משתמש:אדומיניק

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Sunset in Bat Yam, Israel 2011.jpg אני בחופשה מכלולאית
.


1. לאחר תקופה ארוכה שאני משוטט במכלול, הגעתי למסקנה אחת ברורה, שכתבתי אותה בכל מיני דפי שיחה במקומות שונים.

ובקצרה, שאין שום טעם לדעתי כרגע לעשות עריכות בכל מיני ערכים שמתעדכנים תדיר בויקיפדיה, זה ממש חסר טעם. לדוגמא עריכות שנעשות בדפים שקשורים לחדשות כמו בני גנץ או בנימין נתניהו הם ממש מיותרים,ואפילו בערך כמו משה ליאון או חיפה כיון שכרגע כמות העורכים בהמכלול קטנה, ולעומת זאת בוויקיפדיה נוספים כמויות של מידע עדכונים ועריכות, וכך כל עריכה בהמכלול רק מסבכת את העדכון השוטף של הערכים. ואפילו ערכים שהם לא קשורים לחדשות ופוליטיקה, אלא ערכים על מדע טבע והיסטוריה וכדומה, אין שום טעם לעדכן ולשפר בהמכלול כאשר כרגע כמות העורכים היא קטנה, ולעומת זאת בויקיפדיה ישנם כל הזמן עדכונים ועריכות שמשפרים את הערכים.

2. אך לא להתלונן באתי, אלא לומר שלדעתי כעת כדאי להשקיע בעריכה מושקעת של הערכים שנוצרו במכלול, שהם לא מתעדכנים אף פעם בויקיפדיה, ואותם כדאי לערוך ולשפר. כי זה הסחורה 'ששייכת לנו' שאם אנחנו לא נשפר אותה אף אחד אחר לא יעשה זאת במקומינו.

ולכן השקעתי זמן לאסוף את הערכים שנוצרו בהמכלול תחת הקטגוריה הערכים שנוצרו במכלול, וכן תחת הקטגוריה המכלול: טיוטות ערכים שנוצרו במכלול מכיון שהרבה מהערכים שנוצרו בהמכלול לא נוספו לקטגוריה הזאת מחוסר ידיעה של יוצרי הערכים. כדי שכל אחד שמעוניין לסייע בפיתוח המכלול, יוכל לחפש ערכים שנוצרו בהמכלול שיש לו את היכולת להרחיב אותם, לתקן ולשפר אותם, ולהוסיף עליהם ככל שידו מגעת. ואבקש במיוחד מכל אחד שמוצא ערך שנוצר בהמכלול ולא נמצא בקטגוריה הערכים שנוצרו במכלול, שיוסיף אותו לקטגוריה.

3. ולאחר זמן כאשר המכלול יכנס יותר חזק בציבור, ויתווספו יותר עורכים והוא יהיה יותר פעיל, יהיה כדאי להשקיע בעריכות שונות בכל שאר הערכים לפי הצורך [נכון למנחם אב תשע"ט ישנם 285,000 גולשים בחודש בהמכלול לעומת 9,000,000 בויקיפדיה, ואני בטוח שבעוד שנה יוכפל מספר המשתמשים בהמכלול, ובכך יהיה יותר תועלת בעבודה על הערכים בויקיפדיה].

4. כל דברי הם רק על ערכים בנושאי מדע טבע והיסטוריה גאוגרפיה דמוגרפיה חדשות ופוליטיקה וכדומה שמתעדכנים תדיר בויקיפדיה, ואין שום סיכוי ותועלת בעכל העריכות שנעשים כאן במכלול, אבל בכל הערכים שקשורים ליהדות ולרבנים להלכה והציבור החרדי, בוודאי שכדאי לערוך ולהרחיב, כי המצב בויקיפדיה ממש מוזנח, ובזה ודאי שניתן להוסיף ולהרחיב כמה שיותר בכל התחומים הללו. וכמו במיזם כבוד שבת שעשו עבודה מצויינת והרחיבו את הערך לפי הראוי לו, אבל כל בר דעת מבין שבערכים של מדע טבע והיסטוריה חדשות ופוליטיקה וכדומה אין תועלת כרגע לנסות ולשפר את מה שמייבאים מויקיפדיה.

מכלולאים אשמח לשמוע את דעתכם . נשיקה

נכון להיום יש 254,937 ערכים במכלול מתוך היעד הראשוני של 250,000.


102% הושלם


נכון להיום יש 1,201 ערכים שנוצרו במכלול מתוך היעד הראשוני של 2,500.

שגיאה בביטוי: תו פיסוק בלתי מזוהה, ","% הושלם