אדובי אקרובט

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אדובי אקרובט
Adobe Acrobat DC logo 2020.svg
צילום מסך של אדובי אקרובט
צילום מסך של אדובי אקרובט
מפתח אדובי מערכות
מערכת הפעלה חלונות, לינוקס, Mac OS X
סוג רישיון קנייני
www.adobe.com/acrobat

אדובי אקרובט (באנגלית: Adobe Acrobat) היא תוכנה מבית אדובי, והראשונה אשר תמכה בקבצים בפורמט PDF. קבצים אלו ניתן להציג בעזרת תוכנת אדובי רידר (Adobe Reader), שזמינה חינם באינטרנט עבור מערכות הפעלה רבות.

אדובי אקרובט ממירה קבצים של מעבדי תמלילים לקובצי PDF ואף מאפשרת עריכת שינויים ופעולות מתקדמות יותר למסמכי PDF; עריכה ומחיקה של אלמנטים, החלפת סדר העמודים, הוספת סיסמה, הוספת הערות, סריקה ישירות לתוך PDF, וייצוא מסמכי PDF למסמכי טקסט או לתמונות.

בתקופה בה הפורמט היה קנייני בבעלות אדובי היא הייתה היחידה שתמכה בו – זאת, עד להפיכתו לפורמט פתוח ותקן של ISO, ולהוספת תמיכה בפורמט על ידי תוכנות נוספות לעיבוד מסמכים כגון מיקרוסופט וורד ואופן אופיס.

היסטוריה

מאז תחילת שנות ה-90, היו לה מתחרים אשר השתמשו בפורמט, כגון:

היסטוריית מוצרים

אדובי אקרובט רידר

אדובי אקרובט רידר (Adobe Acrobat Reader) היא תוכנה מבית אדובי מערכות המאפשרת צפייה בקובצי PDF והדפסה שלהם. היא זמינה להורדה ללא תשלום באתר הרשמי של אדובי. עד גרסה 5 נקראה התוכנה "אקרובט רידר" (Acrobat Reader) ומגרסה 6 עד 11 היא נקראה בשם "אדובי רידר". ומהגרסה הנוכחית (גרסה 12, 2015) שונה שמה ל"Adobe Acrobat Reader DC".

אדובי אקרובט רידר מאפשרת צפייה בלבד בקובצי PDF, ללא אפשרות עריכה, למעט כתיבת הערות והדגשת טקסט, תכונות שנוספו לתוכנה החל מגרסה 10 (עד אז היה ניתן להוסיף בתוכנה הערות, אך רק בקבצים שהוגדרו לכך באמצעות adobe acrobat). מחלק מקובצי הPDF ניתן להעתיק את המלל כתמליל והדבר מאפשר את נגישותם אל מי שמשתמש, למשל, בקורא מסך.

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אדובי אקרובט בוויקישיתוףLogo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0