משטרת הקפיטול של ארצות הברית

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תג הכתף של משטרת הקפיטול

משטרת הקפיטול של ארצות הבריתאנגלית: United States Capitol Police‏; בקיצור USCP) היא כוח משטרה של ממשלת ארצות הברית, המופקד על שמירת הסדר והביטחון, חקירת פשעים וניהול התנועה בתחומי קומפלקס הקפיטול של ארצות הברית בעיר וושינגטון די. סי., בירת ארצות הברית. כמו כן מופקדת משטרת הקפיטול על הגנתם של חברי הקונגרס של ארצות הברית, עובדיו ובני משפחותיהם.

היסטוריה

משטרת הקפיטול הוקמה על ידי הקונגרס בשנת 1828, בעקבות התקפה על אחד מבניו של נשיא ארצות הברית ג'ון אדמס בבניין הקפיטול. משימתה המקורית הייתה הגנת בניין זה, והיא התרחבה בהדרגה עם השנים. בשנת 2003 מוזגה לתוכה משטרת ספריית הקונגרס.

כיום מפעילה משטרת הקפיטול עמדות שמירה ויחידות ניידות רגליות וממונעות. היא כוללת בין היתר כוח התערבות בחירום, יחידת כלבנות ויחידה להתמודדות עם חומרים מסוכנים. יש לה סולם דרגות משלה. משרתים בה כ-2,200 שוטרים.

משטרת הקפיטול כפופה לוועדת המשטרה של הקפיטול, שבה חברים אדריכל הקפיטול ורבי הסמלים (Sergeant at Arms) של הסנאט ושל בית הנבחרים. המפקח הכללי של משטרת הקפיטול מדווח לוועדה זו.

ב-24 ביולי 1998 נהרגו שניים משוטרי משטרת הקפיטול ואחד נפצע במהלך מילוי תפקידם. הם נורו על ידי תוקף בעת שמילאו משימות אבטחה באחת מהכניסות לבניין הקפיטול. התוקף נפצע ונעצר.

ב-14 ביוני 2017 נפצע אחד משוטרי משטרת הקפיטול כאשר הגן על חבר בית הנבחרים, בעת שהוא ואחרים הותקפו ביריות במהלך אימון ספורטיבי בווירג'יניה.

סמכויות

לשוטרי משטרת הקפיטול יש סמכויות שיטור שונות:

  • סמכות בלעדית בכל המבנים והשטחים הפתוחים הכלולים בקומפלקס הקפיטול בוושינגטון.
  • סמכות מקבילה לשוטרי משטרת הפארקים של ארצות הברית ולשוטרי משטרת מחוז קולומביה בשטח של עד 200 גושי בתים סביב קומפלקס הקפיטול
  • סמכות לערוך פעולות משטרה בכל רחבי מחוז קולומביה במהלך שעות עבודתם אם הבחינו בביצוע מעשה פשע או נמסר להם עליו
  • סמכות להגן על חברי הקונגרס, עובדיו ובני משפחות אישים אלו בכל רחבי ארצות הברית.

קישורים חיצוניים