שיחה:יהודה לייב גורדון

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

על הלוח הזה

לא ניתן לעריכה

ממ (שיחהתרומות)

"טענה זו הינה שלא ממן העניין", "דבר שאין אף צורך להפריכו, שהרי..." - נראה כאילו מגיירי הערך שמו להם למטרה להתנצח עם יל"ג ולהפריך את טענותיו. קשה לי להבין את הצורך בכך. מילא להתנצח עם פרופסור שטוען לסתירות מדעיות לתנ"ך או לחז"ל, נניח שיש טעם לדון ולהוכיח את טעותו. אבל משורר פוסליציסט נוטף ארס הלועג לכל דבר שבקדושה? מה הטעם להתנצח עם מי שחושב שהרבנים ממציאים חומרות יתירות ובגללן יהודים סובלים לשווא? (ומברכותיו אתה למד מה שבלבו - האם לעגן אישה בגלל גט פסול מדאורייתא, או להטריף עוף מדאורייתא, זה אינו סבל מיותר בעיניו?...)

לענ"ד התנצחות קטנונית זו נותנת טעם לפגם, ועדיף למחוק את כל הפרטים - הן מה שכתב והן מה שעורכי הערך חושבים על כך.

שמש מרפא (שיחהתרומות)

זו עריכה מימים אחרים קצת במכלול. בכל מקרה צריך לקחת בחשבון שמדובר באחד מהדוחים שמסכילים, והערך עוד מצריך מעט עריכה. יש גם ספר באצה"ח שנכתב על "קוצו של יו"ד", ושם הכותב מראה את הבורות שלו. כשיהיה לי זמן לתור אחרי זה אשים בקש"ח.

ממ (שיחהתרומות)

דוקא בגלל שמדובר באחד הדוחים שבמשכילים, איני רואה טעם בהבאת דבריו ובהתנצחות עמו. בכל מקרה, היה ניתן לצפות מעורך ערך כזה שיעשה איזה חיפוש ב"זכרון יעקב" או מקור אחר לפני העלאתו, וישכתב מזווית חרדית. אמנם, השיכתוב בהרבה ערכים הוא מלאכה קשה ולכן נדחית לאחרית הימים...

שמש מרפא (שיחהתרומות)

אתה מוזמן להצטרף לעושי המלאכה.

ממ (שיחהתרומות)

כאות הערכה הוספתי את המאמר שהזכרת ועוד ציטוט, ואין הזמן גרמא ליותר... בהצלחה.

אין נושאים ישנים יותר