אליעזר לזר

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניטרליזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אליעזר לזר
אין תמונה חופשית
עיסוק חבר מועצת העיר צפת, עסקן ציבור
מפלגה צפת חדשה
חבר מועצת עיריית צפת
תקופת כהונה 2013

אליעזר לזר הוא יושב ראש מפלגת צפת חדשה - ריסט (צח) בצפת, וחבר מועצת עיריית צפת, שהתמודד גם לראשות העיר.

קורות חייו

לזר למד בצעירותו בישיבת יחל ישראל בחיפה, חסיד סערט ויז'ניץ. מתגורר בצפת.

הקים את "קופת רבי לייב" (על שם רבי לייב בעל הייסורים) לתמיכה ועזרה כלכלית למשפחות בצפת, במסגרתה הוא מארגן מדי שנה חלוקת "קמחא דפסחא" לפני חג הפסח וחלוקה נוספת לפני חג הסוכות. לכלל התושבים בעיר ללא הבדלי מגזרים וקהילות. החלוקה מפורסמת כ"חלוקה" הגדולה בעיר.[1]

פעילות פוליטית

בבחירות 2013 התפלג הציבור החסידי בעיר. קהילות ברסלב וביאלא יוצגו במפלגת אגודת ישראל, כשבמקום הראשון הוצב נחמן גלבך, נציג ברסלב, ובמקום השני הוצב נציג ביאלא. שאר הקהילות החסידיות בעיר כמו צאנז, ויז'ניץ, סרט ויז'ניץ ואמשינוב, תמכו ברשימת ת' של דגל התורה, כשבמקום השני הוצב נציגם - אליעזר לזר. הרשימה הכניסה שני מנדטים ולזר החל לכהן כחבר מועצה.

במהלך הקדנציה התפרסם שפעל לעזור לתושבים בהנחה בארנונה, אך מנגד טען אילן שוחט ראש העיר דאז שזו החלטה של משרד הפנים שאינה קשורה ללזר[2]. לזר פעל גם לטובת תקציבים לקהילות[3].

לזר טען שבגלל שהוא רוצה את טובת הציבור ולא את טובת העסקנים, סירב לפעול על פי הוראותיו של בערל פריד, מעסקני צפת ('אור הרשב"י' ו'צדקת הרשב"י'), פריד בתגובה פעל לתמיכת הקהילות ברשימת ג' בבחירות 2018. לצורך כך הוא החתים את עסקני הקהילות על מכתב הקורא ל'אחדות' בין הציבור החסידי בעיר בתמיכה ברשימתו של גלבך[4].

בעקבות זאת הקים לזר את מפלגת צפת חדשה - ריסט (צח), והכריז גם על התמודדות לראשות העיר, בתחילה הסתמן בסקרים כי הוא זוכה לתמיכה רחבה בציבור ויש לו סיכוי להיבחר לראשות העיר או לפחות לעלות לסיבוב השני[5]. גלבך החליט להכריז גם הוא על ריצה לראשות העיר. באופן רשמי הקהילות החסידיות העבירו בבחירות אלו את תמיכתם לרשימת גלבך, ונציג מטעמם הוצב במקום השני ברשימה. תוצאות הבחירות היו שלזר נשאר עם מנדט אחד (859 קולות), וכך גם גלבך (1140 קולות) שהאיחוד לא הצליח להביא לו את המנדט השני.[6]

לראשות העיר קיבל לזר 12.38% מסך כל הקולות הכשרים, גלבך כ-25% ושוקי אוחנה כ-37% [6]. בסיבוב השני תמך בראש העיר הנבחר שוקי אוחנה[7].

קישורים חיצוניים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.

הערות שוליים