קרן מיראז'

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קרן מיראז' ישראל
MERAGE LOGO.jpg
תחום פיתוח הנגב, פילנתרופיה
מקום פעילות נגב
מייסדים דייוויד מיראז'
יושב ראש נעמה דהן
תקופת הפעילות 2000–הווה (כ־24 שנים)
http://merage.org.il/

קרן מיראז' ישראל היא קרן פילנתרופית לפיתוח הנגב. זוהי הקרן הפרטית היחידה בישראל (שאינה מלכ"ר) אשר מרכזת את פעילותה הפילנתרופית באזור הנגב בלבד. הקרן שייכת למיליונר היהודי האמריקאי, יליד איראן, דייוויד מיראז', היושב בדנבר, קולורדו. הקרן החלה את פעילותה בשנת 2000, המנכ"לית המכהנת היא עורכת הדין נעמה דהן.

הקרן תומכת בפיתוח האזור באמצעות מגוון פרויקטים של פיתוח ויזמות עסקית, תוכניות חינוך ותרבות, פיתוח תשתיות וקידום התיירות. נוסף לכך, הקרן תומכת בארגונים המסייעים לעולים חדשים להיקלט בהצלחה בחברה הישראלית. כמו כן קרן מיראז' פועלת למען קליטת עולי איראן, ארץ מוצאה של משפחת מיראז', ולמען שילוב חיילים עולים בודדים בחברה הישראלית לאחר שחרורם מצה"ל.

הקרן רואה בפיתוח הנגב מטרה וחזון, ופועלת לקידומם במספר מישורים מקבילים:

  • תחום המיתוג - לחשוף בפני כלל תושבי ישראל את הפוטנציאל הגלום בנגב,
  • תחום קידום התמריצים - שיתופי פעולה עם משרדי הממשלה השונים, חברי כנסת, ומוסדות, לחקיקה, ארגון וישום של תמריצים לתושבים ואנשי עסקים העוברים לנגב,
  • תחום בינוי התשתיות - השקעה ועידוד בינוי תשתיות בנגב, הבאת והשארת מעסיקים הפועלים בתחום החדשנות.
  • פיתוח סביבתי - במטרה להדגיש את יופיו הייחודי של הנגב, ולהבליטו כמעוז בתולי שטרם נוצל עד תומו ליזמות של תיירות, פיתוח סביבתי, וחדשנות עסקית אף בתחומים אלה.

תוכנית היזמות של קרן מיראז' לפיתוח הנגב מורכבת מקורס שנתי שאליו מתקבלים כ-30 יזמים מכל הארץ. הקרן מספקת ליווי אישי בקורס שנתי לייזמים שונים המעוניינים להשקיע בנגב, החל משלב הרעיון ועד הקמת העסק וחיבור לאנשי עסקים ומשקיעים. בשנת 2014 השיקה תחרות לייזמים בני 45 ומעלה, עם פרס של מאה אלף שקל לתוכנית שתזכה בתחרות.[1] הקרן פועלת לעיתים בתיאום עם קרן מכבים, למלגות סטודנטים ומחקר.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ רועי שושן, קרן מיראז' משיקה תחרות לייזמים בני 45, אנשים ומחשבים, 26 במרץ 2014
Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0