רבי יצחק וסרמן

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף רפאל יצחק וסרמן)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רבי יצחק וסרמן
הרב וסרמן, 2000
הרב וסרמן, 2000
פטירה כ"ז באלול ה'תשס"ג
מקום קבורה בית הקברות שומרי שבת
מקום פעילות בני ברק, אקס לה בן, לונדון
תחומי עיסוק ראש ישיבה, רב

רבי רפאל יצחק וסרמן (כסלו תרפ"ד, 1923 - כ"ז באלול התשס"ג, 24 בספטמבר 2003) היה ראש ישיבת אוהל יעקב בבני ברק, ראש ישיבה בצרפת ורב באנגליה.

תולדות חייו

נולד בעיר נובהרדוק, לרבי נחמן שמואל וסרמן, רב העיר סטאוויסק שבפלך לומז'ה. בשנת 1939 עברה סטאוויסק לשליטת הרוסים. בהוראת אביו הבריח את הגבול לליטא ומשם עלה לבדו לארץ ישראל. אביו לא רצה לעזוב את בני קהילתו, ומשום כך נשאר עם אמו ואחותו בסטאוויסק שם נרצחו שנה לאחר מכן כשהאזור נכבש על ידי הגרמנים. עם הגיעו לארץ ישראל נכנס לישיבת לומז'ה בפתח תקווה, שם התגורר אחיו הגדול ישעיהו.

נישא לאהובה (נפטרה א' באלול ה'תשפ"א[1]), בת המוהל ישראל יצחק שקול מפתח תקווה. החזון איש היה השדכן. לאחר נישואיו, בשנת 1947, העתיק מגוריו לבני-ברק והצטרף לכולל חזון איש. למד כמה שנים בחברותא עם רבי גדליה נדל. נהג לדבר מדי שבת עם החזון איש.

בשנת 1957 היגר לצרפת, שם כיהן כר"מ בישיבת חכמי צרפת שבאקס לה בן. בשנת 1963 עבר ללונדון, שם היה רב במשך עשר שנים, וייסד את הכולל הראשון בלונדון[דרוש מקור]. בשנת 1973 שב לישראל והתמנה כראש ישיבת אוהל יעקב עד פטירתו. בשנת 1996 הוציא לאור ספרו משנת יצחק. נקבר בבית הקברות שומרי שבת זיכרון מאיר בבני ברק, סמוך לציונו של רבו החזון איש.

משפחתו

בניו:

  • הרב ברוך, משגיח בישיבת שערי תורה בבני ברק.
  • הרב פינחס, ראש כולל במונסי.

חתניו:

גיסיו היו רבי דב צבי רוטשטיין, ורבי שמריהו גריינימן, בן אחות החזון איש.

הערות שוליים