מעדכן התוכנה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Ubuntu software updater.svg

מעדכן התוכנה (בגרסאות הקודמות יותר נקרא מנהל העדכונים[1]) היא תוכנה המעדכנת תוכניות מותקנות, ואת החבילות המקושרות אליהם, בטלאי תוכנה חשובים, וכן בטלאים הנוגעים לענייני אבטחה.

בנוסף היא מודיעה למשתמש כשיש עדכונים זמינים, ומציגה אותם בסדר אלפביתי, כך שהמשתמש יכול לבחור איזה עדכון ברצונו להתקין. נכתבה במקור למערכת ההפעלה אובונטו, אך כיום היא גם חלק מהפצת הלינוקס דביאן, ומערכות נוספות מבוססות APT.

עד גרסת אובונטו 12.04 LTS, נקראה "מנהל העדכונים", אך במאי 2012 הוכרז כי התוכנה תיקרא מגרסה 12.10 של אובונטו בשם "מעדכן התוכנה", כדי לתאר טוב יותר את פעולתה[2].

מעדכן התוכנה אינו יכול להסיר עדכונים, אך דבר זה יכול להתבצע על ידי מנהלי חבילות אחרים, כדוגמת מרכז התוכנה של אובונטו, או כאלו המתקדמים יותר מבחינה טכנית כדוגמת סינפטיק.

באובונטו מעדכן התוכנה משמש גם לעדכן את מערכת ההפעלה לגרסתה החדשה יותר, היוצאת לאור מידי 6 חודשים באופן רגיל, וגרסה בעלת תמיכה לטווח ארוך כל שנתיים. אפשרות זו נמצאת כברירת מחדל בגרסה למשתמש הרגיל של אובונטו, אך צריכה להיות מוספת ידנית בגרסת השרתים[3].

הפצות המשתמשות במעדכן התוכנה

ראו גם

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מעדכן התוכנה בוויקישיתוף

הערות שוליים

  1. ^ על פי השם בתרגום אובונטו לעברית (נבדק בגרסה 12.04). באנגלית השם הוא "Software Updater" ובעבר נקרא בהתאם "Update Manager"
  2. ^ אובונטו 12.04 משנה את השם "מנהל העדכונים" ל"מעדכן התוכנה"
  3. ^ העדכון ל-Lucid