סמסונג גלקסי סמארט טאג

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סמסונג גלקסי סמארט טאג

סמסונג גלקסי סמארט טאגאנגלית: Samsung Galaxy SmartTag) הוא אביזר לאיתור מפתחות אשר מיוצר על ידי סמסונג אלקטרוניקה. המכשיר משתמש ב-Bluetooth LE כדי לאפשר למשתמש לאתר את האובייקט אליו הוא מחובר באמצעות אפליקציה. המכשיר הוכרז באירוע Galaxy Unpacked של סמסונג ב-14 בינואר 2020.

הסמארט טאג הוא מכשיר מעקב קטן אשר ניתן להצמיד לכל חפץ על מנת לאתר אותו באופן מידי. ניתן לחברו בעזרת רצועה קטנה הנמכרת בנפרד, או באמצעים אחרים. הוא מיועד בעיקר למציאת מפתחות, מזוודות וארנקים. לאחר מכן ניתן לאתר את המכשיר באמצעות אפליקציה המשתמשת ב-Bluetooth LE. גרסה אחרת, הגלקסי סמארט טאג פלוס, תשתמש בפס רחב על מנת לאתר את המכשיר ותופץ במהלך 2021. בעוד שהמכשיר נמצא בטווח הבלוטות' (120 מטר), הוא יכול לנגן רינגטון כדי להתריע בפני המשתמש על מיקומו המדויק. אם המכשיר נמצא מחוץ לטווח, עדיין ניתן לאתר את המכשיר באמצעות רשת ה-"Galaxy Find" של סמסונג, המשתמשת בטלפונים של סמסונג גלקסי באזור כדי לאתר את מיקום המכשיר. למכשיר יש גם כפתור לתכנות SmartThings שיכול לשמש לשליטה על מוצרי בית חכם.

כדי לכייל אותו נדרש לחבר אותו פעם אחת למכשיר. לאחר מכן, ניתן למצוא אותו באמצעות גלי בלוטות' בתדר נמוך שהמכשיר מפיץ, עד שמתקרבים מספיק עם המכשיר והוא מתחבר לטלפון. ניתן להשתמש בו גם באופן הפוך. כלומר, באמצעות הסמארט טאג לאתר את הטלפון, על ידי לחיצה בלחצן שבמרכז התג.

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0