מסע המלך (סדרת משחקים)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
המשחק הראשון בסדרה

מסע המלך (אנגלית: King's Quest) היא סדרה של משחקי הרפתקאות מתוצרת Sierra Entertainment (לשעבר Sierra On-Line). הסדרה נחשבת בעיני רבים כקלאסיקה מתור הזהב של משחקי ההרפתקה והיא זאת שבנתה בראש ובראשונה את המוניטין של החברה, כהמשך להצלחה של הפרק הראשון בסדרה - משחק הרפתקה ממוחשב ה"תלת-ממדי" הראשון. על העיצוב של כל המשחק אחראית אחת מהבעלים של סיירה, רוברטה ויליאמס (Roberta Williams).

תיאור

העולם בו מתרחשת סדרת "מסע המלך" אינו עקבי מאוד או מתוחכם במידה רבה. הוא מקיף מעל עשרה עולמות שונים, ביניהם Daventry (מסע המלך 1), Kolyma (מסע המלך 2), Llewdor (מסע המלך 3), Tamir (מסע המלך 4) ו-Serenia (מסע המלך 5).

הדמויות הראשיות בכל פרק בסדרה הן המלך גראהאם (King Graham) ובני משפחתו. קיים רק יוצא מן הכלל אחד - "מסע המלך 8" - בו השחקן שולט על סר קונר מדבנטרי (Sir Connor of Daventry), האביר של המלך גראהאם (שמופיע גם בחידוש הלא-רשמי של "מסע המלך 2", שם הוא יוצר קשר בין שתי הדמויות). עקב זאת, ובגלל ההתמקדות הגדולה באלמנטים של RPG וארקייד במשחק האחרון, מעריצים רבים נמנעים מלהחשיב אותו כהמשך אמיתי של הסדרה והם מכנים אותו KQ:MOE (King's Quest: Mask of Eternity).

דמויות מפורסמות רבות ממיתוסים ואגדות מופיעות בסדרת המשחקים, כולל היפה והחיה, עוץ לי גוץ לי, כיפה אדומה והרוזן דרקולה. הם מופיעים בעיקר במשחקים המוקדמים יותר, בהם הקונספט היה פתרון של פאזלים בעולם פנטזיה סוריאליסטי. המשחקים המאוחרים יותר בסדרה דורשים שימוש רב יותר בלוגיקה ויש להם עלילה מבוססת יותר, בנוסף למקומות ודמויות ריאליסטיות.

בסך הכול יצאו לאור שמונה משחקים בסדרת "מסע המלך". מספר אתרי אינטרנט מספקים תוכניות עבור פרק תשיעי בסדרה, אך למעשה לא קיים משחק רשמי כזה. אולם, קיימת קבוצה של מעריצים שעובדת בימים אלו על יצירת המשך לא רשמי לסדרה בשם The Silver Lining.

סדרת המשחקים

  • King's Quest: Quest for the Crown (1984)
  • King's Quest II: Romancing the Throne (1985)
  • King's Quest III: To Heir Is Human (1986)
  • King's Quest IV: The Perils of Rosella (1988)
  • King's Quest V: Absence Makes the Heart Go Yonder! (1990)
  • King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow (1992)
  • King's Quest VII: The Princeless Bride (1994)
  • King's Quest VIII: The Mask of Eternity (1998)

ראו גם