ניצה ולחם

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ניצה (רועי כפרי) מימין ולחם (ניב מג'ר) משמאל

ניצה ולחם הם רועי כפרי וניב מג'ר, צמד קומיקאים, מוזיקאים, כותבים ועורכי תוכן וגרפיקה ישראלים, שהחלו את דרכם המשותפת באמצעות האינטרנט בשנת 2007.

היסטוריה אישית

רועי כפרי (נולד ב-12 בנובמבר 1985), יליד נהלל, כיום מתגורר בתל אביב. בספטמבר 2006 פרסם לראשונה ברשת סרטון, באתר Flix (אתר הסרטונים של "תפוז אנשים"), ואותו ערך, צילם והציג מול המצלמה. לאחר מכן החל לעבוד כעורך תוכן ב-Flix, שם יצר את סדרת הרשת "חתולונובלה" שזכתה לפרסום רב ברשתות החברתיות השונות. ב-2012 שיתף כפרי פעולה עם וניה הימן בקמפיין אינטרנטי לחברת פפסי. באותה שנה צילמו כפרי והימן יחד עם טל טירנגל, המוכר יותר מהצמד תירס סקסואל, את הקליפים ההומוריסטים "כן ניגשתי לעידו" ו"פתאום היא קמה", שזכו עד כה למעל למיליון צפיות לשניהם ביחד. בשנת 2013 היה השחקן הראשי בפינה הקצרה "בקיצור" ששודרה בסדרה ארץ נהדרת. לקראת סוף 2013 עבר כפרי להתגורר בניו יורק, שם עבד כבמאי בחברת אינטרלוד שבראשה עומד הזמר יוני בלוך. ב-2016 עלתה בארץ נהדרת פינה קצרה נוספת שלו בשם "קלטת הילדים של רועי ונח".

ניב מג'ר (נולד ב 1 בנובמבר 1984), יליד הרצליה, מתגורר בתל אביב. בשנת 2007 התחיל גם הוא להעלות סרטונים לאתר Flix, יחד עם חבריו, תחת השם "חבורת ניתוח קיסרי". אחר כך החל לעבוד באתר Flix כעורך וגרפיקאי. בשנת 2015 החל להנחות בשלישייה את התוכנית "נדחפים" בערוץ הילדים. בשנה זו גם השתתף ב"סרט אפס" בתפקיד יחזקאל, ובסדרה "חלם בהלם" בחינוכית. בסוף שנת 2016, ניב כתב, ערך, ביים והשתתף בפרסומת לקטלוג החדש של 'איקאה' בכיכובו של ויין נייט (ניומן מסיינפלד).

פעילות באינטרנט

הצוות התפרסם באמצעות הסרטונים שהעלו באתר Flix שבו עבדו יחד, בעיקר בזכות הומור הנונסנס, הקטעים המוזיקליים והגרפיקה שהשתפרה מפרק לפרק. הם זכו להכרה בעיקר בזכות הסרטונים "שיח קסמים", "האמת שנפגעתי" (בשיתוף עם אסי כהן) "הורג אותך", "צא רפא", "שיחות עם אלוקים" ו"חלום על לחם". לאחר שרכשו מוניטין והכרה אינטרנטית, החלו לצרף לסרטונים שחקני אורח ידועים, ובהם הסופר מאיר שלו, אנה ארונוב, מני פאר, שימי תבורי, דאנה איבגי ושלמה גרוניך.

בסוף 2012 עזבו כפרי ומג'ר את עבודתם באתר Flix, אך לא הפסיקו את פעילותם האינטרנטית כצמד, הם אפילו עשו סרטון פרידה מהאתר ששמו " קידוש אחרון במשרד " עם תפקידי אורח עם שימי תבורי והילד שמופיע בפוסטר "רפי995", רפי חסון.

כיום השניים מעלים מדי פעם סרטונים חדשים לאתר YouTube. האחרון שהועלה, נכון לפברואר 2017, הוא "נדל"ן אחי".

הכרה טלוויזיונית

בשנת 2011, בעונה השנייה של התוכנית הקומית "קאמבק" המשודרת בערוץ HOT Comedy Central של חברת HOT, הופיעו כפרי ומג'ר כ"ניצה ולחם" בפינה בסוף התוכנית, בפורמט דומה לסרטונים שהעלו לרשת.

בשנת 2012 הועלו כל הפרקים של "חתולונובלה" על ידי חברת HOT לשירות HOT VOD. הייתה זו הפעם הראשונה שסדרה אינטרנטית של האתר Flix הוצגה בטלוויזיה.

בתחילת 2013, עם עלייתה של העונה החדשה של תוכנית הטלוויזיה "ארץ נהדרת", עלתה גם פינה בסוף התוכנית יחד עם וניה הימן, שמבוססת על פורמט צרפתי בשם "Bref" ונקראת בעברית "בקיצור". בפינה זו כפרי משחק ומשמש אחד מהכותבים של העיבוד מצרפתית לעברית, ומג'ר משמש עורך וידאו. פורמט הפינה שונה מהסרטונים האינטרנטיים של "ניצה ולחם", ובמרכז כל פרק ניצבת עלילת חייו הקומית של בחור צעיר המוצגת ב-2 דקות.

קמפיינים ופרסומות

ב-2010 נבחרו הצמד לקמפיין אינטרנטי לחברת אגד.

ב-2012 יצרו פרסומת לאפליקציית הסמרטפון "My check" יחד עם וניה הימן, בהשתתפות בר רפאלי. הפרסומת מופיעה כיום באתר YouTube וזכתה עד כה למעל ל-662,244 צפיות.

בסוף 2012 כתב כפרי יחד עם מעיין פרוינד ויפתח חוצב, והשתתף יחד עם מג'ר והמגיש מני פאר, בפרסומת אינטרנטית עבור משרד הבריאות.

קישורים חיצוניים