המכלול:אודות/חזון ויעדים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אודות המכלול
חזון ויעדים
המכון לאוריינות וידע כהלכה

החזון

הרחבה...  
אנציקלופדיה יהודית אינה רק "אנציקלופדיה עברית", אלא היא מחויבת למורשת היהודית ולתכניה
Oxygen480-actions-rating.svg   המכלול יהיה מאגר הידע היהודי השלם והגדול בעולם, מאגר שיכיל את כל הידע היהודי - התורני, וכן את ידע החולין באספקלריה יהודית.
הרחבה...  
המכלול בונה תשתית רחבה - בחלק הטכני, בהשקפה ובאווירה החברתית - עבור עורכים מוכשרים הבקיאים בנושאים תורניים והמסתעף להם
Oxygen480-actions-rating.svg   המכלול ימקם את עצמו כאנציקלופדיה היהודית המובילה - בערכים תורניים, בערכי יהדות ובערכי תולדות עם ישראל.
הרחבה...  
ניתן לומר כי בעידן הנוכחי מרחב הידע הפך במידה כלשהי לנצרך ונדרש עבור קהלים גדולים בציבור הכללי. שאיפת המכלול היא אפוא להרחיב את הידע למקסימום האפשרי, כשהוא מספק מטרייה רחבה לכל צמאי הידע, אך תוך הגשת הידע כשהוא מואר באספקלריה תורנית. גישה זו נובעת מתוך מטרה מובהקת של "גזֵלת החנית מיד המצרי".
Oxygen480-actions-rating.svg  המכלול יציע לקוראים את מיטב הידע העדכני הכולל, כשהוא מספק אלטרנטיבה מכובדת לאנציקלופדיות הכתובות ברוח סרק וחולין, ובלתי הולמות את הקורא השומר תורה ומצוות.
הרחבה...  
כמקבילתו בציבור הכללי, ויקיפדיה, מתעתד המכלול להוות כתובת עבור שוחרי הידע והאינטליגנציה, אך תוך התמקדות ברוח ובתכנים יהודיים. המכלול ילכד בתוכו חיבורים, מאמרים, בירורים ועוד, האובדים בתוך ים הספרות, מתוך שימת דגש על איכות הכתיבה והתוכן.
Oxygen480-actions-rating.svg  המכלול ישמש כצומת הידע המרכזי של החברה החרדית והתורנית, כשהוא מנתב את הכתיבה התורנית והחרדית השיתופית ליצירת מאגר מידע ראשון מסוגו בהיסטוריה היהודית.

יעדים