משתמש:אפרון

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אפרון הינו יהודי חרדי ללא תחומי התמחות יחודיים אוהב כל מה שנראה לו שהקב"ה אוהב ומשתדל ללמוד את תורתו ככל יכולתו.

מלבד זאת רואה ערך מוסף עצום בכל ידע תורני ובהיסטוריית עמנו.

נקודה למחשבה על אנונימיות ברשת

הרהור שעבר לי בראש:

מקובל לראות את הפורומים וכדו' כמקומות בהם אנשים מנצלים את האנונימיות שלהם על מנת להוציא את כל הרע שבהם, בעקיצות, השפלות, דעות פרובוקטיביות, ועוד רעות חולות כאלו ואחרות (בריונות רשת,

עד כאן העובדות(!?)

הנקודה עליה חשבתי היא כזו: לדעתי האנונימיות היא ההזדמנות של כל אחד להיות יותר טוב ממה שהוא בעולם האמיתי, כלומר בעולם האמיתי יש לחצים חברתיים שליליים כגון לא להיות צדיק מידי (צדקן), לא להיות עדין מידי (רכרוכי), לא להיות נחמד מידי (חנפן), וכן עוד דברים טובים רבים שקשה לנו לעשות בעולם האמיתי. מה שאומר שכשיש לנו את הגנת האנונימיות זאת הזדמנות נפלאה לאדם המעוניין להתקדם בעבודתו העצמית (=הרגל נהפך לטבע), וכן מקום בו אדם יכול להעמיד מול מראה בה הוא יכול לראות מי הוא באמת.

אני בטוח שחלקכם יאמרו לעצמם ובצדק, שגם במרחבי הרשת יש לחצים סביבתיים ואפילו לחצים חזקים מאוד, וזה וודאי נכון, אבל עדיין ללא ספק עדיין יש הרבה יותר שליטה על ההשפעה הזאת (כמובן בתנאי שאנחנו מודעים לזה), מלבד זאת חיסרון זה הוא גם ייתרון, כי הוא מאפשר לעבוד גם על החלק הזה (של להתגבר על מגבלות החברה).

בקיצור, טענתי היא שהמכלול ולהבדיל הפורומים האינטרנטיים הם כמו "ארגז חול" בו אנחנו יכולים להתאמן על יכולותינו ולשפרם היטב, חשוב לדעת שזה אולי תאוריה מעניינת אבל גם מחייבת כמובן.

ולסיום עוד דבר קטן, לפעמים קשה להוציא ילדים מעולמם המתוק בארגז החול, ארגז החול שלנו הוא המרשתת, ולקושי קוראים התמכרות, כמובן מאיתנו נדרש לא להיות ילדים...