קנט בק

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קנט בק

קֶנְט בקאנגלית: Kent Beck), מהנדס תוכנה אמריקאי, היוצר של מתודולוגיית הפיתוח הזריזה Extreme Programming, ואחד מהיוזמים ומהמחברים של המנשר לפיתוח תוכנה זריז שפורסם בשנת 2001.

בק כתב וכותב בנושאי תבניות עיצוב ותכנות מונחה-עצמים. בימי השיא של Smalltalk, היה בק אחד החברים הבולטים בקהילת המפתחים בה. בעבודתו המשותפת עם וורד קנינגהם, תרם בק רבות לביסוס תחום הפיתוח הזריז בהנדסת התוכנה, והוא נחשב לאחד החלוצים בו. יחד עם אריך גמא, פיתח בק את JUnit, שיטה וכלי לבדיקות יחידה ב-Java. הכלי הורחב בהמשך לשפות תכנות רבות נוספות ומהווה, נכון לשנת 2007, נדבך יסודי בעבודת התכנות של מתכנתים רבים בעולם.

בק היה בין הראשונים שעשו שימוש שיטתי במתודולוגיה זריזה לפיתוח תוכנה. המתודולוגיה שגיבש, Extreme Programming, היא תוצאה ישירה של ניסיונו בתחום זה. שמה של המתודולוגיה ניתן לה בשל העבודה שהשיטות המשמשות אותה הן מחמירות מאד, ובעת פרסומה נחשבו כקיצוניות יחסית לשיטות הקיימות בתעשייה. המתודולוגיה, כפי שרומז שמה, מפרטת שורה של טכניקות בתחום התכנות ופחות בתחומים אחרים של הנדסת תוכנה. מערכות המפותחות לפיה הן גמישות מאד לשינויים, וניתן להרחיבן בקלות ובאופן בטוח.

לבק תואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטת אורגון שבארצות הברית.

פרסומים עיקריים

  • ‎Contributing to Eclipse: Principles, Patterns, and Plugins (2003)‎
  • ‎Test-Driven Development: By Example (2002)‎
  • ‎Planning Extreme Programming (2000)‎
  • ‎Extreme Programming Explained: Embrace Change (2000)‎
  • ‎Kent Beck's Guide to Better Smalltalk : A Sorted Collection (1998)‎
  • ‎Smalltalk Best Practice Patterns (1996)‎

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא קנט בק בוויקישיתוף