שוגר זאזא

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שוגר זאזאאנגלית: Sugar Zaza) הוא כינוים של תום טרגר ואור פז, שני קומיקאים, יוצרי אינטרנט, כותבים, שחקנים ואנימטורים ישראליים. הצמד החל לפעול בשנת 2006 במסגרת אתר Flix, ומאז יצר עשרות מערכונים שזכו להצלחה רבה, שתי סדרות אינטרנט וסרט טלוויזיה.

היסטוריה

פעילות במסגרת אתר Flix

באתר Flix פרסם הצמד מערכונים משותפים עם שחקנים נוספים. המערכון הראשון שפורסם נקרא "משפחת אקרמן", שפורסם ב-19 בספטמבר 2006. מערכון זה הוצג כפרודיה על סיטקומים אמריקאיים, ואורכו כ-12 דקות. נכון ל-2015, המערכון זכה ל-57,750 צפיות ומדורג בחמישה כוכבים, הדירוג המרבי באתר. מאז פורסמו 22 מערכונים נוספים במסגרת האתר, שזכו ליותר מ-622,000 צפיות. האחרון שבהם פורסם ביוני 2008.

אחמד וסלים

הפריצה הגדולה של הצמד הייתה בתחילת 2009. השניים פרסמו פרק ראשון בסדרת האנימציה האינטרנטית שיצרו, "אחמד וסלים". הייחוד בסדרה זו הוא שזהו התוצר הראשון שהצמד יצר לבדו. טרגר ופז הם היוצרים הבלעדיים של הסדרה והם מדבבים את כל הדמויות המופיעות בה.

כבר מהפרק הראשון זכתה הסדרה להצלחה רבה, ומאז פורסמו 15 פרקים, כל אחד באורך של כ-5 דקות. הסדרה הצליחה גם מעבר לישראל - והתפרסמה ברחבי העולם.

בעקבות ההצלחה הרבה של הסדרה הופק לה פרק פיילוט באורך 22 דקות, לסדרה קבועה בערוץ ביפ, ששודר לקראת סוף 2010. הערוץ נסגר ב-31 בדצמבר 2010, וסדרת הטלוויזיה המתוכננת לא הופקה מעולם.

ערוץ ה-YouTube

לאחר סיום ההפקה של אחמד וסלים, החל הצמד לתפעל ערוץ YouTube עצמאי. בערוץ פורסמו עשרות מערכונים, חלקם כחלק מסדרות אינטרנט שיצרו וחלקם מערכונים בודדים.

בשנת 2010 הוגשה תלונה במשטרת ישראל נגד צמד היוצרים על ידי המועצה לשלום הילד בגין סדרה בשם "עלילות מינדי והקוסם", נטען בתלונה כי הסדרה לא ראויה, משטרת ישראל לא טיפלה בתלונה בתואנה של מחסור במשאבים על מנת לאתר ולהרשיע את היוצרים.

ב-9 בנובמבר 2011 פורסם הקליפ The GAG Quartet- le Internet Medley - מחרוזת שירים שמקורם בסרטוני YouTube ותופעות אינטרנט שונות, הסרטון זכה להצלחה עצומה. נכון למרץ 2017, לסרטון ביוטיוב יש כ- 37,000,000 צפיות.

ב-22 באוגוסט 2013 פורסם בערוץ סרטון בשם "במאי אפס", בו הוצגה לראשונה דמותו של אפס (בגילומו של טרגר), סאטירה המבוססת על "הישראלי המכוער" שמרבה לצעוק ולקלל בכל מצב. הסרטון זכה להצלחה רבה ולמאות אלפי צפיות, ובעקבותיו יצרו הצמד עוד מערכונים רבים בהם מככבת דמותו של אפס. הסדרה הפכה לתופעת רשת מצליחה, וכל מערכוני אפס זכו למאות אלפי צפיות וכן זכו לחיקויים באתר YouTube.

ב-2014 טרגר ופז פתחו הצעה באתר הדסטארט להפקת סרט באורך מלא בכיכובו של אפס. ההצעה זכתה לתמיכה רבה, כאשר את שאר המימון תרם ערוץ קומדי סנטרל ישראל, והסרט הופק בשיתופו.

"סרט אפס" שודר בתחילת 2015 בערוץ קומדי סנטרל ישראל ופורסם כעבור ימים אחדים בערוץ היוטיוב. נכון למרץ 2017, לסרט ב-YouTube יש כ- 1,400,000 צפיות. במחצית השנייה של 2015 החל תום טרגר בסיוע חלקי של אור פז לשדר בערוץ youtube ועמוד פייסבוק נפרדים מהערוץ ווהעמוד של הצמד סדרת סרטונים בשם המגפון בהם הוא עומד בדמותו שלו ומדבר על נושאים פרובוקטיביים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים