אנוביט

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו אנוביט

אנוביט היא חברת היי-טק ישראלית שהוקמה ב-2006 שלושה מוצרים: שבב הנמכר ליצרניות התקני פלאש, בתצורה חלקית או מלאה; ערכות דיסק און קי או כונני SSD ללפטופים, המיועדים ליצרניות מחשבים; ושרת אחסון לארגונים. מקימי החברה הם פרופ' אודי וינשטיין, ד"ר אופיר שלוי ואריאל מייסלוס ומשרדיה נמצאים בהרצליה. המשרד האמריקאי שלה ממוקם במרלבורו, מסצ'וסטס.

לפני שנרכשה (2011) המעסיקה כ-200 עובדים וגייסה במצטבר כ-76 מיליון דולר; באוגוסט 2007 גייסה כ-17 מיליון דולר ובנובמבר 2008 גייסה כ-20 מיליון דולר. בגיוס האחרון אותו הובילה אינטל קפיטל, קרן ההשקעות של אינטל, בנובמבר 2010, הושקעו בחברה 32 מיליון דולר, מה שהפך את אינטל לאחת מבעלות המניות באנוביט. גם חברת סמסונג היא מממנת מרכזית של אנוביט ועל פי ההערכות השקיעה כ-10 מיליון דולר. קרנות ההשקעה באטרי ונצ'רס, פיטנגו, מיקרון ונצ'רס, המייסדים, ומספר משקיעים אסטרטגיים, הם מממנים נוספים של אנוביט.

ב-13 בדצמבר 2011 התפרסם כי אפל מתכננת לרכוש את אנוביט בסכום של כ-400 מיליון דולר. אפל הביעה עניין בשבב שמפתחת אנוביט, אשר משפר את מהירות ואמינות שבבי זיכרון הפלאש במכשירים ניידים ומאפשר אחסון מידע רב יותר על גבי התקני הפלאש. השבב מתמחה בייעול עבודת זיכרונות פלאש באמצעות טכנולוגיה ייחודית לעיבוד אותות ספרתי המאפשרת ניהול יעיל יותר של זכרונות פלאש. הוא מותקן ב-iPhone, ב-iPad וב-MacBook Air שמייצרת אפל. כמו כן עובדת החברה עם אינטל, סמסונג והייניקס. סמנכ"ל השיווק של החברה, דרור סלעי, אמר כי "הצלחנו לשפר את אמינות תאי הזיכרון עד פי 20. אמינות נמדדת במספר הפעמים שאפשר לכתוב ולמחוק מידע על תא. שיפרנו את אמינות הזיכרון מרמה של 3,000 כתיבות ומחיקות לכ־50,000". שמה של אנוביט - Add Another Bit - נגזר מכך. ב-20 בדצמבר הודיעו מנהלי אנוביט לעובדי החברה בהרצליה על השלמת העסקה עם אפל.

בחודש אוגוסט 2011 הודיעה אנוביט כי מתחילת השנה סיפקה יותר מ-20 מיליון בקרים. החברה הכריזה על פיתוח בקר הזיכרון המהיר בעולם עבור טאבלטים וטלפונים חכמים. מדובר בבקר המספק קצב קריאה/כתיבה של 666 מגה-בייט לשנייה (פי 6.66 מהמהיר ביותר עד היום), ותומך בעד 256 גיגה בייט זיכרון. בזכות בקר זה זכרונות הפלאש של אפל מהירים עד פי שישה. אנוביט מחזיקה 95 פטנטים.

בשנת 2012 נרכשה אנוביט על ידי חברת אפל ב-500 מיליון דולר.

קישורים חיצוניים