בני גל

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בני גל
בני גל, 2014
בני גל, 2014
לידה 1944
פטירה 2 באוגוסט 2021 (בגיל 77 בערך)

בני גל (1944 - 2 באוגוסט 2021) היה פרסומאי ומאמן אישי ישראלי.

קורותיו

בני גל נולד בשם בן-ציון יוסף גלסטר בארגנטינה, ובהיותו בן שלוש עלה עם הוריו ארצה. הוא גדל בקיבוץ בית אורן שבכרמל, שם למד בבית הספר היסודי והעל-יסודי. את שירותו הצבאי עשה בחיל הצנחנים, ובתום השירות החל לעסוק במכירת ציוד חקלאי, אחר כך בשיווק, ועם הזמן החל להתוודע לתחום הפרסום. בשנת 1968 פתח יחד עם שותף את משרד הפרסום "גל-שרגאי". כעבור זמן נסע לגרמניה ללימודי קולנוע וטלוויזיה.

כששב ארצה החל בלימודי מנהל עסקים במכללה למנהל, ועבד בפרסום "פלד". בשנת 1973 החל בתהליך חזרה בתשובה אשר במהלכו למד בישיבות חרדיות. במשך שנה התגורר בביתו של הרב צבי יהודה הכהן קוק, ומאז הוא מחשיב אותו לאביו הרוחני. בשנות ה-70 היה חבר מזכירות גוש אמונים.

בתחילת שנות ה-80 הקים את משרד הפרסום "פרסום גל" – המתמחה בפרסום למגזר החרדי-דתי. המיזם המשמעותי הראשון של המשרד היה שיווקה של העיר החרדית עמנואל בשומרון. לפני מספר שנים הוא התאחד עם "פרסום אורן" ונקרא כיום "פרסום גל-אורן".

ב-1992 התחיל גל בקריירה חדשה בתחום האימון (Coaching) כמאמן לתאגידים, חברות ופרטיים. בשנת 2005 עזב גל את עולם הפרסום והחל להקדיש את זמנו ללימוד בבית מדרש "רעוא" ובבית הספר לפסיכולוגיה יהודית של הרב גינזבורג ולפיתוח מודל האימון היהודי. מודל זה נלמד בבית הספר להכשרת מאמנים 'BSD אימון יהודי'. התוכנית מבוססת על כלי אימון שפותחו על פי משנת האר"י ותורת החסידות, להעצמת האדם, גילוי הכוחות הטמונים בו והפיכתם לזמינים ורלוונטיים בחיי היומיום. התוכנית מוכרת על ידי איק"א ולשכת המאמנים והוצגה בוועידת המאמנים השנתית בכפר המכביה.

בני גל התגורר בעבר בקריית ארבע ובבית אל, לאחר מכן התגורר בשכונת קטמון ירושלים. היה נשוי לשרה לבית אביצדק (רקובסקי), פרסומאית, אחותה של מרים לפיד. היה אב לשישה וסב לשבעה עשר נכדים. במקביל לקריירה שפיתח בעולם האימון המשיך גל לשמש כיו"ר דירקטוריון חברת "פרסום גל". את מקומו בניהול משרד הפרסום תפס בנו מאיר גל, שהוא חתנו של רפאל הלפרין.

נפטר ב-2 באוגוסט 2021.

ספריו

  • איש חוצה ישראל, הוצאת תום, 2016.
  • סודות הקאוצ'ינג היהודי

קישורים חיצוניים

Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0