מסע אחר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מסע אחר.svg

מסע אחר הוא מגזין ישראלי העוסק בטיולים, תיירות, תרבות, גאוגרפיה והיסטוריה. החל מחודש יולי 2017 הוא יוצא לאור על ידי קבוצת ציבלין תקשורת צעירים.

במשך שנים רבות היה המגזין הירחון הנפוץ ביותר בישראל, עד שבשנת 2016 הוחלט על סגירתו[1]. לאחר כשנה וחצי בה לא יצא לאור והחל מיולי 2017 יוצא המגזין אחת לחודשיים, כאשר לכל גיליון נושא מאגד בנושאים דוגמת: האיים היפים בעולם, התחנות במסע אל הקפה הטוב בעולם וכן הלאה.

האתר "מסע אחר" מופעל על ידי חברת מסע אחר אונליין בע"מ ומתעדכן בתכנים בנושאי תיירות, טיולים, גאוגרפיה ועוד. בנוסף, מכיל האתר מדריך ובו פרטים גאוגרפיים, מידע תיירותי ומפות למרבית היעדים בעולם.

היסטוריה

הירחון נוסד בשנת 1987 על ידי טל קלם וגיל אל-עמי, שהיו המוציאים לאור והעורכים הראשיים. בהמשך הצטרף אליהם משה גלעד כעורך ראשי, ולאחריו ערכה אותו זוהרה רון. בשנת 1992 פרש טל קלם מניהול ומעריכת המגזין. בשנים 20032006 ערך אותו יאיר קדר. במהלך כהונתם של רון וקדר הגיע המגזין לשיא תפוצתו אך לאחר מכן, לנוכח תחרות עזה מצד מתחרים ולאור פריצת התחום התיירותי באינטרנט, הצטמצמה תפוצת המגזין. עם התגברות הקשיים הכלכליים נמכר המגזין המודפס בפברואר 2008 למו"ל SBC שבמאי 2009 נקנתה על ידי מוטו תקשורת. לבסוף, נקנה הירחון בנובמבר 2013 על ידי טיים אאוט תל אביב ויצא לאור במסגרתו עד להחלטה על הקפאת הגיליון המודפס במאי 2016.[1]

החל מיולי 2017, "מסע אחר" ממשיך בפעילותו בגרסה מודפסת (ע״י קבוצת ציבלין תקשורת צעירים) ועוסק בנושאי תיירות, טיולים, מסעות, תרבות עולמית, גאוגרפיה והיסטוריה תוך מתן דגש על נושאים מתחלפים. עורכו הנוכחי של המגזין הוא עידו רוזנבלום והעורך הראשי והמוציא לאור הוא אורן ציבלין. במקביל, באינטרנט בשם "מסע אחר אונליין" ומתעדכן בתכנים בנושאי תיירות, טיולים, גאוגרפיה ועוד. בנוסף, מכיל האתר מדריך ובו פרטים גאוגרפיים, מידע תיירותי ומפות למרבית היעדים בעולם.

מסע צעיר

"מסע צעיר" היה ירחון מבית מסע אחר שיועד לגילאי 6 - 13. הירחון עסק בטבע ובמדע. הכתבות בו היו קצרות ומנוקדות.

בשנת 2008 נרכש "מסע צעיר" על ידי קבוצת SBC והתאחד עם הירחון "גליליאו צעיר". במסגרת האיחוד הצטרפו מנויי מסע צעיר למנויי גליליאו צעיר וכתב העת המאוחד המשיך לצאת תחת השם "גליליאו צעיר".

עורכים וכתבים בולטים

צלמים בולטים

  • טל גליק
  • יואל שתרוג - צלם ועורך הצילום של המגזין

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0