יחסי ארצות הברית–סנט לוסיה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחסי ארצות הברית–סנט לוסיה
ארצות הבריתארצות הברית סנט לוסיהסנט לוסיה
Saint Lucia USA Locator.svg
ארצות הברית סנט לוסיה
שטחקילומטר רבוע)
9,147,420 610
אוכלוסייה
332,749,077 184,382
תמ"ג (במיליוני דולרים)
20,524,945 2,823
תמ"ג לנפש (בדולרים)
61,683 15,311

יחסי ארצות הברית–סנט לוסיה הם היחסים הדו-צדדיים, הפוליטיים, השיתופיים והמדיניים שבין ארצות הברית ובין סנט לוסיה. לארי לאון פאלמר מכהן כיום כשגריר ארצות הברית בסנט לוסיה.

היסטוריה

ארצות הברית תומכת במאמציה של ממשלת סנט לוסיה להרחיב את הבסיס הכלכלי שלה. ממשלת סנט לוסיה שיתפה פעולה עם ארצות הברית בבעיות ביטחוניות. הסיוע האמריקני מועבר בעיקר באמצעות סוכנויות רב-צדדיות, כגון הבנק העולמי ומשרד הסוכנות האמריקנית לפיתוח בינלאומי בברידג'טאון, ברבדוס. לחיל השלום, שמפקדתו המזרחית של הקאריביים ממוקמת בסנט לוסיה, יש 22 מתנדבים בה, שעיקרם פיתוח עסקי, חינוך ובריאות. תוכניות סיוע ביטחוני של ארצות הברית מספקות הכשרה מוגבלת ליחידת השירותים הצבאיים למחצה, ולמשמר החופים. בנוסף, סנט לוסיה מקבלת סיוע אמריקני נגד סמים ובפרויקטים לבנייה אזרחית הומניטרית.

סנט לוסיה וארצות הברית משתפות פעולה במאבק בפשיעה בינלאומית ובסחר בסמים. סנט לוסיה היא נקודת מעבר מושכת לסוחרים בגלל מיקומה. שתי הממשלות חתמו על הסכמים בילטרליים שונים, כולל הסכם אכיפת חוק ימי, הסכם סיוע משפטי הדדי ואמנת הסגרה.

יותר אמריקנים מבקרים בסנט לוסיה מכל קבוצת לאום אחרת. בשנת 2005, מספר התיירים המבקרים הסתכם כמעל ל-700,000, בעיקר מארצות הברית, מבריטניה, ומהקהילייה הקריבית.

ייצוג

ארצות הברית אינה מקיימת נוכחות דיפלומטית בסנט לוסיה. השגריר ופקידי השגרירות הם תושבי ברבדוס ולעיתים קרובות נוסעים לסנט לוסיה. ו. פ. גארזה הוא סגן ראש המשלחת, איאן קמפבל הוא היועץ המדיני/כלכלי, קלייד הווארד הבן הוא הקונסול הכללי, ג'ייק אלר הוא נספח העבודה האזורי והקצין לעניינים מסחריים, ג'ון רוברטס הוא קצין יחסי הציבור, וקייט ראפטרי הוא מנהלת חיל השלום.

ראו גם

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0