רבי אפרים מקלעת חמאד

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף אפרים מקלעת חמאד)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שגיאת לואה: לא ניתן ליצור תהליך: proc_open(/var/www/html/w/extensions/Scribunto/file.log): failed to open stream: Permission deniedשגיאת לואה: לא ניתן ליצור תהליך: proc_open(/var/www/html/w/extensions/Scribunto/file.log): failed to open stream: Permission denied רבנו אפרים מקלעת חמאד, מחכמי צפון אפריקה בסוף המאה ה-11 ותחילת המאה ה-12, תלמיד חבר של הרי"ף. היה גדול בדורו, בכמה ממקצועות התורה והחכמה: בתלמוד, בהוראה, בקביעת נוסחאות המשנה והתוספתא ובדקדוק הלשון העברית. יש רגליים לדבר שחיבר חיבורים, או לפחות קונטרסים בכל אחד מתחומים אלו, אך הם לא שרדו עד ימינו, כמו קורותיו ופרטיו האישיים.

אפשר שר' שלמה פרחון היה תלמידו.

אף שחיבוריו לא שרדו, הרב ישראל שציפנסקי אסף מתוך מובאות מספרי הראשונים קטעי פירוש ופסקי רבינו אפרים, כמו כן הוכיח שישנם מקומות בספר הרי"ף שהם דברי רבינו אפרים שנכתבו בצד על הגיליון, ובמשך הזמן נכנסו לתוך הטקסטשגיאת לואה: לא ניתן ליצור תהליך: proc_open(/var/www/html/w/extensions/Scribunto/file.log): failed to open stream: Permission denied. בקובץ ישורון (מאסף תורני) הוסיפו כמה פרטים שנשמטו מעינו של המו"לשגיאת לואה: לא ניתן ליצור תהליך: proc_open(/var/www/html/w/extensions/Scribunto/file.log): failed to open stream: Permission denied.

מפסקיו

בספרו של רבינו זרחיה הלוי משוקעים מקצת מדבריו, לדוגמה רבינו אפרים סבור שאין מצווה להשתכר בפוריםשגיאת לואה: לא ניתן ליצור תהליך: proc_open(/var/www/html/w/extensions/Scribunto/file.log): failed to open stream: Permission denied. כמו כן דעתו שאין לעשות בארץ ישראל שני ימים טובים של ראש השנהשגיאת לואה: לא ניתן ליצור תהליך: proc_open(/var/www/html/w/extensions/Scribunto/file.log): failed to open stream: Permission denied.

לקריאה נוספת

הערות שוליים

שגיאת לואה: לא ניתן ליצור תהליך: proc_open(/var/www/html/w/extensions/Scribunto/file.log): failed to open stream: Permission denied

שגיאת לואה: לא ניתן ליצור תהליך: proc_open(/var/www/html/w/extensions/Scribunto/file.log): failed to open stream: Permission denied