אברהם דיין (פוליטיקאי)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף אבי דיין)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אברהם דיין
שגיאה ביצירת תמונה ממוזערת: קובץ חסר
לידה 1976 (גיל: 46 בערך)
ו' באדר ה'תשל"ו
באר שבע
מדינה ישראלישראל  ישראל
מפלגה ש"ס, איחוד הקהילות
חבר מועצת עיריית אלעד
2013

אברהם (אבי) דיין הוא חבר מועצת העיר אלעד.

ביוגרפיה

דיין נולד למשפחה מסורתית שהתגוררה בשיכון ד' בבאר שבע למד במתיבתא של ישיבת הנגב, בישיבה קטנה למד בישיבת אור גאון בבני ברק, ובישיבה גדולה בישיבת שארית יוסף שבבאר יעקב. לאחר נישואיו התגורר תקופה בבני ברק, כאשר בתחילה הקדיש את יומו ללימוד בכולל של חבר מועצת חכמי התורה הרב שמעון בעדני ולאחר זמן יצא אל עולם העסקים. שנה לאחר נישואיו עבר לגור בשכונת גני הדר בפתח תקווה למשך ארבע שנים, לאחר מכן עבר לגור באלעד.

לקראת הבחירות בשנת 2013, הקים את 'מפלגת הצעירים' בשיתוף עם חברו חיים גנסיה, והיה אמור לרוץ ברשימה זו בבחירות. ביום הגשת הרשימות פנתה מפלגת ש"ס לדיין בבקשה שישתלב בתוך רשימתם על מנת ליצור גוש חזק ומבטיח, הוא נענה לבקשה והתמזג במקום השישי ברשימת ש"ס. לאחר הבחירות, שבהן נבחר ראש העיר ישראל פרוש, ניסתה ש"ס, שקיבלה שישה מנדטים, ליצור גוש חוסם יחד עם מפלגת 'ישי' של ברק צברי, שקיבלה שני מנדטים, אך דיין הצטרף לקואליציית פרוש באופן עצמאי, ובכך שבר את הגוש החוסם. לאחר הבחירות קיבל דיין את תפקיד סגן ראש העיר ומחזיק תיק הנדסה.

לקראת הבחירות בשנת 2018 הודיע דיין בישיבת מועצת העיר האחרונה, בה כל חבר מועצה מזדהה עם סיעתו לצורך מימון בחירות, כי הוא מקים מפלגה חדשה בראשותו בשם 'איחוד הקהילות'. דיין קיבל את תמיכת הרב מאיר מאזוז ומפלגת יחד - העם איתנו של אלי ישי, בבחירות קיבל דיין מנדט אחד וחסרו למפלגתו 180 קולות בשביל לקבל מנדט נוסף.

באפריל 2019 מונה לסגן ראש העיר בתואר ומחזיק תיק שפ"ע מורחב.

ובבחירות לכנסת ה22 אף תמך במפלגת ש"ס וקרא להצביע להם.

קישורים חיצוניים

Israel politic personality icon.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא פוליטיקאים ישראלים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.