחידה הכלכלית

מנתחת ומפרסמת מידע וסקירות כלכליות על מדינות ושוקי יעד לייצוא הישראלי.

יחידת מידע ומודיעין עסקי

מעמידה לרשות היצואנים מקורות מידע איכותיים מהמתקדמים והמובילים בישראל.

היחידה לאיתור שותפים עסקיים

עוסקת באיתור שותפים עסקיים ליצואנים  במדינות היעד.

היחידה לשירותי ייעוץ

נותנת מענה מקצועי לפניות היצואנים בכל הנושאים הקשורים לתחום היצוא.

מרכז סיוע ליצואנים קטנים

משמש כתובת מרכזית לעסקים המעוניינים להיכנס לפעילות יצוא, או יצואנים קטנים שמחפשים דרכים להגדלת היצוא. זוהי יחידת מטה העוסקת בחיבור היצואנים אל מגוון השירותים במכון ואל כלי הסיוע שמדינת ישראל מעמידה עבור אוכלוסייה זו.

חטיבת תקשורת ופרסום

מפיקה ומוציאה לאור פרסומים מודפסים ודיגיטליים אודות התעשייה הישראלית, וכן עוסקת בסיקור התקשורתי השוטף של המכון.

קישורים חיצוניים